• Nová rada odolných zariadení Acer ENDURO Urban sa môže pochváliť certifikátmi odolnosti až MIL-810H a IP53, je navrhnutá na prácu a zábavu na cestách i mimo nich.
  • ENDURO Urban N3 je 14″ notebook, ktorý ponúka to najlepšie z niekoľkých svetov: certifikáty odolnosti na armádnej úrovni a až procesor Intel® Core i7 11. generácie v kompaktnom tele.
  • ENDURO Urban T1 je 10″ tablet, ktorý je vybavený obrazovkou prekrytou sklom Antimicrobial Corning® Gorilla® Glass[i], [ii] a telom vyrobeným z materiálov absorbujúcich nárazy, takže je ideálnou voľbou na výuku v reálnom svete.

Spoločnosť Acer predstavila dvojicu nových odolných zariadení, notebook Acer ENDURO Urban N3 a tablet Acer UNDURO Urban T1, ktorých cieľom je poskytnúť užívateľom odolnosť a ľahkú prenositeľnosť na cestách i mimo nich. Užívatelia, ktorí sú stále v teréne, ocenia kompaktný profil ENDURO Urban N3, zatiaľ čo rodiny, ktoré berú výuku do svojich rúk, ocenia flexibilitu tabletu ENDURO Urban T1.

Odolný notebook Acer ENDURO Urban N3

Odolný notebook Acer ENDURO Urban N3

Acer ENDURO Urban N3 (EUN314-51W) je odolný 14″ notebook, ktorý bol navrhnutý na prekonávanie hraníc. Je natoľko ľahko prenosný, aby mohol nasledovať užívateľov na cestách, a to vďaka hmotnosti len 1,85 kg a hrúbke 21,95 mm. Môže sa ale tiež pochváliť skvelými funkciami na zvýšenie odolnosti, vďaka ktorým nie je prekážkou žiadne dobrodružstvo na cestách. Notebook bol testovaný na splnenie štandardu MIL-STD 810H[iii] (armádny štandard) a certifikátu IP53, čo naznačuje, že vydrží i drsnejšie teploty a pády[iv]. Okrem toho je tiež odolný voči prachu a vode[v]. Medzi pozoruhodné vlastnosti patria výstuhy v každom rohu, ktoré pohlcujú nárazy, vodotesné porty, reproduktory i tlačidlá a jedinečný ventilátor Acer Aquafan™ od spoločnosti Acer. Ide o vodeodolný ventilátor, ktorý spolupracuje s inteligentne navrhnutým drenážnym systémom vylučujúcim vodu vnikajúcu do zariadenia.

Tento dobre opevnený notebook je vybavený procesorom až Intel® Core i7 11 generácie[vi], čo  mu poskytuje kopu výkonu, aby mohol zvládnuť všetko, s čím by sa mohol pri každodennej práci stretnúť. Okrem toho je osadený i grafickým jadrom NVIDIA® GeForce® MX3306, až 1TB SSD a až 32 GB pamäte DDR4[vii]. Port USB-C s kompletnou funkcionalitou, rozhranie Thunderbolt 4, slot pre kartu SD a Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ponúka užívateľom všetko, čo potrebujú na pripojenie k ostatným zariadeniam a k internetu, zatiaľ čo 13-hodinová výdrž na batériu[viii] a Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS[ix] displej s jasom 450 nitov poskytuje jasnejší a čistejší obraz i pri práci vo vonkajších priestoroch.

odolný notebook Acer ENDURO Urban N3

Odolný tablet Acer ENDURO Urban T1

Acer ENDURO Urban T1 (EUT110) je odolný 10″ tablet určený pre rodiny s deťmi, ktorý zvládne rôzne dobrodružstvá či už v mestskej divočine alebo na cestách. Ide o štíhle a odolné zariadenie: váži púhych 595 g a má hrúbku len 9,8 mm, navyše sa môže pochváliť certifikovanou odolnosťou IP53 proti prachu a vode5, rovnako ako splnením armádnych štandardov odolnosti MIL-STD 810H4. Jeho telo je vyrobené z materiálov pohlcujúcich nárazy, rohy sú vystužené zosilnenými nárazníkmi a vodotesná konštrukcia chráni porty, reproduktor a tlačidlá, čo robí toto zariadenie dostatočne odolným, aby vydržalo nástrahy každodenného náročného života.

Displej tohto tabletu má rozlíšenie 1 920 × 1 200 px, 10-bodové dotykové ovládanie a jas 450 nitov, takže si užívatelia môžu vychutnať obraz i vo vonkajšom prostredí. Sklo Antimicrobial Corning® Gorilla® Glass1, 2 prekrývajúci displej obsahuje ióny striebra. Pomáha tak chrániť obrazovku a udržuje ju čistú, zatiaľ čo funkcie, ako je dvojpásmová Wi-Fi, 2Mpx predná kamera a 5Mpx zadná kamera robia z tohto tabletu praktického spoločníka i na výuku vo vonkajšom prostredí. Vďaka až 8-hodinovej výdrži na batériu[x], operačnému systému Android 10 (edícia Go) a štvorjadrovému procesoru môže byť Acer Enduro Urban T1 po boku užívateľov kdekoľvek, kam sa vydajú.

[i] Sklo Antimicrobial Corning Gorillas Glass užívateľov nechráni ani im neposkytuje žiadne priame ani predpokladané zdravotné výhody.
[ii] Antimikrobiálne riešenie je voliteľné a jeho dostupnosť závisí na krajine predaja.
[iii] Testovanie odolnosti voči vniknutiu piesku a prachu založené na štandarde MIL-STD810F
[iv] Podľa pokynov MIL-STD dokáže zariadenie prežiť pády z výšky až 122 cm a ustáť teploty od -32 do 49 °C
[v] Certifikácia IP53 naznačuje, že je zariadenie „chránené voči prachu“. Umožňuje len obmedzené vnikanie prachu a taktiež odolá niektorým spôsobom postriekania vodou.
[vi] Parametre závisia na konkrétnom modeli a krajine predaja
[vii] Je možné upgradovať až na 32 GB použitím dvoch SO-DIMM modulov
[viii] Uvedená výdrž batérie vychádza z testov v režime Produktivita v MobileMark 2014® so zapnutým bezdrôtovým pripojením. Podrobnosti o testovaní MobileMark 2014 sú k dispozícii na adrese www.bapco.com. Hodnotenie výdrže na batérie slúži len na porovnanie. Skutočná výdrž batérie sa líši v závislosti na konkrétnom modeli, konfigurácii, využívaných aplikáciách, nastavení správy napájania, prevádzkových podmienkach a využívaných funkciách. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním znižuje.
[ix] Všetky tu zmienené značky a názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností a slúžia len na popis alebo identifikáciu produktov
[x] Výdrž batérie sa bude líšiť podľa spôsobu používania. Boli merané prehrávania 720p videa v slučke, pri jase 100 nitov, pripojenej externej náhlavnej súprave, so zapnutou Wi-Fi a Gmailom prihláseným k e-mailu a aktualizáciám.

ZDIEĽAŤ