Zdroj obrázka: Tr1sha / Shutterstock.com

V čase koronavírusu väčšina z nás ostáva doma a pracuje v najrôznejších miestnostiach domova. Ak aj vás čaká ešte niekoľko týždňov či mesiacov home office, potom sa vám určite bude hodiť pár tipov, ako si spríjemniť miesto pre prácu.

Efektívne, štýlové a zároveň pohodlné prostredie

Pre efektivitu práce je veľmi dôležité vaše prostredie. V kancelárii firmy sa ľahko sústredíte na svoju prácu, pretože vás na plnenie úloh ženie aj prostredie na to určené. Aby ste udržali svoju aktivitu aj pri práci z domova, je viac než potrebné, aby ste svoje pracovné miesto tomu prispôsobili.

Ak je možné vybrať jednu z izieb vášho domova a určiť jej pracovný účel, potom bude oveľa jednoduchšie si v takej miestnosti pripraviť ideálne pracovné miesto. Pokiaľ to ale vo vašom domove nie je možné, bude vám stačiť pokojné miesto v rohu miestnosti, kam sa vojde pracovný stôl – alebo napríklad jedáleň prerobená na vašu aktuálnu kanceláriu.

Najdôležitejší pre prácu je pracovný stôl

Popri klasických kancelárskych stoloch sú v dnešnej home office dobe tiež veľmi obľúbené minimalistické pracovné stoly. Plocha by mala byť dostatočne veľká, aby sa vám vedľa notebooku vošiel tiež diár alebo napríklad vytlačené dôležité podklady pre prácu. Nezabúdajte tiež na zásuvky, do ktorých môžete všetky prebytočné predmety upratať.

Poďme sa ale zamerať ešte na iný typ stola. Konferenčný stolík by totiž nemal chýbať nielen vo vašej firme pre neformálne stretnutie s klientmi, ale aj vo vašej domácej pracovni. Sú totiž momenty, keď sa vám oveľa lepšie bude premýšľať nad danou úlohou v pohodlí kresla pri konferenčnom stolíku. Navyše každý pracovný deň by mal mať tiež určené prestávky na kávu alebo čaj, ktorý si vypijete pri konferenčnom stolíku spolu s otvoreným diárom.

konferenčný stolík
Zdroj obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com

Nenechajte sa rušiť klasickou aktivitou vašej domácnosti

Je zrejmé, že pri práci na home office vás môže rušiť kdejaký šramot vo vašej domácnosti. Najmä v tejto dobe, keď sú aj deti na dištančné výučbe a medzi online hodinami dokážu pomerne hlasno vystrájať, je ťažké sa plne sústrediť na prácu. Nemusia vás však rušiť len deti. Vďaka tomu, že ste celý deň doma, môžete si v pokoji a pohode napríklad zapnúť práčku alebo nechať piecť večeru pre celú rodinu. Všetky tieto ruchy je dobré vnímať len minimálne, aby vás nerušili od práce.

Najvhodnejším variantom je nezatvárať dvere od pracovne úplne, ale tiež ich nenechávať otvorené dokorán. Skrátka si nechajte priestor pre sústredenie sa na pracovné úlohy, ale zároveň majte aspoň malý dohľad nad tým, čo sa v domácnosti deje.

Vhodným doplnkom vašej pracovne bude dverová zarážka

Najlepším variantom pre vaše súkromie pri práci je zarážka do dverí. Vďaka nej môžete nechať otvorené dvere len ľahko, a mať tak aspoň drobný prehľad o domácnosti, zapnutých spotrebičoch alebo napríklad o vašich deťoch, ktorým práve skončila online výučba. Zarážky do dverí sú v dnešnej dobe veľmi štýlové, a tak sa ľahko trafíte do vášho vkusu i štýlu celej pracovne.

Je čas na prestávku? Urobte si pohodlie

Nezabúdajte si robiť prestávku vo vašej pracovnej dobe. Pauza je veľmi dôležitá pre vašu myseľ, tá sa vďaka prestávke ľahšie udrží v bdelosti, a budete tak po celý deň viac aktívny. Pre perfektnú pauzu si do pracovne pripravte už spomínaný konferenčný stolík a k nemu kreslo alebo malý pohodlný gauč. Práve malá pohovka je skvelým variantom pre vašu neformálnu online schôdzku či video hovor, alebo vo chvíli vychutnávania zaslúženej kávy po niekoľkohodinovom pracovnom úsilí.

gauč
Zdroj obrázka: tommaso79 / Shutterstock.com

Či už sa rozhodnete svoje pracovné miesto vybaviť akýmkoľvek nábytkom, veríme, že si vyberiete to najlepšie a najštýlovejšie. Dobrý pocit z dizajnu interiéru je veľmi dôležitý preto, aby ste sa cítili dobre aj niekoľko hodín v kuse a mohli tak dotiahnuť vaše pracovné úlohy do úspešného konca.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here