fitness náramok HONOR Band 6

[Bratislava, 8. júna 2021] – Nadchádzajúce dlhé letné večery si doslova pýtajú nočné fotenie. Čo tak skúsiť niečo originálne a fotku osviežiť? Navyše technikou maľovanie svetlom? Chce to trošku cviku, ale fotku zvládnete aj bez pomoci niekoho ďalšieho. Stačí k tomu vzdialené ovládanie spúšte fotoaparátu z akéhokoľvek zariadenia pripojeného k vášmu telefónu, napríklad s pomocou inteligentného fitness náramku alebo hodiniek. A výsledok? Rozhodne stojí za to. Funkciu tvz. vzdialenej uzávierky má napríklad aj čerstvá novinka, šikovný fitness náramok HONOR Band 6.

Ako na to? Zvládne to aj úplný začiatočník

Kľúčová je čo najväčšia tma. Ak si chcete techniku najprv vychytať, skúste fotiť v interiéri, kde je ľahké sa úplne zatemniť. Najkrajšie fotky sú ale potom z prírody, v noci bez umelého osvetlenia. Určite sa oplatí si nájsť to správne miesto.

V hľadáčiku by sa nemali objaviť žiadne ďalšie pohyblivé predmety. Oblečte sa do tmavého, nech namiesto svetelnej šou nesvietite v zábere vy.

Pre bezchybný výsledok upevnite svoj smartfón na statív v minimálnej vzdialenosti asi 4 metre od scenérie, ktorú sa chystáte fotiť, príp. si môžete ešte statív zaťažiť, aby sa naozaj nepohol. Dajte tiež pozor na akékoľvek otrasy, našľapovanie zľahka sa oplatí. Dôležité je maximálne všetko znehybniť okrem svetelného zdroja, ktorým budete obrazce vytvárať.

Pre maľovanie si vyberte zdroj svetla (napríklad malú baterku, svetielka) s malým výkonom, aby ste scénu moc neosvetlili.

fitness náramok HONOR Band 6

Čo budete potrebovať? 

 • Smartfón
 • Statív
 • Zdroj svetla (baterka, laserové ukazovátko, prskavky, LED diódy, farebné svietiace tyčinky a pod.)
 • Veľmi tmavé prostredie
 • Zariadenie pripojené k vášmu smartfónu pre vzdialené ovládanie spúšte, napr. smart náramok alebo hodinky

fitness náramok HONOR Band 6

Prečo sa oplatí fotiť cez vzdialenú závierku, aj keď máte po ruke parťáka?

Aj keď nie ste na nočné fotenie so svetelnými efektmi sami, fotiť priamo z fotoaparátu alebo mobilu sa nevypláca. Absolútna statika je základ a aj jemný dotyk vám môže znovu celý záber rozvibrovať a je po expozícii.

Ako nastaviť fotoaparát? Skúste režim Maľovanie svetlom vo vašom mobile

Pre maľovanie svetlom platia čo sa týka expozície rovnaké pravidlá ako pre nočné fotenie. Fotografujte v manuálnom režime. Zaostrite na snímanú kompozíciu. Na mobilnom telefóne vyberte režim PRO, kde si znížite expozičný čas podľa potreby. Vypnite stabilizáciu obrazu, aby ste nemali snímku rozmazanú. Alebo môžete využiť režim Maľovanie svetlom, ktorý vám všetko trošku uľahčí.

honor

Nastavenie vzdialenej uzávierky na smart náramku HONOR Band 6

 1. Propojte fitness náramok HONOR Band 6 so svojim smartfónom
 2. Pomocou bočného tlačidla na náramku prejdite do Menu
 3. Vyberte funkcu Vzdialená uzávierka
 4. Pre zachytenie fotky ťuknite na logo fotoaparátu na displeji
 5. Vďaka nastaveniu času v hornej časti obrazovky získate až dalších 5 sekúnd pre dokonalú prípravu na malovanie originálních a krásných fotiek

fitness náramok HONOR Band 6

Pár tipov na drobnosti, ktoré vás môžu pekne potrápiť

 • Svetelný zdroj zapínajte, len v momente, keď ho naozaj potrebujete pre maľovanie svetlom. Inak ho skúste okamžite zakryť, napríklad zavrieť do dlane.
 • Pokiaľ chcete priebežne kontrolovať výsledok, otočte sa chrbtom k fotoaparátu alebo odíďte zo záberu, nech si nezničíte svetelnú kompozíciu.

fitness náramok HONOR Band 6

Video tutoriál na magickú fotku

Mrknite na video tutoriál, ako na malý foto trik vykúzlený pomocou novinky fitness náramku HONOR Band 6 a malé vreckové svietidlá so svetielkami. Viac na YouTube kanáli HONOR CZ/SK:

 

ZDIEĽAŤ