NITRO 50
  • Spoločnosť Acer aktualizovala svoju radu herných stolových počítačov o nové desktopové procesory Intel® Core™ 11. generácie alebo desktopové procesory AMD Ryzen™ rady 5000 a grafické karty NVIDIA® GeForce® rady RTX™ 30
  • Inovovaný Predator Orion 3000 poskytuje náročným hráčom všetok výkon, ktorý potrebujú k maximálnemu využitiu grafiky vo svojich obľúbených hrách alebo k streamovaniu
  • Nové Nitro 50 ponúka hráčom na výber z najnovších procesorov Intel alebo AMD, ktoré sú dostatočne výkonné nielen na hranie hier, ale tiež na strih herných videí

Spoločnosť Acer ohlásila omladenie svojho portfólia herných stolových počítačov, ktoré prináša aktualizácie a vylepšenie herných stolových počítačov Predator Orion 3000 a Nitro 50. Obidve rady boli inovované tak, aby boli osadené najnovšími desktopovými procesormi Intel® Core™ 11. generácie alebo AMD Ryzen™ 5000, rovnako ako grafickými kartami NVIDIA® GeForce RTX™ 30 a vybavené celou radou ďalších vylepšení.

PREDATOR ORION 3000

Herné počítače Predator Orion 3000

Počítač Predator Orion 3000 (P03-630) je určený pre hráčov, ktorí hľadajú najlepší hardwarový zážitok vo svojej triede, aký môže poskytnúť zostava typu midtower. Vďaka procesoru Intel® Core™ i7 11. generácie, grafickému procesoru NVIDIA GeForce RTX 3070 a až 64 GB pamäte DDR4 s taktom 3 200 MHz môžu užívatelia robiť všetko – hrať, streamovať i tvoriť. Tento výkon je ďalej umocnený novou architektúrou procesorov Intel® Core™ i7, ktorá zvyšuje efektivitu hardwaru a softwaru, prináša plynulé hranie hier, vysoký počet snímok za sekundu a pohlcujúcu realistickosť.

Grafický procesor GeForce RTX 3070 v počítači Predator Orion 3000 využíva architektúru NVIDIA Ampere, čo je druhá generácia architektúry RTX od spoločnosti NVIDIA. Má vylepšené jadrá Ray Tracing Cores a Tensor Cores, nové streamovacie multiprocesory a vysokorýchlostnú G6 pamäť. Vďaka tomu poskytuje výkon potrebný k tomu, aby ste sa mohli preháňať i v tých najnáročnejších hrách. O chladenie sa stará na mieru navrhnutý ventilátor FrostBlade™ s rozmermi 92 × 92 mm a špeciálnymi patentovanými lopatkami, ktoré zaisťujú vysoký statický tlak i prietok vzduchu, aby bol Orion 3000 dostatočne chladený a pracoval na optimálnej úrovni. Priamo v náboji ventilátora FrostBlade™ sú zabudované štyri RGB LED a užívatelia si môžu ďalej prispôsobiť vertikálne svetelné pásky na prednej strane skrine prostredníctvom nástroja PredatorSense, obslužnej aplikácie od spoločnosti Acer, ktorá umožňuje užívateľom spravovať a monitorovať systém, osvetlenie a otáčky ventilátora z jedného miesta.

Okrem sieťového riešenia Intel® Killer™ E2600 zaručujúceho špičkové rýchlosti a Wi-Fi 6 s funkciou MU-MIMO, širokej škály portov USB 3.2 Gen2, typu A i typu C a zvuku DTS:X™ Ultra je Predator Orion 3000 vybavený tiež voliteľným bočným panelom z tvrdeného skla pohlcujúceho elektromagnetické žiarenie, ktorý ponúka pohľad na to, čo sa skrýva vo vnútri. Vďaka až 2TB PCIe NVMe SSD (2× 1 TB) a až 6TB HDD (2× 3 TB) budete mať k dispozícii tiež dostatok úložného priestoru.

Acer Nitro 50

Rada Nitro 50 (N50-120 [AMD] a N50-620 [Intel]) je určená pre hráčov, ktorí chcú zlepšenie vo všetkých oblastiach: lepšiu hrateľnosť, ďalšie funkcie a podmanivejšie zážitky. Výkonné procesory stolových počítačov až po desktopový procesor AMD Ryzen™ 9 5900 alebo procesor Intel® Core™ i7 11. generácie sú dostatočné i pre výkon graficky náročných úloh, ako je tvorba obsahu a strih videa, ktorý podporuje grafická karta NVIDIA GeForce® RTX 3060 Ti. Oba modely Nitro 50 sú vybavené až 64 GB dvojkanálovej pamäte DDR4 s taktom 3 200 MHz, dvomi 3,5″ slotmi na pevné SATA3 disky (až 2× 3 TB), slotmi na M.2 2280 PCIe NVMe SSD, Wi-Fi 6, 1Gb/s LAN Dragon a portami USB 3.2 Gen2 Type-C a Type-A.

Herné počítače Nitro 50 s čiernym kovovým krytom zvyšujú latku pre hráčov, ktorí vyžadujú vysokú snímkovú frekvenciu a hranie hier bez oneskorenia. Stolové počítače rady Nitro je možné objednať so vstavanou bezdrôtovou nabíjacou podložkou,[[i]] ktorá funguje so všetkými mobilnými zariadeniami podporujúcimi štandard Qi. Dokáže nabíjať telefóny mobilných zariadení rýchlejšie  než 5W bezdrôtové nabíjačky, a to do 60 minút. Medzi ďalšie funkcie patrí DTS:X Immersive Audio, Windows 10 Home, chladenie FrostBlade™, Wi-Fi 6 a efektné červené LED na nastavenie nálady pri hraní hier. Software na správu systému NitroSense umožňuje sledovať teploty procesora i grafického jadra, rovnako ako nastavovať rýchlosť otáčania lopatiek ventilátora.

Cena a dostupnosť

Predator Orion 3000 (P03-630) bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za cenu od 949 €.
Nitro 50 (N50-620) bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za cenu od 799 €.

ZDIEĽAŤ