Predator Helios700
Nových aktualizácií sa dočkal vysoko výkonný Helios 700, výkonný Helios 300, elegantný Triton 300 a vylepšený Nitro 7
  • Herné notebooky Acer teraz ponúkajú širokú škálu procesorov Intel® Core desiatej generácie a grafiku NVIDIA® GeForce RTX 2080 SUPER
  • Acer tiež do svojich herných notebookov Predator a Nitro prináša najnovšie zobrazovacie technológie, k dispozícii budú modely ponúkajúce displeje s frekvenciou 240 Hz alebo 144 Hz na plynulé hranie bez trhania
  • Nová technológia chladenia Acer PowerGem, ktorá je po prvýkrát nasadená pri vysoko výkonnom notebooku Predator Helios 700, prináša mimoriadne vylepšené chladenie

Spoločnosť Acer na svojej globálnej tlačovej konferencii oznámila významné nové aktualizácie vo svojich štyroch obľúbených herných notebookoch: Predator Helios 700, Predator Helios 300, Predator Triton 300 a Nitro 7. Tieto nové osviežené modely prinášajú vzrušujúce aktualizácie pre hráčov všetkých typov a úrovní.

Notebooky sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel® Core™ H desiatej generácie na výkon ako pri stolovom počítači, ktorý je ale možné vziať kamkoľvek. Grafické karty NVIDIA® GeForce RTX 2080 SUPER™ alebo RTX 2070 SUPER poskytujú výkon potrebný k zvládnutiu vyššieho počtu snímok za sekundu pre rýchle displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou zaisťujúcich plynulý obraz bez rozmazania i u najnáročnejších AAA hier. Spoločnosť Acer vybavila notebooky vylepšeným chladením, novými technológiami chladenia a ďalšími heatpipe, aby zaistili najvyšší výkon pri optimálnych teplotách.

Predator Helios 700 – notebook, ktorý môže nahradiť váš stolový počítač

Predator Helios 700 s ikonickou posuvnou klávesnicou HyperDrift bol aktualizovaný tak, aby bol osadený buď pretaktovateľným procesorom Intel Core i9-10980HK alebo i7-10875H a grafikou NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER alebo RTX 2070 SUPER.

Pri týchto notebookoch došlo k výraznému vylepšeniu o nové riešenie chladenia s názvom Predator PowerGem, ktoré je súčasťou modelov s procesorom Intel Core i9. PowerGem je špeciálny materiál s 3,83× vyššou vertikálnou tepelnou vodivosťou než má meď, čo zlepšuje účinnosť vyžarovania tepla notebooku. Všetky modely sú vybavené troma medenými heatpipe, technológiou Acer CoolBoost, technológiou Vapor Chamber a dvoma Acerom na mieru navrhnutými ventilátormi AeroBlade3D štvrtej generácie.

Medzi ďalšie aktualizácie razantne zvyšujúce výkon patria rýchlejšie 2 933MHz operačné pamäte (max. 64 GB), ďalší port Thunderbolt 3 (celkom dva) a najnovšie sieťové riešenie Killer DoubleShot™ Pro (bezdrôtová sieť Wi-Fi 6 AX1650i a ethernet E3100G), aby bola zaistená vysoká rýchlosť – kritické aplikácie majú vyššiu prioritu a tým i šírku pásma. Rýchle PCIe NVMe SSD zapojené v režime RAID 0 udržujú všetko s bleskovou odozvou a hry vyniknú na krásnom 17,3″ 144Hz Full HD IPS[i] displeji notebooku Helios 700 s technológiou NVIDIA® G-SYNC®.

Predator Helios300

Predator Helios 300 – výkonný, nabitý funkciami

Populárny Acer Predator Helios 300 zvýšil latku pre herné notebooky a ponúka najlepší pomer cena/výkon. Teraz je k dispozícii s najnovšími procesormi Intel Core desiatej generácie, pretaktovateľným grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q dizajnom, Full HD IPS displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, uhlopriečkou 15,6″ a 3ms dobou odozvy. Najnovší Helios 300 upevnil svoju povesť ako jeden z najvýkonnejších, a pritom cenovo dostupných herných notebookov, aké sú k dispozícii. Môže byť tiež osadený až 32 GB pamäte DDR4 s taktom 2 933 MHz, dvoma PCIe NVMe SSD v režime RAID 0 a až 2 TB pevným diskom. Poskytuje tak dostatočnú rýchlosť a objemné úložisko potrebné pre tvorbu veľkých knižníc AAA hier a filmov.

Technológia DTS:X Ultra Audio vylepšuje celkový výkon zvuku a herné zážitky, poskytuje špičkový 360° priestorový zvuk na vychutnanie si multimédií v realistickom prostredí. So slúchadlami poskytuje autentické zvukové zážitky a umožňuje počuť zvuky tak, ako boli zamýšľané, nezávisle na tom, ako sú blízko či ďaleko. Tiež ponúka špeciálne vyladené zvukové režimy, ktoré boli optimalizované pre rôzne herné žánre (stratégie, RPG alebo FPS).

Technológia chladenia navrhnutá spoločnosťou Acer zaisťuje, aby zariadenie pracovalo pri optimálnych teplotách. Notebook je vybavený dvoma ventilátormi, z nich je jeden novo navrhnutý AeroBlade™ 3D štvrtej generácie, ktorý znižuje hlučnosť, a zároveň zvyšuje prietok vzduchu. Technológia Acer CoolBoost™ umožňuje ručné nastavenie ventilátorov, aby bolo zaistené nepretržité chladenie kritických oblastí. Nechýbajú ani strategicky umiestnené otvory na  nasávanie a výduch vzduchu.

 Predator Triton300Predator Triton 300 – ideálny pre hráčov a tvorcov obsahu

Výkonný, a pritom tenký herný notebook Predator Triton 300 od spoločnosti Acer bol aktualizovaný tak, aby ponúkol procesor Intel Core rady H desiatej generácie, až grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q dizajnom a obnovovacou frekvenciou displeja 240 Hz. 15,6″ Full HD IPS displej má tiež dobu odozvy 3 ms, jas až 300 nitov a pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB, čo je ideálne na hranie hier i tvorbu obsahu. Ďalej notebook podporuje osadenie až tromi M.2 SSD (jedno PCIe, dve PCIe/SATA), čo poskytuje dostatok úložného priestoru a rovnako tak i bleskovo rýchle prenosy, po ktorých hráči túžia.

K pokročilému riešeniu chladenia, ktoré využíva dvojventilátorový chladiaci systém s jedným kovovým ventilátorom AeroBlade 3D, technológiu CoolBoost™ a strategicky umiestnené otvory na nasávanie i výduch vzduchu, boli novo pridané tri heatpipe. Všetok tento výkon je zasadený do tenkého a ľahkého kovového tela[ii], ktoré má hrúbku púhych 19,9 mm a váži len 2,1 kg, čo uľahčuje hranie na cestách.

Acer Nitro7

Nitro 7 – elegantná kovová konštrukcia na hranie na cestách

Aktualizovaný notebook Nitro 7 je ďalšou možnosťou pre hráčov hľadajúcich ľahkú prenositeľnosť. Jeho elegantné kovové telo má hrúbku púhych 19,9 mm a váži len 2,5 kg, pritom stále dokáže obsiahnuť procesor Intel Core rady H desiatej generácie a grafiku až GeForce RTX 2060. Vďaka až trom slotom pre vysokorýchlostný M.2 SSD, kapacite až 1 TB v konfigurácii RAID 0, až 32 GB pamäte DDR4-2933 a sieťovým riešením Killer Ethernet E2600 a Intel® Wi-Fi 6, sa hry načítajú neuveriteľne rýchlo a rovnako tak sú mimoriadne nízke i časy odozvy.

Konštrukcia chladenia notebooku Nitro 7 využíva dva ventilátory, štyri kanále na výduch vzduchu a technológiu Acer CoolBoost. Tú je možné aktivovať v aplikácii na zvýšenie rýchlosti otáčok ventilátora o 10 % a tým i chladenie procesora/grafického jadra o 9 % v porovnaní s automatickým režimom. Okrem týchto vylepšení zvyšujúcich výkon, sa môže notebook pochváliť tiež 15,6″ Full HD IPS displejom s matným povrchom, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a 3ms dobou odozvy pre ostrý a plynulý obraz a hladké hranie bez rozmazania.

Cena a dostupnosť

Herný notebook Predator Helios 700 bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 2 699 €.
Herný notebook Predator Helios 300 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 1 299 €.
Herný notebook Predator Triton 300 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 1 399 €.
Herný notebook Nitro 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli od za cenu od 1 299 €.

[i] Všetky tu uvedené značky a názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností a používajú sa výhradne k popisu alebo identifikácii produktov.
[ii] Zadná strana veka a vrch i spodok základne sú kovové.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here