Acer Chromebook Vero 514
Acer Chromebook Vero 514 má šasi vyrobené z 30 % z plastov PCR a z 90 % z recyklovaného papiera
  • Acer Chromebook Vero 514 vychádza z misie Earthion spoločnosti Acer a bol navrhnutý v duchu udržateľnosti. Využíva recyklované a recyklovateľné materiály, obaly vyrobené prevažne z recyklovaného papiera a podporuje jednoduchšiu modernizáciu, opravy a recykláciu
  • Poskytuje prvotriedny výkon, ktorý mu zaisťujú najnovšie procesory Intel® Core™ 12. generácie a je vybavený 14″ dotykovým Full HD displejom so 100% pokrytím farebného priestoru sRGB a jasom 300 nitov
  • Odolná konštrukcia (MIL-STD 810H) a batéria s výdržou 10 hodín podporujúca rýchle nabíjanie
  • Acer Chromebook Enterprise Vero 514 je k dispozícii s odomknutými podnikovými možnosťami systému ChromeOS

Spoločnosť Acer predstavil (august 2022) nový Acer Chromebook Vero 514 – prvý Chromebook z rady ekologických zariadení Vero, ktorý odráža záväzok spoločnosti k udržateľnosti a ponúka spotrebiteľom i firemným zákazníkom viac možností, ktoré im umožnia znížiť ekologickú stopu. Nový Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) sa vyznačuje premysleným dizajnom, ktorý zohľadňuje celú životnosť výrobku, pretože je ho možné ľahko upgradovať, opravovať, rozoberať a recyklovať. Pri väčšine miest notebooku sú tiež použité recyklované materiály. Ide napríklad o z 30 % recyklovaný plast po spotrebiteľovi (PCR) v šasi a z 50 % v krytoch klávesov. Povrch touchpadu je tvorený so 100 % plastmi viazanými na oceán a na papierový obal bol z 90 % použitý recyklovaný papier.

„Jednoduché, bezpečné a rýchle Chromebooky sú ideálnymi doplnkami našej rady Vero, ktorá sa zameriava na poskytovanie výkonných zariadení, ktoré myslia na životné prostredie,“ povedal James Lin, generálny riaditeľ divízie Notebooky, IT Products Business, Acer Inc. „Nový Acer Chromebook Vero 514 je ďalším krokom v napĺňaní nášho poslania Earthion, a to vývojom ekologicky šetrnejších produktov, ktoré majú pozitívny ekologický dopad na podniky, domácnosti a školy našich zákazníkov.“

Acer Chromebook Vero 514

Redukcia, opätovné použitie a recyklácia

V novom Chromebook Acer Vero 514 je v šasi a rámčeku obrazovky použitých 30 % plastov z PCR a 50 % plastov v krytoch klávesov a reproduktorov. Okrem toho Chromebook prispieva ku zníženiu množstva plastového odpadu v oceánoch, pretože používa plasty viazané na oceány v kryte vnútorného ventilátora a na touchpade OceanGlass™ s elegantnou textúrou podobnou sklu a citlivou odozvou.

Nový Chromebook bol špeciálne navrhnutý na predĺženú životnosť, aby sa minimalizoval dopad na životné prostredie. Prevádzanie opráv a upgradov pamäte a úložiska je teraz zjednodušené použitím štandardných šróbikov na spodnom kryte. Jedinečný exteriér sa vyznačuje telom bez farebnej úpravy s povrchom vo farbe šedej dlažby a zobrazovacím panelom, ktorý je z 99 % recyklovateľný. Acer Chromebook Vero 514 má vonkajší povrch odolný voči nárazu, ktorý predlžuje životnosť a spĺňa normy testovania MIL-STD 810H[[i]] vďaka zosilnenej konštrukcii, ktorá ho chráni pred pádom z výšky až 122 cm (48″).

Acer Chromebook Vero 514 poskytuje vysoký výkon

Acer Chromebook Vero 514 je vybavený najnovšími procesormi Intel® Core™ 12. generácie a grafikou Intel® Iris® Xe[[ii]], rieši potreby spolupráce, produktivity a zábavy. Rýchlonabíjacia  batéria udrží notebook v prevádzke ďalej po celý deň, pretože sa Chromebook dokáže nabiť až na 50 % svojej desaťhodinovej výdrže[[iii]] len za 30 minút.

14″ antireflexný displej Corning Gorilla Glass s rozlíšením Full HD, ktorý je dostupný vo variante s dotykovou obrazovkou, sa môže pochváliť jasom 300 nitov a širokým farebným rozsahom so 100% pokrytím farebného priestoru sRGB, čo poskytuje živšie a presvedčivejšie zážitky zo sledovania obrazu. Acer Chromebook Vero 514 má tenké rámčeky, ktoré zaisťujú pôsobivý 88% pomer obrazovky k telu. Webová kamera s rozlíšením Full HD a zvukom DTS so zosilňovačom Smart Amplifier zaisťuje na novom Chromebooku vysoko kvalitné videokonferencie.

Acer Chromebook Vero 514 je navrhnutý na tvorbu a vysokorýchlostnú konektivitu, je vybavený rýchlou a spoľahlivou Wi-Fi 6E a je možné ho pripojiť k rade zariadení a displejov. A to vďaka portom, ako sú dva USB-C, USB 3.2 typu A a HDMI. Pri USB-C ponúka tiež možnosť nabíjania.

Acer Chromebook Enterprise Vero 514

Acer Chromebook Enterprise Vero 514 vybavuje firemných užívateľov rôznymi podnikovými funkciami systému ChromeOS a umožňuje zamestnancom ekologicky zameraných organizácií, call centier, zdravotníckych zariadení a ďalších podnikov zvýšiť efektivitu prevádzky a produktivitu. Chromebook Enterprise Vero 514 sa dodáva s odomknutými podnikovými funkciami systému ChromeOS vrátane pokročilého zabezpečenia, reportovania a prehľadov, škálovateľné správy založené na cloude a registrácie bez nutnosti dotyku.

Recyklovateľné obaly ďalej znižujú dopad na životné prostredie

Obaly využívajú recyklovateľný materiál, ktorý pomáha minimalizovať ekologický odpad. Krabica je vyrobená z 90 % z recyklovaného papiera, zatiaľ čo vrecko na notebook a fólia na klávesnicu sú vyrobené zo 100 % z recyklovaného plastu. Puzdro na adaptér je vyrobené z papiera namiesto použitia tradičného plastového vrecka. Akonáhle je Chromebook pripravený na použitie, je možné vnútorný obal zariadenia premeniť na viacúčelový trojuholníkový stojan na notebook alebo ho použiť na iné domáce či kancelárske funkcie[[iv]].

Acer Chromebook Vero 514

Kompletná rada ekologických produktov Acer Vero

Nový Acer Chromebook Vero 514 je najnovším prírastkom do rady Vero spoločnosti Acer, ktorá zahŕňa notebooky Aspire Vero, multifunkčné zariadenia Veriton Vero, monitory Vero, projektor Vero a príslušenstvo značky Vero, ako sú myši a klávesnice.

Acer Earthion

Rada produktov Vero bola vytvorená v rámci iniciatívy Earthion, ktorá je odhodlaním spoločnosti Acer využívať svoje silné stránky, partnerov v dodávateľskom reťazci, zákazníkov a zamestnancov na vývoj inovatívnych a integrovaných riešení pomáhajúcich riešiť problémy životného prostredia a zaisťujúcich udržateľnejšiu budúcnosť. Medzi ciele iniciatívy Earthion patrí záväzok Acer RE100 spoločnosti Acer, ktorý spočíva v zaistení 100% obnoviteľných zdrojov energie do roku 2035, ekologickejšie návrhy produktov a zníženie uhlíkovej stopy dodávateľského reťazca spoločnosti Acer.

Cena a dostupnosť

Notebook Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za cenu od 599 €.

[i] Testovanie na piesok a prach podľa MIL-STD 810F. MIL-STD 810G/H je testovací protokol prevádzaný v kontrolovaných podmienkach a nezaručuje budúce chovanie vo všetkých situáciách. Nepokúšajte sa tieto testy simulovať, pretože sa na poškodenie vzniknuté v dôsledku týchto testov nevzťahuje štandardná záruka spoločnosti Acer.
[ii] Špecifikácie sa môžu líšiť v závislosti na modeli a krajine predaja.
[iii] Výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti na modeli a konfigurácii. Výsledky založené na teste Google power_LoadTest. (http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing). Skutočná výdrž batérie sa líši podľa modelu, konfigurácie (vrátane kapacity úložiska, kapacity pamäte RAM, používaného procesora, typu a rozlíšenie displeja atď.), aplikácií, nastavenia správy napájania, na prevádzkových podmienkach a využívaných funkciách.
[iv] Odporúčané pre statické použitie (napr. videokonferencie, sledovanie videí atď.).

ZDIEĽAŤ