ACER
Planet9 je otvorená komunita, ktorá hráčom umožňuje zostaviť vlastný tím, vytrénovať ich k dokonalosti a dosiahnuť víťazstvo

Praha, 4. septembra 2019 – Spoločnosť Acer dnes na svojej globálnej tlačovej konferencii next@acer odhalila Esports platformu novej generácie. Planet9 je otvorená komunita, ktorá hráčom umožňuje zostaviť vlastný tím, vytrénovať ich k dokonalosti a dosiahnuť víťazstvo. Aktuálne je v uzavretej beta verzii, otvorená bude spustená 30. januára 2020.

„Planet9 je platforma novej generácie pre ešporty, ktorá zahŕňa to, čo súťaživí i príležitostní hráči potrebujú pre svoje vylepšenie a účasť v ešportoch pod profesionálnou úrovňou,“ povedal Andrew Chuang, generálny riaditeľ divízie Esports Services, IT Products Business, spoločnosť Acer Inc. „Platforma Planet9 postavená na sile hardvéru, softvéru a služieb spoločnosti Acer poskytne hráčom z celého sveta informácie, ktoré im umožnia dosiahnuť svoj cieľ.“

Planet9 otvára svet ešportov amatérskym i príležitostným hráčom, ktorí sa ich chcú zúčastniť, čo im umožní učiť sa od profesionálov, pochopiť svoje silné a slabé stránky, spájať sa s ostatnými hráčmi v komunite a zúčastniť sa online turnajov.

Zostavte si svoj tím

Základom platformy Planet9 sú jej komunitné vlastnosti, ktoré hráčom umožňujú sa stretávať a združovať s ostatnými hráčmi, ktorí sú na rovnakej lodi. Môžu pridávať priateľov, sledovať ostatných, o ktorých sa zaujímajú a dostávať odporúčania o tom, s kým môžu hrať na základe hranej hry a doplňujúcich zručností. Pre tímy slúžia funkcie, ako je chatovacia miestnosť a zdieľanie herných taktík, ktoré umožňujú skupine spojiť sa a učiť sa jeden od druhého.

Trénovanie pre dokonalosť

Platforma Planet9 poskytuje radu funkcií, ktoré pomáhajú hráčom vylepšovať ich zručnosti, či už ide o najímanie trénera, ktorý im poskytne individuálne vedenie, hranie po boku s veteránmi, viac hodín hrania s priateľmi na podobných úrovniach alebo sledovanie pokročilých herných štatistík na monitorovanie ich výkonu.

  • Coach: Funkcia Coach alebo Tréner umožňuje hráčom učiť sa od profesionálnych a skúsených hráčov. Hráči si môžu vybrať svojho ideálneho trénera na základe herných štatistík, jazyka, hodnotenia či hodinovej sadzby. Tréneri si môžu pozrieť herné štatistiky hráča a prispôsobiť kurz na mieru, vylepšiť ho zdieľaním obrazovky, videohovorom/hlasovým chatom a funkciami VOD nahrávanie na prehrávanie momentov, ktoré vyžadujú zdokonalenie.
  • Carry: Hráči môžu spolupracovať s podobne zmýšľajúcimi hráčmi, aby trénovali, zatiaľ čo sú v procese výučby a zlepšovania svojich zručností. Hostitelia môžu vložiť svoje Twitch alebo YouTube živé vysielanie, aby prilákali hráčov a fanúšikov ku vzájomnému spojeniu do Carry relace.
  • Game Statistics: Všetky herné štatistiky hráča sú prezentované na vizuálnom pútavom paneli. Údaje o víťazstvách, stratách, zabitiach, úmrtiach, zakúpených položkách, obhospodarovanom zlate atď. Využívajú sa ku spárovaniu hráča s najideálnejším trénerom a poskytujú informácie na nájdenie spôsobov, ako sa zlepšiť.
  • Scrims: Planet9 ponúka zaujímavé súťažné spôsoby, ako cvičiť alebo vyzývať na súboj – buď s klanom (tímom), alebo s kmeňom (viac klanov). Funkcia Clan Scrims umožňuje klanu požiadať o Scrim výzvu proti inému klanu, zatiaľ čo funkcia Tribe Wars umožňuje kmeňom zúčastniť sa na rozsiahlych súťažiach, ktoré sa usporadúvajú každý týždeň o bonusy a výhody na platforme Planet9.

Výzva k víťazstvu

Planet9 môže usporadúvať turnaje od malých až po veľké, sponzorované alebo oficiálne a môže k nim pridať šance na získanie slávy či výhry. Platforma spáruje hráčov podobnej úrovne zručností do zápasov alebo turnajov, aby bola zaistená spravodlivá súťaž. Keď sa nazhromaždí dostatok výhier, môžu byť vyplatené odmeny, ako sú dary a výhry.

Tlačová správa