soundbar Samsung HW-Q70R

HW-Q70R je najnovší soundbar s bezdrôtovým subwooferom od spoločnosti Samsung. Zariadenie má podporu Dolby Atmos a DTS:X. Spoločnosť Samsung má v Kalifornii výskumné stredisko zamerané na výskum zvuku. Za posledných pár rokov nám toto stredisko prinieslo niekoľko veľmi vydarených zariadení. Soundbar zdieľa svoje meno s televízorom Q70R QLED. Samsung týmto naznačuje, že zariadenia patria k sebe. Ale samozrejme zariadenie bez problému pripojíte aj k iným televízorom.

Samsung HW-Q70R

Dizajn

Samsung pri tohtoročnom soundbare použil skoro taký istý dizajn ako pri minuloročnej N650. Q70R je dobre postavený prístroj. Je pevný a stabilný. Na výšku meria iba 59 mm. To znamená, že ak ho postavíte pred televízor, prekážať vám nebude. Na prednej strane na pravom konci je LED displej, ktorý sa rozsvieti po tom, ako použijete ovládanie. Na displeji uvidíte základné informácie typu  hlasitosť, zvukový mód alebo vstupy. Na pravom boku je umiestnené tlačidlo na zapnutie/vypnutie, ovládače hlasitosti a vstupy.

Samsung HW-Q70R

Soundbar prichádza v balení s bezdrôtovým subwooferom. Pri prvom zapnutí sa zariadenia okamžite spárujú. Rozmery subwoofera sú 205 x 403 x 403 mm (Š x V x H) a váži 9,8 kg.

Samsung HW-Q70R

Zvuk

Q70R má naozaj pôsobivý zvukový výkon. Zvuk ocenia tak filmoví nadšenci, ako aj hráči hier. Sledovanie filmu je zážitok. Zvuk sa pri ňom rozloží. Audio vychádzajúce zo soundbaru sa rozprestiera tak, aby pôsobil s reálnou presnosťou. Reproduktory umiestnené zhora vytvárajú dojem, že zvuk prichádza zvrchu. Jediné, čo nám chýba sú zadné reproduktory. To sa však dá jednoducho napraviť kúpou dodatočných reproduktorov. Subwoofer je taktiež výborný. Zariadeniu dodá zreteľné basové zosilnenie. To, že Harman Kardon pridali ruku k dielu, pocítite najmä pri počúvaní hudby. Pri hraní hier očakávajte taktiež výborný výkon. Celkovo je zvuk výborný, či už ste konzolový hráč, chcete si pozrieť film alebo vychutnať hudbu.

Konektivita

Všetky porty sú umiestnené zospodu zariadenia. Nájdete tam HDMI vstup, HDMI výstup s ARC, optický vstup a Anynet+. Zariadenie podporuje Wi-fi aj Bluetooth.

Záver

Najnovšie zariadenie Samsung HW-Q70R vám zaručí kvalitu. Nezáleží, či preferujete pozeranie filmov alebo hranie hier. Pôsobivý zvuk bude sprevádzať obe činnosti. Soundbar s čistým prepracovaným zvukom a subwoofer so silnými basmi sa o to zaručene postarajú.

Techvia.sk

Odporúčaný článok:

Recenzia – Test: Televízor Samsung Q90R – Tohtoročný najvýkonnejší model televízora od Samsungu

TV - Samsung Q90R