• Herný notebook Predator Triton 16 je poháňaný najnovšími procesormi Intel® Core™ 13. generácie a grafickou kartou NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop, spoločne s operačným systémom Windows 11 a 32 GB pamäte DDR5 pre vysoký výkon pripravený na hry
  • Dva ventilátory AeroBlade™ 3D 5. generácie, technológia Vortex Flow a mazivo z tekutého kovu predstavujú pokročilé chladiace schopnosti v ultratenkom tele notebooku
  • Zaisťuje živé hranie bez trhania na 16″ paneli WQXGA s tenkými rámčekmi a bleskovou obnovovacou frekvenciou 240 Hz

Spoločnosť Acer dňa 25.mája 2023 predstavila nový herný notebook Predator Triton 16 (PT16-51), najnovší prírastok do svojej výkonnej hernej rady. Tento notebook na hranie hier i prácu je vybavený najnovšími procesormi Intel® Core™ 13. generácie, grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop a až 32 GB operačnej pamäte DDR5 spolu s množstvom funkcií, ktoré nadchnú každý typ hráča. Aby boli životne dôležité komponenty počas herných seáns chladné, kombinuje pokročilé chladiace riešenie notebooku dva ventilátory AeroBlade™ 3D 5. generácie, optimalizáciu Vortex Flow a tepelné mazivo z tekutého kovu na procesore. To všetko je umiestené v tenkej kovovej konštrukcii.

Acer Predator Triton 16

Evolučný výkon a chladenie

Elegantný, a pritom výkonný počítač Predator Triton 16 má hrúbku len 19,9 mm a vyznačuje sa prepracovaným kovovým krytom s lesklým strieborným povrchom, ktorý hráčom poskytuje istotu vysokej pevnosti a jednoduchej prenositeľnosti pri hraní na cestách. Tento nový tenký herný notebook v sebe skrýva obrovskú výpočtovú silu, pretože je vybavený procesormi Intel Core i9 až 13. generácie, ktoré sú podporované novou hybridnou architektúrou jadier s maximálnou turbo frekvenciou 5,4 GHz. Procesor pracuje ruka v ruke s grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop spolu s technológiou NVIDIA DLSS 3 a jej balíkom funkcií pre optimalizovaný ray tracing a výkon vo všetkých oblastiach. Hráči sa dočkajú ešte väčšieho nárastu výkonu, pretože notebook je možné nakonfigurovať s až 32 GB pamäťou DDR5 5200 MHz a až 2TB PCIe M.2 SSD v konfigurácii RAID 0.

Herný notebook Predator Triton 16, ktorý môže ponúknuť i mesačné predplatné Xbox Game Pass Ultimate, prináša strhujúce vizuálne zážitky vďaka 16″ (16:10) IPS displeju s rozlíšením WQXGA 2 560 × 1 600 px, ktorý sa môže pochváliť špičkovým jasom 500 nitov a skvelou obnovovacou frekvenciou 240 Hz v úzkych rámčekoch. Ponúka tiež 100% pokrytie farebného priestoru DCI-P3 a podporu technológií NVIDIA Advanced Optimus a NVIDIA G-SYNC, ktoré zaisťujú plynulý a živý obraz pre podmanivé zobrazenie i tých vizuálne najnáročnejších hier.

Aby boli hráči pripravení na boj, využíva notebook špičkové chladenie, ktoré podčiarkuje  systém dvoch ventilátorov so špeciálne navrhnutými kovovými ventilátormi AeroBlade™ 3D 5. generácie. Predator Triton 16 posúva hranice ešte ďalej vďaka technológii Acer Vortex Flow, ktorá sa skladá zo špeciálnych tepelných trubíc a výfukových otvorov. Tie udržujú vnútorné časti chladné, zatiaľ čo sa tepelné mazivo z tekutého kovu na procesore stará o lepšie vyžarovanie tepla, aby stroj pracoval na maximálny výkon.

Predator Triton 16

Kompletná konektivita a ovládanie

Hráči majú plnú kontrolu nad klávesmi vďaka klávesu PredatorSense™, ktorý umožňuje bezproblémové prispôsobenie RGB osvetlenia jednotlivých klávesov, nastavenie užívateľského rozhrania, systémov riadenia a ďalších funkcií v špeciálnej aplikácii PredatorSense. Predator Triton 16 beží na operačnom systéme Windows 11, je vybavený technológiou Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro (E2600+Wi-Fi 6E 1675i), veľkorysým množstvom funkčných portov, vrátane dvoch portov USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.1, portu USB typu C s rozhraním Thunderbolt™ 4 a čítačky kariet Micro SD™. Navyše mu jeho čítačka odtlačkov prstov s podporou Windows Hello poskytuje dodatočnú ochranu a prístupnosť.

Cena a dostupnosť

Predator Triton 16 (PT16-51) bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 2 299 €.

ZDIEĽAŤ