game

Ak by všetko išlo podľa pôvodného plánu, tak už by sme si túto hru vychutnávali na počítačoch či konzolách, no musíme počkať do septembra. Vývojári očakávanej hry Cyberpunk 2077 posunuli termín vydania z apríla na september 2020 s prísľubom, že chcú odstrániť akékoľvek nedostatky a vyladiť finálny produkt. Fanúšikovia hier a špeciálne žánru „kyberpunk“ už netrpezlivo vzhliadajú k septembru a nevedia sa dočkať uvedenia tejto hry. Povedzme si tri dôvody, vďaka ktorým sa Cyberpunk 2077 môže stať hitom roka.

  1. Hra sa na nič nehrá

Áno, konštatovanie, že počítačová „hra sa na nič nehrá“ znie na prvý pohľad ako mierny paradox, no dokonale vystihuje podstatu Cyberpunk 2077. Táto hra totiž bez obalu a veľmi drsne zobrazuje post-apokalyptický svet v roku 2077, ktorému vládnu korporácie sústredené vo vysokých mrakodrapoch, kým tí menej šťastní žijú v getách, kde vládne násilie, drogy či prostitúcia. Je to hra, ktorá je určená čisto pre dospelých a bez obalu obsahuje aj tvrdšie scény. Nehovorme o jednoduchosti, tá sa na Cyberpunk 2077 pri pestrej hernej mape a silnom príbehu nehodí, skôr o jasných očakávaniach, ktoré od hry máte a ktorá vám ich aj dokonale splní. Rovnako musíme vyzdvihnúť aspekt slobody, pretože vaša postava nie je vopred definovaná, ale sami si určite všetko od pohlavia až po vek.

  1. Dokonale spĺňa rámec žánra

Kyberpunk poznáme ako žáner so zameraním na hodnotovo skazený kybernetický svet, kde vládnu nadnárodné spoločnosti a medzi bežnými ľuďmi zase násilie či mafia. Tento popis v podstate presne vystihuje myšlienku hry Cyberpunk 2077. A skrýva obrovský potenciál. Táto hra totiž môže osloviť aj ľudí, ktorí napríklad doteraz vôbec nemali hernú konzolu a vôbec sa nevenovali počítačovým súbojom. Post-apokalyptický žáner je však lákadlom, čo môže platiť aj pri tejto netrpezlivo očakávanej hre.

  1. Keanu Reeves

Silným marketingovým ťahom je Keanu Reeves, ktorý ako obľúbený akčný hrdina tiež bude vystupovať v Cyberpunk 2077. V pozícii Johnnyho Silverhanda bude účinkovať ako komentátor diania, resp. radca pre hráča. Keanu má medzi touto komunitou silné postavenie už len vďaka svojej úlohe z Matrixu a určite bude lákadlom a výborným reklamným ťahom aj pre Cyberpunk 2077.

Zdroj obrázku: WWWoronin / Shutterstock.com