online platba

Nahraďte klasický prevod modernými riešeniami!

Vyžadujete pri online platbách od zákazníkov, aby otvorili svoju bankovú aplikáciu, ručne zadávali IBAN a vykonávali transakciu takýmto zdĺhavým spôsobom? Prispôsobte sa moderným požiadavkám a nahraďte manuálne zadávanie platobnou bránou!

Pokiaľ na internete predávate digitálne produkty (e-booky, kurzy, edukatívne videá a podobne), fyzické produkty alebo služby, možno uvažujete nad tým, ako čo najjednoduchšie prijímať platby od klientov. Malí podnikatelia častokrát nechcú využívať platobnú bránu a radšej sa rozhodujú pre manuálny bankový prevod. Avšak, to je chyba. Online platby sa totiž dajú riešiť oveľa efektívnejšie!

Online platby a platobná brána

Online platby sú obvykle spojené s ďalšími funkciami. Napríklad, po úhrade je potrebné zákazníkom poslať faktúru, poďakovanie, prípadne samotný digitálny produkt. Ak nevyužívate moderné platobné brány, všetko musíte robiť ručne. Procesy vám zbytočne zaberú veľa času a energie.

Pri využívaní platobnej brány by ste mohli všetko automatizovať. Teda, vaše podnikanie by fungovalo 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nemuseli by ste pravidelne kontrolovať bankovú aplikáciu a manuálne posielať e-maily.

Bankový prevod bez starostí

Pokiaľ chcete na vašom webe klientom umožniť moderné online platby, riešenie je obvykle jednoduché. Ak máte web či e-shop vybudovaný na najznámejších platformách – WordPress, Shoptet, Shopify a podobne, platobné brány sú obvykle integrované priamo v danom systéme. Respektíve, viete ich doinštalovať v podobe pluginu.

Poznáte výhody bankových tlačidiel?

Bankové tlačidlá sú skvelou voľbou pre zákazníkov, ktorí pri sebe nemajú kartu a platbu si chcú čo najviac zjednodušiť. Bankové tlačidlo presmeruje zákazníka na platobnú bránu, skontroluje vopred vpísané údaje o platbe, ktoré následne potvrdí.

Ideálnym riešením pre e-shop je integrovaná inline platba. Pri nákupe vyskočí popup okno, ktoré zobrazí bankové tlačidlá. Zákazník nie je presmerovaný na iný web a na pozadí sa zobrazuje stále stránka e-shopu.

Platobné brány na online platby sa dajú ľahko integrovať aj do webov na mieru. Na výber sú mnohí poskytovatelia, napríklad, Besteron. Bankový prevod tak bude bezstarostný ako pre vás, tak aj pre vašich zákazníkov a svoje podnikanie môžete ľahšie rozvíjať.

Zdroj obrázku: Feeling lucky / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ