Acer Chromebook Spin 514
  • Acer Chromebook Spin 514 je ideálnou voľbou pre užívateľov streamujúcich obsah alebo pre tých, ktorí pracujú a učia sa z domu. Ide o prvý chromebook od Acera s novými mobilnými procesormi AMD Ryzen 3000 rady C a grafikami AMD Radeon pre vysoký výkon, rýchle spúšťanie a dlhú výdrž na batériu
  • Acer Chromebook Enterprise Spin 514, ktorý je pripravený na podnikanie, je vybavený Chrome Enterprise Upgrade – sú odomknuté integrované firemnými funkciami systému Chrome OS
  • Design Go-anywhere kombinuje vystužené kovové telo s odolnosťou na armádnej úrovni (v súlade s americkým štandardom MIL-STD 810H), kompaktným konvertibilným formátom a 360° pántmi
  • Optimalizovaný na produktívnu prácu a zábavu vďaka 14″ Full HD displeju s úzkymi rámčekmi a dotykovému displeju prekrytom sklom Corning® Gorilla® Glass, novo navrhnutými klávesmi na lepšie písanie a Google Asistentom

Spoločnosť Acer predstavila svoj prvý chromebook s mobilnými procesormi AMD Ryzen 3000 rady C a grafikami AMD Radeon — nový Acer Chromebook Spin 514 (CP514-1H/CP514-HH). Jeho vysoký výkon kombinovaný s odolným štýlovým dizajnom a dlhou výdržou na batériu robí tento chromebook viac než schopným zvládnuť všetky aplikácie, ktoré užívatelia potrebujú pri práci a výuke z domu.

Acer tiež ponúka Acer Chromebook Enterprise Spin 514 (CP514-1W/CP514-WH), ktorý je osadený najnovším mobilným procesorom AMD Ryzen 3000 rady C a vybavený firemnými funkciami Chrome OS odomknutými pre firemných zákazníkov.

„Vďaka spojeniu mobilných procesorov AMD Ryzen s odolným dizajnom je Acer Chromebook Spin 514 vynikajúcou voľbou pre užívateľov, ktorí musia pracovať z domu,“ povedal James Lin, generálny riaditeľ divízie Notebooky, IT Products Business, spoločnosť Acer Inc. „Užívatelia budú ohromení novou úrovňou odozvy a výkonu, ktorý poskytuje Acer Chromebook Spin 514 s mobilnými procesormi AMD Ryzen. Navyše procesor Ryzen 7 3700C ponúka tú najlepšiu grafiku dostupnú na chromebookoch poháňaných procesormi AMD, takže užívatelia môžu využívať širokú škálu aplikácií k riešeniu i tých najnáročnejších projektov.“

Acer Chromebook Spin 514

Pre vysoký výkon poháňaný procesormi AMD

Acer Chromebook Spin 514 je prvým modelom od Acera, ktorý využíva najnovšiu generáciu vysoko výkonných mobilných procesorov AMD Ryzen. Mobilné procesory založené na výkonnej architektúre „Zen“ zaisťujú konzistentnú odozvu, rýchle nabiehanie notebooku a dlhú výdrž na batériu. Vďaka tomu je na novom chromebooku všetko svižné, či už ide o streamovanie obsahu, využívanie viacerých aplikácií súčasne, alebo beh kancelárskych nástrojov na vysokú produktivitu. Nový chromebook môže dokonca pomôcť užívateľom riešiť i náročnejšie projekty do práce či školy, ako je úprava videa či programovanie.

Chromebook Spin 514 je tiež vybavený najmodernejšou grafikou AMD Radeon™ na lepšie hranie, streamovanie a tvorbu obsahu. Modely so štvorjadrovými procesormi AMD Ryzen 7 3700C alebo Ryzen 5 3500C budú vybavené výkonnou integrovanou mobilnou grafikou AMD Radeon™ Vega.

Energeticky úsporné procesory AMD prispievajú k tenkému a ľahkému dizajnu. Chromebook Spin 514 je tak možné ľahko vziať kamkoľvek vďaka hmotnosti len 1,55 kg a hrúbke len 17,35 mm. Navyše sa môže pochváliť  až 10-hodinovou výdržou na batériu. Chromebook Spin 514 tiež prichádza  až so 16 GB pamäte DDR4 DRAM a až 256GB úložiskom.

Konvertibilná konštrukcia s odolnosťou na armádnej úrovni

Elegantné telo notebooku Acer Chromebook Spin 514 je vyrobené z eloxovaného pieskovaného hliníka a na hornom kryte i touchpade bolo opatrené štýlovým vzorom. Nielenže tento chromebook skvele vyzerá, ale je tiež neuveriteľne odolný. Môže sa pochváliť odolnosťou na armádnej úrovni (v súlade s americkými štandardami MIL-STD 810H1 2); jeho vystužené kovové telo odolá premačknutiu, otrasom i korózii. Bolo navrhnuté tak, aby prežilo pád z výšky až 122 cm a záťaž až 60 kg smerom dolu na veko, takže užívatelia nemusia strácať čas starosťami o poškodenie chromebooku a viac sa tak sústrediť na úlohu, ktorú majú vyriešiť.

Jeho 14″ dotykový IPS7 displej s rozlíšením Full HD prekrýva sklo Corning Gorilla Glass, takže odoláva poškrabaniu a umožňuje ľahké ovládanie. Živý obraz ešte viac vynikne vďaka štíhlym bočným rámčekom so šírkou 6,1 mm, ktoré majú zásluhu na 78% pomere veľkosti obrazovky k telu notebooku. Voliteľne podsvietená klávesnica navyše poskytuje vyššiu produktivitu za rôznych svetelných podmienok a ponúka konkávne kryty klávesov, ktoré sa pohodlne používajú, čo má za následok celkovo lepší zážitok z písania na klávesnici.

Zariadenie má konvertibilnú konštrukciu a jeho veko je tak možné otočiť o celých 360°. Vďaka tomu je možné jeho dotykový displej využívať na spoluprácu, zdieľanie, prezentáciu alebo písanie v rôznych priestoroch a prostriedkoch. Zariadenie je k dispozícii v troch farebných prevedeniach: striebornom Pure Silver, šedom Steel Gray a zelenom Mist Green.

Najnovšie porty a Wi-Fi na neustále pripojenie

Tento nový chromebook má dva porty USB typ C, oba s podporou USB 3.2 Gen1 (až 5 Gb/s), rozhraním DisplayPort cez USB-C a USB nabíjaním. Tiež je vybavený dvoma klasickými portami USB 3.2 Gen1, z ktorých je jeden neustále napájaný, a čítačkou pamäťových kariet MicroSD. Vybrané modely Acer Chromebook Spin 514 majú tiež port HDMI na pohodlné pripojenie k projektorom počas schôdzok a školení.

Acer Chromebook Spin 514 je ideálnym zariadením na udržiavanie kontaktov s kolegami, spolužiakmi a priateľmi. Dvojica integrovaných stereofónnych reproduktorov zaisťuje skvelú zábavu i videohovory, zatiaľ čo dvojica mikrofónov efektívne oddeľuje zvuk od šumu, aby zaistila jasnejší zvuk počas videohovorov, čisté nahrávanie zvuku a videa, a tiež podporu integrovaného Asistenta Google. Dvojpásmová Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac) s technológiou 2×2 MU-MIMO poskytuje rýchle a spoľahlivé bezdrôtové pripojenie pre konzistentné streamovanie počas videochatov pomocou HD webkamery. Bluetooth 5.0 tak prináša pohodlný spôsob pripojenia periférnych zariadení.

Acer Chromebook Enterprise Spin 514

Acer Chromebook Enterprise Spin 514

Acer Chromebook Enterprise Spin 514 poskytuje zabezpečenie, podnikové funkcie i úspory nákladov a pomáha podnikom spravovať zariadenie vo veľkom. Chromebook Enterprise odomyká integrované firemné funkcie Chrome OS pri chromebookoch Acer a umožňuje IT zabezpečiť, organizovať a poháňať cloudovú pracovnú silu. Tieto chromebooky tiež vytvárajú bezpečné a produktívne prostredie pre cloudových pracovníkov. IT oddelenia ocenia komplexné funkcie zabezpečenia integrovaného do Chromebooku Enterprise Spin 514 a IT administrátori zistia, že vďaka webovej správe je možné ľahko ovládať aktualizácie, konfigurovať aplikácie, využívať rozšírenie ku zvýšeniu funkcionality prehliadača, aktualizovať firemné politiky a ďalšie.

Vďaka bezdotykovej registrácii  môžu IT oddelenia rovno odoslať Acer Chromebook Enterprise Spin 514 koncovým užívateľom – zariadenie sa automaticky zaregistruje do podnikovej správy, hneď ako sa koncový užívateľ pripojí k internetu. Chrome OS zjednodušuje proces nasadenia, správy a poháňania cloudových pracovných síl, čím v konečnom dôsledku zvyšuje dobu prevádzkyschopnosti a znižuje celkové náklady na vlastníctvo (TCO).

Chromebook Enterprise Spin 514 je vybavený až 16 GB pamäte DDR4 DRAM a až 256GB rýchlym PCIe NVMe SSD úložiskom4.

Podpora aplikácií

Nové modely Acer Chromebook Spin 514 i Acer Chromebook Enterprise Spin 514 podporujú aplikácie z obchodu Google Play, rovnako ako webové aplikácie, takže užívatelia budú mať prístup ku všetkým aplikáciám, ktoré chcú využívať na produktívnu prácu, kreativitu, služby a ďalšie činnosti.

Cena a dostupnosť

Acer Chromebook Spin 514 (CP514-1H) bude k dispozícii v marci 2021 za cenu od 529 €.
Acer Chromebook Enterprise Spin 514 (CP514-1WH) bude k dispozícii v marci 2021 za cenu od 799 €.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here