Acer Chromebox CXI5
  • Najnovší Chromebox od spoločnosti Acer sa ľahko nastavuje, používa a prevádzkuje, pričom maximalizuje využiteľný priestor v komerčných a vzdelávacích zariadeniach vrátane učební, knižníc, recepcií, kancelárií, stánkov a ďalších
  • Kompaktné zariadenia Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 sú osadené procesormi Intel® Core™ i7 až 12. generácie. Podporujú technológiu Intel vPro® určenú pre firmy a pripojenie až štyroch externých monitorov
  • Acer Add-In-One 24 je stolovým počítačom „všetko v jednom“, ktorý sa skladá z počítača Acer Chromebox CXI5 alebo Acer Chromebox Enterprise CXI5 pripojeného k 24″ monitoru s rozlíšením Full HD, ktorý je možné ľahko vymeniť za účelom budúceho upgradu a opráv

PRAHA, Česká republika (január 2023) Spoločnosť Acer rozšírila svoju produktovú radu so systémom ChromeOS o nový Acer Chromebox CXI5 a Chromebox Enterprise CXI5. Prichádza tiež s počítačom Acer Add-In-One 24, modulárnym riešením „všetko v jednom“, ktoré sa skladá buď z počítača Acer Chromebox CXI5 či Acer Chromebox Enterprise CXI5 a 24″ Full HD dokovacieho monitora. Obe riešenia pomáhajú podnikom a komerčným inštitúciám zefektívniť priestor a zjednodušiť údržbu, modernizáciu a opravy, čo vedie ku zníženiu prestojov a ku dlhodobým úsporám nákladov.

„Tieto nové systémy Acer s operačným systémom ChromeOS sú vynikajúcou voľbou pre podniky a inštitúcie vyžadujúce spoľahlivé počítače, ktoré sa jednoducho nastavujú, používajú a prevádzkujú a zároveň maximálne využívajú obmedzený priestor,“ povedal Jeff Lee, generálny riaditeľ divízie Stationary Computing, IT Products Business, Acer Inc. „Tieto výkonné zariadenia vybavené najnovšími technológiami, vrátane Intel vPro a integrovanej ochrany proti škodlivému softvéru, podporujú funkcie pre prácu s viac aplikáciami naraz. Samozrejmosťou je potom prísne zabezpečenie, ktoré je dnes v organizáciách vyžadované.“

Acer Chromebox CXI5

Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5

Nový Acer Chromebox CXI5 je vybavený systémom ChromeOS a ponúka rýchle spúšťanie, jednoduché používanie a robustné bezpečnostné funkcie. Tento Chromebox poskytuje maximálnu flexibilitu v možnostiach umiestnenia vďaka svojmu kompaktnému dizajnu. Vojde sa do priestorovo obmedzeného prostredia, ako sú call centrá a coworkingové priestory, a vďaka sade pre VESA uchytenie je možné ho umiestniť takmer kamkoľvek. Je vybavený procesorom Intel Core i7 až 12. generácie[[i]], ktorý ponúka rýchly výkon pre každodenné úlohy a prináša až o 20 % vyšší výkon než predchádzajúce generácie procesorov. Platforma Intel vPro vytvorená na podporu podnikového výkonu a efektivity, je vybavená dodatočným hardvérovým zabezpečením pre viacvrstvovú úroveň ochrany, ktorá je v dnešnom hybridnom pracovnom prostredí potrebná. Tiež sa môže pochváliť osvedčenou stabilitou, na ktorú sa IT profesionáli môžu spoľahnúť.

Počítač Acer Chromebox Enterprise CXI5 je vybavený nadstavbou Chrome Enterprise a navrhnutý tak, aby vyhovoval požiadavkám firiem na IT a podporoval potreby moderných zamestnancov. Prináša kombináciu rýchleho nasadenia a jednoduchých nástrojov na správu, vstavaných funkcií proaktívneho zabezpečenia a prístupu ku širokej škále dôležitých aplikácií pre produktivitu. Toto inteligentné zariadenie je tiež vybavené nepretržitou podporou IT správcu, umožňuje IT oddeleniu presadzovať stovky zásad prostredníctvom konzoly Google Admin a prevádza pravidelné automatické aktualizácie zabezpečenia na pozadí, aby sa minimalizovali výpadky a prestoje zamestnancov. Ako zariadenie šetrné k životnému prostrediu ponúka Acer Chromebox Enterprise CXI5 režimy s nízkou spotrebou energie a možnosti efektívneho nabíjania.

Počítače Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 sa pripájajú k širokej škále periférnych zariadení pomocou štyroch portov USB 3.2 Gen 2 Type-A a dvoch portov USB4 Type-C, ktoré poskytujú najnovšiu a najrýchlejšiu technológiu USB, ktorá dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 40 Gb/s. Plnohodnotný port USB-C v kombinácii s dvoma portmi HDMI 2.1 navyše  podporuje až štyri externé displeje. Okrem toho poskytujú Intel® Wi-Fi 6E (Gig+) a RJ45 s 2,5Gb/s ethernetom (2,5GbE)[[ii]] stabilné pripojenie k internetu a sieti.

Acer Add-In-One 24

Acer Add-In-One 24 je komplexné riešenie stolového počítača

Nový Add-In-One 24 od spoločnosti Acer má modulárnu konštrukciu, ktorá sa skladá z počítača Acer Chromebox CXI5 alebo Chromebox Enterprise CXI5. Ten sa vkladá do doku na zadnej strane 24″ monitora s rozlíšením Full HD 1080p. Táto konštrukcia umožňuje jednoduchú výmenu zariadenia Acer Chromebox za iné, čo uľahčuje opravy a upgrady s minimálnymi prestojmi pre užívateľov.

Je ideálny pre pracujúcich v kanceláriách a pracovné schôdzky. Jeho 115° širokouhlá 5Mpx webkamera, dva mikrofóny a dva 4-wattové reproduktory umožňujú poriadanie videokonferencií vo vysokej kvalite. Niekoľko režimov redukcie šumu s umelou inteligenciou potláča šum na pozadí a zaisťuje čistý zvuk i na tých najrušnejších miestach. Pre väčšiu bezpečnosť má webová kamera zabudovanú uzávierku, ktorá pomáha zabrániť nechcenému zachyteniu obrazu hackermi.

Displej využíva špičkový IPS panel s úzkymi rámčekmi, ktorý poskytuje presný obraz so širokými pozorovacími uhlami, čo je užitočné pri spolupráci s ostatnými pri počítači alebo pri práci s viac aplikáciami naraz. Jeho tenké rámčeky maximalizujú zobraziteľnú plochu a obmedzujú tak posúvanie, pričom monitor je možné natočiť v rozsahu -5 až 25°, aby vyhovoval optimálnej a preferovanej polohe na sledovanie obrazu. Voliteľná dotyková funkcia[1] prispieva k plynulej a bezproblémovej navigácii a displej má tiež antireflexnú povrchovú úpravu, ktorá eliminuje odlesky, takže ho je možné používať i v jasnom prostredí. Aby sa zabránilo manipulácii zo strany neoprávnených osôb, pomáhajú špecializované šróby pevne zaistiť Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 na zadnej strane monitora.

Cena a dostupnosť

Acer Chromebox CXI5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v marci za cenu od 349 €.
Acer Add-In-One 24 bude v oblasti EMEA k dispozícii v marci za cenu od 799 €.

[[i]] Specifikace se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu a zemi prodeje
[[ii]] 2,5Gb/s potem jsou vybaveny pouze modely s procesorem Intel® Core™

ZDIEĽAŤ