Xiaomi

Xiaomi zažíva v posledných rokoch veľký boom. Vyrába práčky, robotické vysávače, hodinky. Najviac sa však preslávilo práve výrobou mobilov. Note 4 bolo dlhý čas ich vlajkovoou loďou, ktorá sa teší veľkej obľube. Nič však nie je bez chýb. Prečítajte si, ako vyriešiť najčastejšie problémy Xiaomi Redmi 4 Note.

Prehrievanie telefónu

Ani Xiaomi neobišla komplikácia vo forme prehrievania. Našťastie je riešenie veľmi jednoduché.

 • Otvorte si nastavenia > O telefóne.
  Skontrolujte MIUI verziu. Ak je verzia vášho telefónu medzi 8.2.4 a 8.1.9, vyhľadajte systémovú aktualizáciu. Dôvodom prehrievania často býva rozdiel medzi optimalizáciou hardwaru a softvéru. V takom prípade Xiaomi softvérovo vyrieši chybu ktorá spôsobuje prehrievanie a vďaka novej aktualizácii sa ho zbavíte. Dbajte preto, aby ste mali vždy najaktuálnejšiu možnú verziu systému.
 • Vyprázdnite úložisko:
  Otvorte nastavenia > Úložisko > Čistič > Vyčistiť
  Kliknutím na tlačidlo Čistič objavíte prebytočné dáta vo svojom Xiaomi. Jedným klikom ich môžete odstrániť a optimalizovať tak výkon telefónu a výdrž batérie.

Výpadky Wi-fi

Niektorí z užívateľov zistili, že ich Note 4 máva problém pripojiť sa na WiFi, internet nemá potrebnú rýchlosť alebo spojenie nie je stabilné a mobil sa odpája od siete.

Spôsobov, ako tieto problémy vyriešiť, je niekoľko.  Najrýchlejšie bude reštartovať váš router a telefón. Otvorte v telefóne nastavenia, kliknite na WiFi a v spodnej časti obrazovky zvoľte možnosť “odstrániť sieť”. Následne zariadenia reštartujte a po opätovnom zapnutí sa pripojte na WiFi.

Z času na čas sa objavia aj problémy s Bluetooth pripojením.
Spôsobov, ako ich odstrániť je niekoľko. Nájdite si ten, ktorý vám najviac vyhovuje na  https://www.technobezz.com/fix-android-phone-wont-connect-or-pair-with-bluetooth/

Xiaomi

Problém s fotkami

Napriek tomu, že má Note 4 13 Mpx fotoaparát, kvalita a farba fotiek fajnšmekrov neuspokojí. Fotky používateľov boli často podexponované, teda príliš tmavé, alebo rozmazané.

Aby ste tieto neduhy obišli, vyskúšajte nasledovné:

 • Nezakrývajte prednú kameru nerozbitným sklom, radšej si na fotenie pribaľte pekný kryt na mobil. Očistite prednú kameru a jej okolie jemnou handričkou, ktorá je určená na čistenie displejov, alebo okuliarov.
 • Skontrolujte tiež, či sa vám prach alebo nečistota neusadili vo vnútri šošovky. Takéto znečistenie bude náročnejšie vyčistiť doma a odporúčame vám zaniesť ho do autorizovaného servisu.
 • Ďalším riešením môže byť stiahnutie aplikácie, napríklad camera 360. Zabezpečí vám na fotkách živšie farby.

Lagging – Mrznúcy systém

Okrem špecifických problémov sa Xiaomi nevyhlo ani tomu, čo sa bežne telefónom bežne stáva. Systém, ktorý sa priebežne optimalizuje, z času na čas zamrzne. Podľa expertov sa tento problém dá ľahko vyriešiť. Pozrite si nasledujúci postup.

 • Otvorte nastavenia. Následne choďte do “Informácie o telefóne”
 • Kliknite a podržte prst na riadku MIUI. Keď ho pustíte, na obrazovke sa vám zobrazí text “teraz ste vývojár”, čo znamená, že ste úspešne vstúpili do “vývojárskeho módu”.
 • Vráťte sa späť do Nastavení a v časti “Systém a zariadenie” kliknite na riadok “Ďalšie nastavenia”.
 • Vypnite optimalizáciu pamäte
 • Keď prebehne reštart zariadenia, mrznutie systému by malo zmiznúť.

Samuel Gibala

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here