BenQ PD2720U
Prináša 100% pokrytie farebného priestoru sRGB, 95% pokrytie priestoru DCI-P3 a podporu HDR10

Praha, 8. 4. 2019 – Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a expert na profesionálne monitory, rozširuje DesignVue radu monitorov určenú profesionálnym grafikom o model BenQ PD2720U. Monitor vyhotovený v celkom novom modernom dizajne  so sebou prináša 4K Ultra HD rozlíšenie, IPS panel s továrensky kalibrovanými farbami, technológie na ochranu zraku užívateľa a bohatú konektivitu vrátane vysokorýchlostného Thunderbolt 3.

Jednoduchý, funkčný a elegantný dizajn podčiarkuje pevná kovová základňa, ktorá nadväzuje na valcový stojan nesúci samotný displej ohraničený tenkým rámčekom. Flexibilitu umiestnenia a pohodlia pri sledovaní zaisťuje už zmienený stojan umožňujúci nastavenie výšky, otočenie podľa horizontálnej osi i vertikálne a to až do pozície pivot, teda o 90 stupňov.

monitor BenQ_PD2720U

27-palcový displej ponúka  vysoké 4K Ultra HD rozlíšenie 3840 x 2160 bodov s hustotou pixelov 163 PPI a kvalitnými farbami pokrývajúcimi 95 % farebného priestoru DCI-P3, 100 % sRGB a Rec. 709. Kvalita je dokladaná overením pomocou softvéru CalMAN striktne dodržujúceho prísne nároky na farebné štandardy. Vlastná technológia BenQ AQCOLOR, zavedená v monitoroch, garantuje individuálnu továrenskú kalibráciu farieb.

Konzistentný farebný výkon je ďalej povýšený podporou HDR10. Ruka v ruke s ním ponúka monitor ďalšie unikátne režimy na uľahčenie práce, ako je CAD/CAM Mode zvýrazňujúci línie a tvary technických výkresov, Animation Mode vylepšujúci jas v tmavých oblastiach bez toho, aby preexponoval svetlé miesta, a v neposlednej rade Darkroom mode optimalizujúci jas a kontrast na prácu v miestnosti s nízkym osvetlením. Oproti svojim predchodcom navyše prichádza s novou funkciou ICCsync  na presné zobrazenie vysoko kvalitných farieb z vlastného farebného priestoru P3 používaného v zariadeniach iMac a MacBook/MacBook Pro. Nechýba už štandardná technológia na ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-Free.

Inovovaný externý ovládač Hotkey Puck uľahčuje orientáciu  v OSD menu. Táto druhá generácia ponúka slider pripomínajúci ovládanie hlasitosti, tu využívaný primárne na presné nastavenie hodnôt jasu a kontrastu, tlačidlo na rýchle prepínanie medzi režimami a ďalšie tri programovateľné tlačidlá.

Okrem DisplayPort, HDMI a štandardných portov USB 3.1 je monitor vybavený tiež rozhraním Thunderbolt 3, umožňujúcim napájanie monitora zároveň s prenosom audio i video obsahu. K dispozícii je tiež pokročilá funkcia KVM Switch na ľahkú kontrolu obsahu z dvoch počítačov na jednom alebo dvoch monitoroch a to jedným setom klávesnice a myši.

Nový profesionálny monitor pre grafikov BenQ PD2720U je na trhu k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 979,90 Eur s DPH na Slovensku.

Tlačová správa