novinka Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9 a S9+
Samsung Galaxy S9 a S9+ otvárajú bránu novým objavom vďaka možnosti snímania superspomalených záberov, vďaka fotoaparátu, ktorý si zachováva špičkový výkon aj pri zlých svetelných podmienkach, a vďaka emoji využívajúcich rozšírenú realitu. To všetko vám umožní sa vyjadriť ešte osobitejším spôsobom.

25. februára 2018 – Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. predstavuje smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+, ktoré úplne pretvárajú spôsob, akým ľudia komunikujú, zdieľajú informácie a vnímajú svet. Galaxy S9 a S9+ boli inovatívne vyvinuté pre epochu, v ktorej spotrebitelia stále viac komunikujú a vyjadrujú sa pomocou fotografií, videí a emoji, a sú preto vybavené pokročilým fotoaparátom spoločnosti Samsung. Na Slovensku budú Galaxy S9 a S9+ k dispozícii v dvoch verziách – 64 GB (v predaji od 16. marca 2018) a 256 GB (v predaji od 23. marca 2018).

Oba modely budú dostupné v troch farebných verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 Eur (64 GB) a 949 Eur (256 GB), a modelu Galaxy S9+ 949 Eur (64 GB) a 1049 Eur (256 GB).

Na Slovensku je možné si smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ v 64GB verzii predobjednať so špeciálnou ponukou dodania až o 7 dní skôr pred oficiálnym spustením predaja a navyše prostredníctvom stránky www.novysamsung.sk odpredať používaný telefón a k výkupnej cene získať bonus vo výške 100 Eur. Viac informácií o predobjednávkach získate na www.novysamsung.sk.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ obsahujú nový objektív s variabilnou clonou, ktorý podporuje inovatívny fotoaparát vhodný aj do zlých svetelných podmienok, možnosť snímania superspomalených záberov a vytváranie Animovaných emoji za pomoci rozšírenej reality. Vďaka tomu užívatelia nezmeškajú vzácne okamihy a každý deň bude jedinečným zážitkom.

Galaxy S9 a S9+ poskytujú lepší užívateľský zážitok vďaka výkonným stereofónnym reproduktorom vyladeným od AKG, podmanivému zvuku v štandarde Dolby Atmos® a vyberanému bezrámikovému displeju Infinity[1] – hlavnej súčasti tradičného dizajnu spoločnosti Samsung. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ budú navyše vybavené novou aplikáciou SmartThings, ktorá prepája súčasné služby spoločnosti Samsung v oblasti IoT do jediného inteligentného spôsobu ovládania.

„Spôsob používania smartfónov sa s vývojom komunikácie a možností sebavyjadrenia zmenil,“ uviedol DJ Koh, prezident a riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „So smartfónmi Galaxy S9 a S9+ sme prišli s novou koncepciou fotoaparátu. Tento rad umožňuje spotrebiteľom robiť skvelé snímky a videá na akomkoľvek mieste, ale navyše je vyvinutá tak, aby napomáhala k prepojeniu s ostatnými a k vyjadreniu samého seba úplne jedinečným a osobitým spôsobom.“

Nová koncepcia fotoaparátu

Fotoaparáty dnes neslúžia len k robeniu snímok – využívame ich aj na prepojenie a komunikáciu. Spotrebitelia chcú mať v smartfóne fotoaparát vybavený najmodernejšími technológiami, aby sa mohli vyjadriť pomocou vysoko kvalitných záberov a nástrojov, ktoré im umožnia vyjadriť vlastný jedinečný príbeh. Práve s ohľadom na týchto spotrebiteľov sú fotoaparáty v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ osadené snímačom Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a pamäťou na tvorbu úžasných fotografií vo vysokej obrazovej kvalite. Fotoaparát v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ obsahuje nasledujúce funkcie:

 • Snímanie superspomalených záberov:

  Dodajte bežným okamihom výpravnosť pomocou dynamického nahrávania spomalených záberov, ktoré umožňuje zachytiť až 960 snímok za sekundu. Smartfóny S9 a S9+ rovnako ponúkajú inteligentnú funkciu automatickej detekcie pohybu, ktorá rozpozná pohyb na snímke a automaticky spustí nahrávanie – užívateľom tak stačí len správne nastaviť kompozíciu. Po nasnímaní superspomalených záberov si môžu užívatelia zvoliť hudbu na pozadí z 35 rôznych možností alebo k videu priradiť melódiu zo zoznamu obľúbených skladieb. Jednoduchým poklopaním môžu užívatelia taktiež vytvárať, upravovať a zdieľať súbory vo formáte GIF a využiť pri tom tri hravé režimy slučky pre opakované prehrávanie záznamu.

 • Fotoaparát pre zlé svetelné podmienky:

  Tajomstvom každej kvalitnej fotografie je správne svetlo. Snímky sa však často robia za podpriemerných svetelných podmienok a väčšina smartfónov je vybavená pevnou clonou, ktorá sa nedokáže prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu, a výsledné snímky sú preto zrnité alebo vyblednuté. Rovnako ako sa dúhovka v ľudskom oku rozťahuje a zmršťuje, tak aj variabilná clona spoločnosti Samsung[2] (F1.5/F2.4) automaticky vpúšťa v tmavom prostredí viac svetla a za jasných podmienok menej svetla, a vytvára tak ostré a jasné snímky.

 • Animované emoji:

  Spoločnosť Samsung umožňuje užívateľom vytvárať emoji, ktoré budú vyzerať, znieť a chovať sa rovnako ako oni. Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) využíva algoritmus strojového učenia sa na základe dát, ktorý analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa, zmapuje viac než 100 tvárových rysov a následne vytvorí trojrozmerný model. Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu. S funkciou Animované emoji môžete zdieľať svoje skutočné pocity nielen prostredníctvom videa, ale aj celého radu nálepiek v štandardnom formáte animovaných obrazových súborov (AGIF), užívatelia tak môžu svoje emotikony zdieľať na väčšine platforiem pre instant messaging prevádzkovaných tretími stranami.

 • Bixby:

  Inteligentná platforma spoločnosti Samsung integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostredníctvom rozšírenej reality a technológií hlbokého učenia sa užitočné informácie o okolí užívateľa.[3] Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri. Užívatelia si tak môžu pomocou okamžitého prekladu nechať v reálnom čase preložiť cudzojazyčné texty alebo prepočítať cenu v cudzej mene, dozvedieť sa informácie o svojom okolí, zakúpiť si výrobky, ktoré vidia pred sebou, alebo si po celý deň počítať kalorický príjem.[4]

Nová koncepcia zábavy

Smartfóny sú často našou uprednostňovanou voľbou, pokiaľ ide o zábavu, a spoločnosť Samsung preto vytvorila zariadenie, ktoré ponúka špičkový zvukový zážitok pomocou stereofónnych reproduktorov vyladených od AKG. Či už užívatelia sledujú svoj obľúbený film alebo počúvajú najnovší album svojho obľúbeného interpreta, zvuk je vždy zreteľný, čistý a veľmi kvalitný. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ taktiež podporujú modernú technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos.

Zvukový zážitok smartfónov Galaxy S9 a S9+ umocňuje revolučný displej Infinity spoločnosti Samsung. Jasný a ostrý Super AMOLED displej Infinity, ktorý bol po prvýkrát predstavený v smartfónoch Galaxy S8, je zakomponovaný priamo do telefónu prakticky bez akéhokoľvek rušivého rámiku. Vďaka možnosti adaptívneho zvýšenia kontrastu môžu užívatelia používať svoj prístroj aj na priamom slnečnom svetle.

Zariadenie, ktoré spĺňa požiadavky online životného štýlu

Ako prvé smartfóny, ktoré podporujú novú aplikáciu SmartThings, sú Galaxy S9 a S9+ centrálnym zariadením pre správu každého aspektu online životného štýlu, či už doma, v kancelárii alebo na cestách. Aplikácia SmartThings bude mať premiéru v smartfónoch Galaxy S9 a S9+ a bude sa pripájať k iným zariadeniam spoločnosti Samsung i ďalších výrobcov.

Ľuďom, ktorí sú neustále v pohybe, uľahčí mobilný životný štýl ďalšia generácia dokovacej stanice Samsung, ktorá umožňuje používať smartfón v kombinácii s veľkou štandardnou obrazovkou. Vďaka novému dokovaciemu systému Dex Pad môžu užívatelia jednoducho pripojiť Galaxy S9 a S9+ k väčšiemu monitoru, klávesnici a myši, a rozšíriť tak mobilný zážitok o možnosť užívateľsky prívetivejšej úpravy dokumentov alebo dokonca hranie hier na plnohodnotnej obrazovke.[5] Užívatelia môžu taktiež Galaxy S9 a S9+ prostredníctvom stanice Dex Pad premeniť na touchpad.[6] Dokovací systém Dex Pad bude na Slovensku dostupný v priebehu apríla za odporúčanú maloobchodnú cenu 99 Eur.

To najlepšie ako štandard v balíku Galaxy Foundation

Spoločnosť Samsung vytvára zlatý štandard pre smartfóny, vrátane bezdrôtového nabíjania a odolnosti voči vode a prachu so stupňom krytia IP68[7] a v prípade smartfónov Galaxy S9 a S9+ ide ešte o krok ďalej. Prístroje teraz podporujú rozšíriteľnosť pamäte až na 400 GB a sú vybavené najnovšími špičkovými aplikačnými procesormi, ktoré ponúkajú vysoký výkon a sofistikované spracovanie obrazu.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ poskytujú užívateľom okrem toho pocit pokoja a bezpečia, pretože sú chránené najnovšou bezpečnostnou platformou Knox 3.1 od spoločnosti Samsung, ktorá spĺňa parametre obranného priemyslu. Prístroje Galaxy S9 a S9+ podporujú tri rôzne možnosti biometrického overenia totožnosti – rozpoznávanie očnej dúhovky, odtlačkov prstov a tváre – takže si užívatelia môžu zvoliť najlepší spôsob ochrany svojho zariadenia a aplikácií. Zariadenia je vybavené funkciou Intelligent Scan, čo je nový spôsob overenia totožnosti, ktorý inteligentne využíva kombinovaných predností snímania očnej dúhovky a technológie rozpoznávania tváre k rýchlemu a pohodlnému odomknutiu smartfónu užívateľa v najrôznejších situáciách. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ predstavujú aj funkciu Dedicated Fingerprint, ktorá dáva užívateľom možnosť použiť pre prístup k zabezpečenej zložke odtlačok iného prsta, než aký bol použitý na odomknutie smartfónu.

Vďaka vylepšenému optickému snímaču zabudovanému priamo do prístroja posúvajú zariadenia Galaxy S9 a S9+ na vyššiu úroveň aj starostlivosť o zdravie, pretože poskytujú bohatšie a presnejšie informácie o zdravotnom stave užívateľa. Tento snímač umožňuje telefónom Galaxy S9 a S9+ sledovať faktor srdečnej záťaže užívateľa, čo je nový spôsob merania nárokov kladených na srdce[8], a to v reálnom čase.

Ďalšie informácie o smartfóne Galaxy S9 získate na internetových stránkach http://www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo www.samsung.com/galaxy.

Samsung Galaxy S9 a S9+ – technické špecifikácie:
 
Galaxy S9
Galaxy S9+
OS Android 8 (Oreo)
Displej 5,8-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:9[9],[10] (570ppi) 6,2-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:97, 8 (529 ppi)

 

Telo 147,7 x 68,7 x 8,5 mm, 163 g, IP68[11] 158,1 x 73,8 x 8,5 mm, 189 g, IP689
Fotoaparát Zadny: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)
Predný: 8MP AF (F1.7)
Zadný: Duálny fotoaparát s duálnym OIS
–          Širokouhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)
–          Teleobjektív: Snímač 12MP AF (F2.4)
–          Predný: 8 MP AF (F1.7)
Aplikačný procesor Exnyos9810, 10nm, 64bitový, osemjadrový procesor
(2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad) [12]
Pamäť 4 GB RAM
64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)[13]
6 GB RAM
64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)11
SIM karta Jedna SIM: Nano SIM
Dve SIM (hybridná SIM): Nano SIM + Nano SIM alebo slot pre microSD[14]
Batéria 3 000 mAh 3 500 mAh
Rýchle káblové nabíjanie kompatibilné so štandardom QC 2.0
Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA
Siete Vylepšená 4X4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18
Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[15]

Platby NFC, MST
Snímače

Snímač očnej dúhovky, snímač tlaku, akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallov snímač, snímač tepovej frekvencie, snímač blízkosti, svetelný snímač RGB

Overovanie Zámka: vzor, PIN, heslo
Biometrická zámka: snímač očnej dúhovky, snímač odtlačkov prstov, rozpoznávanie tváre, Intelligent Scan: multimodálne biometrické overenie so snímaním očnej dúhovky a rozpoznanie tváre
Audio

Stereofónne reproduktory vyladené od AKG, priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos,
Formáty prehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.
[1] Displej Infinity: takmer bezrámiková celoplošná sklenená obrazovka od okraja k okraju.
[2] Variabilná clona podporuje expozičné režimy F1.5 a F2.4. Variabilná clona je nainštalovaná na zadnom fotoaparáte (Galaxy S9) a na zadnom širokouhlom fotoaparáte (Galaxy S9+)
[3] Dostupnosť funkcií hlasového asistenta Bixby sa môže v jednotlivých krajinách líšiť. Hlasový asistent dokáže rozpoznať americkú angličtinu, štandardnú čínštinu a kórejčinu. Nedokáže však rozpoznať všetky akcenty, dialekty a výrazy. Rozsah služby sa môže líšiť podľa krajiny alebo operátora. Hlasové príkazy fungujú u vybraných aplikácií spoločnosti Samsung a tretích strán, ktorých počet neustále rastie. Zoznam kompatibilných aplikácií nájdete v aplikácii Bixby v sekcii „Apps with Voice“.
[4] Môžu sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
[5] K dispozícii na vybraných smartfónoch Samsung s operačným systémom Android 8.0+. Odporúčame používať originálny HDMI kábel a nabíjačku dodávané s dokovacou stanicou Dex Pad. DeX Pad, klávesnica, myš a monitor sa predávajú samostatne.
[6] Dex Pad sa dodáva s HDMI káblom, nabíjačkou do zásuvky a dátovým káblom. Príslušenstvo vrátane monitoru sa predáva samostatne. Odporúčame používať originálny HDMI kábel a nabíjačku dodávané s dokovacou stanicou Dex Pad. Dex Pad taktiež podporuje smartfóny Galaxy S8, S8+ a Note8.
[7] Na základe testov realizovaných ponorením do sladkej vody do hĺbky 1,5 m na dobu až 30 minút. Opláchnite nečistoty/osušte.
[8] Len pre účely bežných wellness a fitness aktivít.
[9] Obrazovka meraná uhlopriečne ako celý obdĺžnik bez odpočítania zaoblených rohov.
[10] Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho však v nastaveniach zmeniť na Quad HD+ (WQHD+)
[11] Na základe testov urobených ponorením do sladkej vody do hĺbky 1,5 m na dobu až 30 minút.
[12] Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
[13] Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov. Veľkosť užívateľskej pamäte je menšia než celková kapacita pamäte, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäte sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.
[14] Verzia pre jednu SIM kartu bude dostupná u mobilných operátorov, verzia pre dve SIM karty na voľnom trhu.
[15] Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ