Boli odhalené tiež nové stolové all-in-one počítače Aspire C27 a C24.
  • Spoločnosť Acer predstavuje radu nových notebookov a all-in-one (AIO) počítačov využívajúcich najnovšie procesory Intel® Core™ 12. generácie
  • Nové 14″ a 16″ modely Swift X spájajú efektivitu, výkon a eleganciu v tenkom, ľahkom
    a odolnom šasi s displejom s pomerom strán 16:10, ktorý sa môže pochváliť pomerom obrazovky k telu až 92,22 % a jasom až 400 nitov[[i]]
  • Tenké a výkonné AIO počítače Aspire C27 a C24 sú vybavené dotykovými displejmi s rozlíšením Full HD a najnovším grafickým procesorom NVIDIA® GeForce® MX550

(januára 2022) – Spoločnosť Acer oznámila dvojicu prírastkov do svojej rady tenkých, ľahkých a výkonných notebookov Swift X s dedikovanými grafickými procesormi – nový 14″ a 16″ model. Na trh boli uvedené tiež nové all-in-one počítače Aspire C27 a C24. Všetky nové počítače sú vybavené najnovšími procesormi Intel® Core™ 12. generácie.

Acer Swift X — Výkonný a mimoriadne ľahko prenosný

Acer Swift X

Ultraprenosný 14″ notebook Swift X (SFX14-51G), ktorý váži len 1,4 kg, je osadený procesorom Intel® Core™ až 12. generácie s až 12 jadrami a notebookovou grafickou kartou NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti v len 17,9 mm tenkom hliníkovom šasi. Ventilátor, klávesnica s prívodom vzduchu a dve heatpipe odvádzajú teplo generované týmto hardvérom a pomáhajú zariadeniu udržať špičkový výkon, aký očakávajú kreatívci študujúci alebo pracujúci v oblasti multimediálneho dizajnu.

16″ model (SFX16-52G) je vybavený procesormi Intel Core 12. generácie s až 12 jadrami (4 jadrá P a 8 jadier E) a dedikovanou grafikou Intel Arc™. O chladenie notebooku sa starajú dva ventilátory, dve medené heatpipe, klávesnica s prívodom vzduchu a väčší bočný výfukový port. Toto zariadenie, ktoré bolo navrhnuté v spolupráci so spoločnosťou Intel, bude spĺňať  požiadavky platformy Intel Evo prostredníctvom hardvérových špecifikácií Intel a kľúčových cieľov v oblasti rýchlosti odozvy, okamžitého prebudenia, výdrže na batériu, rýchleho nabíjania a inteligentnej spolupráce.

Oba modely bežia na systéme Windows 11 a sú vybavené IPS[[ii]] displejom s pomerom strán 16:10 a rozlíšením 2 240 × 1 400 px pri 14″ modeli a až 2 560 × 1 600 px (WQXGA)[[iii]] pri 16″ modeli. Navyše sa môžu pochváliť úžasne úzkymi rámčekmi, ktoré umožňujú dosiahnuť pomer obrazovky k telu až 92,22 %. V kombinácii so 100% pokrytím farebného priestoru sRGB a jasom až 400 nitov[1] ponúka Swift X krištáľovo čistý obraz a pohlcujúce zážitky zo sledovania. Tento obraz ďalej vylepšuje technológia Acer BluelightShield™ na pohodlnejšie sledovanie obrazu a technológie Acer ExaColor™ a Acer Color Intelligence™ na živšie farby.

Acer Swift X

Okrem až 16 GB pamäte LPDDR5 a 2TB PCIe SSD[[iv]] úložiska pre rýchlejšiu prácu sa nové modely Swift X môžu pochváliť technológiou Intel® Wi-Fi 6E (802.11ax) zaisťujúcou rýchle a stabilné pripojenie – ideálne pre vysokorýchlostné zdieľanie súborov a plynulé streamovanie v rozlíšení 4K. Ďalej vstupy a výstupy notebookov zahŕňajú dva porty USB-C s podporou rozhrania Thunderbolt 4 (až 40 Gb/s[[v]]), dva porty USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.0 a čítačku odtlačkov prstov na ľahké prihlásenie pomocou Windows Hello. Produktivitu oboch modelov ďalej zvyšuje Full HD webkamera s technológiou Acer Temporal Noise Reduction (TNR) pre vysoko kvalitný obraz i za zhoršených svetelných podmienok, Acer PurifiedVoice™ s technológiou AI Noise Reduction pre čistejšie komunikačné hovory a DTS zvuk.

Acer Aspire C27 and C24 All-in-one domáce pracovné stanice

Acer Aspire C27 and C24 — All-in-one

Na vyšší výkon pri práci z domu boli all-in-one (AIO) počítače Aspire C27 (27″, C27-1751) a C24 (24″, C24-1750) omladené systémom Windows 11, najnovšími procesormi Intel® Core™ i7 12. generácie, najnovším grafickým procesorom NVIDIA GeForce MX550[3], 64 GB operačnej pamäte DDR4 a 1TB SSD a 2TB HDD[3]. Ďalej tento výkonný hardvér podporuje celú radu možností pripojenia, ako je Wi-Fi 6E[3] na rýchlu a stabilnú konektivitu, Bluetooth® 5.2 na zjednodušené zdieľanie dát medzi zariadeniami a Thunderbolt™ 4 na obojsmernú priepustnosť až 40 Gb/s.

Videohovory nikdy neboli dôležitejšie a Aspire C27 na túto potrebu reaguje 5Mpx webovou kamerou a dvomi stereofónnymi mikrofónmi pre vysoko kvalitné videokonferencie – a vďaka 91,14%[3] pomeru obrazovky k telu vyzerá displej nádherne. Počítač je možné tiež naklápať (-5 až 25°), čo užívateľom umožňuje nájsť ideálny uhol ešte pred zahájením práce. Technológia Acer BlueLightShield zaisťuje pohodlnejšie sledovanie obrazu a po skončení hovoru fyzický kryt webovej kamery užívateľovi poskytuje súkromie a kľud.

V neposlednom rade prináša tento ultratenký all-in-one počítač prehľadné a priestorovo úsporné usporiadanie káblov, takže sa vám na stole nebudú pliesť káble a vďaka čiernej farbe s platinovými detailmi vyzerajú Aspire C27 a Aspire C24 tiež neuveriteľne elegantne.

Cena a dostupnosť

Presné parametre, ceny a dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti na krajine predaja.

Pre viac informácií navštívte stránky www.acer.cz.

[1] Len pri 16″ modeli. 14″ model má jas 300 nitov.
[1] Všetky tu uvedené značky a názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností a slúžia výhradne k popisu alebo identifikácii produktov.
[1] Špecifikácie sa môžu líšiť v závislosti na modeli a krajine predaja.
[1] Modely Swift X sú vybavené dvomi rozšíriteľnými slotmi SSD, z ktorých jeden je slotom PCIe Gen 4 SSD, čo umožňuje celkovú kapacitu úložiska až 2 TB.
[1] Len 14″ model.
[i] Pouze u 16″ modelu. 14″ model má jas 300 nitů.
[ii] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a slouží výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.
[iii] Specifikace se mohou lišit v závislosti na modelu a zemi prodeje.
[iv] Modely Swift X jsou vybaveny dvěma rozšiřitelnými sloty SSD, z nichž jeden je slotem PCIe Gen 4 SSD, což umožňuje celkovou kapacitu úložiště až 2 TB.
[v] Pouze 14″ model.

ZDIEĽAŤ