garážové brány

Dnes je sortiment garážových brán širší ako kedykoľvek predtým, takže pravdepodobnosť aj možnosť vybaviť miestnosť, v ktorej bude „spokojný“ automobil aj vodič je vysoká. Hlavnou vecou je správne vyhodnotiť výhody a nevýhody štruktúr rôznych výrobcov garážových brán.

Aby ste sa preto pri výbere toho najlepšieho na trhu v širokej ponuke nestratili, máme pre vás 5 tipov, ktoré by ste mali pri ich kúpe určite zohľadniť.

Skontrolujte spoľahlivosť a životnosť dverí

Spoľahlivosť a pevnosť garážových brán je určená predovšetkým takými vlastnosťami, ako je hrúbka panelu, hustota izolácie a hrúbka oceľových plechov. Vyberajte si výrobcu a materiál najlepších garážových brán tak, aby vám vydržali čo najdlhšie. Čo presne to znamená?

Tuhosť brán je obzvlášť dôležitá. Faktom je, že silné nárazy vetra môžu slabé a lacné modely vážne zdeformovať. Aby ste si boli istí spoľahlivosťou brány, musíte venovať pozornosť odolnosti proti vetru. Svoju silu má však aj dážď a slnko. Odolný materiál je preto voľbou číslo 1.

Je prítomná ochrana proti korózii?

Po nákupe garážových brán, kupujúci očakávajú, že rovnako ako pevné koberčeky do auta, si bude udržiavať toto zariadenie svoj atraktívny vzhľad po mnoho rokov a nevyžaduje si žiadnu pravidelnú údržbu.

Aby vaše garážové brány tieto vlastnosti a parametre mali, musíte zistiť, ako sú chránené pred nepriaznivými vplyvmi. Riešením je zinkový povlak pre všetky kovové prvky vrátane pántov, pružín a samotného plechu. Samozrejme, odolné sú aj iné materiály, záleží na tom, čo si vyberiete a aký dizajn vám vyhovuje.

Sú bezpečné?

Bezpečnosť auta závisí od toho, ako dokážete potenciálnemu páchateľovi krádež vozidla znemožniť. Garážové brány sú v tomto smere skutočne dobrou poistkou. Nielen vybavením špeciálnymi zámkami, ale aj spôsobom otvárania bude vaše vozidlo v garáži vždy v bezpečí.

Tepelná a zvuková izolácia

Kvalita mnohých doplnkov, ktoré používame závisí aj od pohodlného použitia. Pri garážovej báne to znamená najmä zaistenie tepelnej a zvukovej izolácie a vybavenie celého systému otvárania výkonnými elektromotormi. V opačnom prípade garáž nevyužijete a auto bude stáť bez ochrany na dvore.

Rozumná cena

Samozrejme, to najdôležitejšie na záver, je cena. Nájsť však na trhu dobré riešenie s množstvom dôležitých funkcií a za minimálnu cenu nebude jednoduché. Minimálne investície z vašej strany sa preto určite očakávajú. Veď nakoniec nejde o systém, ktorý je predmetom každodennej kúpy. Naopak, pri dobrom výbere vám musí toto zariadenie vydržať niekoľko rokov.

Preto vyberajte správne a s rozumom a budete spokojní.

Zdroj obrázka: Volkova Vera/Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here