počasie & radar

Aplikácia Počasie & Radar je jednotkou na slovenskom trhu v rámci aplikácií s počasím nielen vďaka spoľahlivým predpovediam počasia pre celý svet, ale aj vďaka jednoduchému spôsobu používania a množstvu doplnkových funkcií. Okrem kompletnej predpovede počasia v nej totiž nájdete aj 3 ďalšie funkcie, ktoré sa môžu zísť hlavne teraz v lete.

aplikácia počasie & radar

1. Výstrahy pred nepriaznivým počasím

Vďaka animácii meteoradaru môžete stále sledovať aktuálne počasie, predpoveď na nasledujúce 3 dni a tiež aj 24-hodinový archív. Na samostatných kartách meteoradaru nájdete dažďový radar so zobrazením zrážok (po prekliku na symbol s dvoma kvapkami vpravo hore), teplotný radar (symbol teplomera) a nedávno pridaný veterný radar po prekliku na symbol tzv. veterného rukáva. Na meteoradare je rovnako možné vidieť pohyb búrok, ktoré sú pre leto typické – blesky sú označené žltými alebo oranžovými krúžkami (podľa intenzity búrky).

výstraha pred búrkami počasie & radar

Neustále sledovanie meteoradaru síce môže byť zaujímavé, avšak počas výletu v prírode aj trošku nepraktické. Preto vám aplikácia Počasie & Radar prináša funkciu Meteorologické výstrahy: aby vás búrka nezastihla nečakane, aplikácia vám formou push-notifikácie včas zašle upozornenie, že sa k vám búrka blíži. Túto funkciu si stačí aktivovať v nastaveniach aplikácia a zvoliť, pre ktorú lokalitu majú byť výstrahy zasielané.

2. Teplota vody v mori

K letu neodmysliteľne patrí aj čas strávený kúpaním sa v mori. Tí, ktorí chcú vedieť, aká je teplota vody v mori vo vybranej prímorskej lokalite, aktuálna výška vĺn či nárazy vetra a UV index, majú tieto údaje automaticky k dispozícii v aplikácii pri zvolenej lokalite.

Teplota vody v mori aplikácia počasie & radar

3. Peľové správy

Všetkých alergikov určite potešia aj pravidelne aktualizované informácie o výskyte rôznych druhov peľu vo vami zvolenej lokalite. Tieto informácie sú k dispozícii pre väčšinu európskych krajín, a to až na 7 dní dopredu. Intenzita výskytu peľu je odstupňovaná farebným znázornením – od zelenej, cez žltú a oranžovú až po červenú, ktorá označuje vysokú koncentráciu peľu.

Peľové správy aplikácia počasie & radar

Ďalšie funkcie aplikácie Počasie & Radar

  • Redakčné správy o počasí, webkamery, kvalita ovzdušia.
  • Viacero praktických widgetov aj s hodinami – jedným z nich je aj výrez radaru vybranej lokality.
  • Možnosť tvorby a zaslanie fotografií s počasím a zákaznícka podpora v slovenskom jazyku.
  • Odstránenie reklám formou predplatného.
  • Verzia pre Android i iOS.
ZDIEĽAŤ