rozhranie One UI 4
Nová aktualizácia softvéru ponúka lepšie možnosti prispôsobenia, bezpečnejšie súkromie a ďalšie funkcie.

Bratislava 15. novembra 2021 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne predstavila aktualizované používateľské rozhranie One UI 4, ktoré bude ako prvé uvedené na telefónoch z radu Galaxy S21 (t. j. Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra). Nové rozhranie ponúka lepšie možnosti prispôsobenia, vylepšené zabezpečenie a bohatšie možnosti prepojenia s ostatnými zariadeniami v ekosystéme Samsung. Používatelia sa môžu tešiť na nový mobilný zážitok, ktorý budú mať pevne v rukách.

„Naším cieľom je poskytnúť všetkým používateľom prístup k najlepším mobilným zážitkom, aké sú v súčasnosti k dispozícii,“ uviedol Janghyun Yoon, výkonný viceprezident a riaditeľ softvérovej platformy divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Používateľské rozhranie One UI 4 je dôležitým krokom na ceste k tomuto cieľu – umožní používateľom nových smartfónov Galaxy lepšie prispôsobiť vzhľad, ovládanie telefónu a zároveň lepšie zabezpečiť ich súkromie. To však, samozrejme, nie je všetko. Aktualizáciu si čoskoro budú môcť nainštalovať aj majitelia iných smartfónov a tabletov. Tým sa nový softvér rozšíri na celý ekosystém Galaxy.“

Váš personalizovaný Galaxy

Používateľské rozhranie One UI 4 umožňuje prispôsobiť vizuálne prvky a funkcie telefónu vkusu a potrebám každého používateľa. K dispozícii sú nové palety farieb a štýly na prispôsobenie domovskej obrazovky, ikon, ponúk, tlačidiel a pozadí aplikácií. Zmenili sa aj miniaplikácie alebo widgety, takže telefón sa môže stať skutočne personalizovanou vizitkou svojho majiteľa. Nová ponuka obsahuje aj emotikony alebo smajlíky, GIF obrázky a nálepky, ktoré sú prístupné priamo z klávesnice.

Chráňte, čo je pre vás dôležité

Bez dobrého zabezpečenia nie je možné zabezpečiť súkromie. S aktualizáciou One UI 4 vám spoločnosť Samsung prináša najnovšie bezpečnostné funkcie, aby ste mohli presne určiť, čo chcete zdieľať s priateľmi a rodinou a čo si chcete nechať pre seba. Medzi nové funkcie patria upozornenia, keď sa aplikácia pokúsi použiť kameru alebo mikrofón, alebo nové okno, v ktorom sa zobrazia všetky nastavenia zabezpečenia a ovládacie prvky. Svoje súkromie už nikdy nepustíte z rúk.

rozhranie One UI 4

Súčasť rozsiahleho ekosytému

Používateľské rozhranie One UI 4 uľahčuje pripojenie telefónu k rastúcemu ekosystému Samsung Galaxy, ktorý zahŕňa nielen samotné zariadenia, ale aj aplikácie tretích strán. To zaisťuje lepší mobilný zážitok.

Prácu s aplikáciami a službami tretích strán uľahčuje dlhodobá spolupráca spoločnosti Samsung s ďalšími veľkými spoločnosťami v odvetví, najmä so spoločnosťou Google. Rôzne aplikácie, ako napríklad program na videokonferencie Google Duo, je možné otvoriť priamo z používateľského rozhrania.

rozhranie One UI 4

Okrem toho nové rozhranie umožňuje zjednotiť vzhľad všetkých vašich zariadení a synchronizovať obsah medzi nimi, či už ide o tradičné smartfóny, Galaxy Fold, smart hodinky Galaxy Watch alebo tablety Galaxy Tab.

rozhranie One UI 4

Dostupnosť

Aktualizované používateľské rozhranie One UI 4 bude k dispozícii na telefónoch Galaxy S21 od 15. novembra a čoskoro potom aj na predchádzajúcich verziách Galaxy S, Note a Galaxy A, skladacích telefónoch a tabletoch[1]. Zároveň bude od dnešného dňa k dispozícii nová aktualizácia softvéru pre hodinky Galaxy Watch[2], ktorá ponúka vylepšené funkcie zdravia a nové ciferníky.

[1] Neskôr bude aktualizácia dostupná pre Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, S20 FE, Note20, Note20 Ultra, S10, S10e, S10+, S10 5G, Note10, Note 10+, Galaxy Fold, Z Fold3, Z Flip3, Galaxy A82 5G, A72, A52, A52 5G, A52s 5G, A42 5G a Galaxy Tab S7/Tab S7+. Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od regiónu.
[2] Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3

ZDIEĽAŤ