web camera

Ak nás rok 2020 niečo naučil, tak je to potreba ceniť si kontakt s blízkymi a priateľmi. A v čase, keď to nebolo pre platné obmedzenie možné osobne, museli si mnohí vystačiť s rozhovormi cez rôzne platformy. Pre video-komunikáciu na internete je nevyhnutná webkamera, ktorá sa používa pri rozhovoroch cez Skype či Zoom či pri videokonferenciách. Prinášame tri tipy na výber správnej webkamery.

  1. Všímajte si rozlíšenie

Zásadnou vecou pri výbere kamery je rozlíšenie. Webkamera má bežne dve rozlíšenia – nižšie (1280 x 720 px) a vyššie (1920 x 1080 px). Výber rozlíšenia a teda aj konkrétnej webkamery závisí na tom, na aké účely ju budete používať. Pokiaľ len na video-rozhovory s blízkymi či bežné videokonferencie v práci, postačí vám aj nižšie rozlíšenie. Ak si však webkameru kupujete na skutočne významné a prestížne videokonferencie či vlastné prednášky, prípadne ak máte úmysel stať sa YouTuberom a točiť rôzne videá či streamy pri hraní hier, tak je lepšie vyššie rozlíšenie.

  1. Niekedy nepotrebujete webkameru s mikrofónom

Nie vždy potrebujete webkameru so zabudovaným mikrofónom. Platí to najmä v prípade, pokiaľ už máte iný externý mikrofón, ktorý je možné prepojiť s počítačom a webkamerou. V takomto prípade je ďalší mikrofón na webkamere zbytočnou investíciou. Na druhej strane, ak sú prioritou rozhovory cez Skype či videokonferencie v práci, bez webkamery s mikrofónom to nepôjde.

  1. Dodatočné funkcie

Pokiaľ budete webkameru využívať profesionálne, teda na prácu alebo máte ambície na YouTube či Twitch, zvážte pri výbere aj dodatočné funkcie, ktoré kamera ponúka. Sú nimi napríklad automatické zaostrovanie tváre, doplnkové osvetlenie či ovládanie na diaľku, čo je vhodné počas nakrúcania streamov alebo videí na YouTube. V takomto prípade má zmysel investovať do o niečo drahšej webkamery s extra funkciami.

Zdroj obrázka
Mehaniq / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here