Alcatel_1X

LAS VEGAS/PRAHA, 9. januára 2019 – Spoločnosť TCL Communication, ktorá vyrába mobilné zariadenia pod značkou Alcatel, predstavila na veľtrhu CES 2019 v Las Vegas nové smartfóny zo svojej rady Alcatel 1. Modely Alcatel 1X (2019) a Alcatel 1C (2019) nadväzujú  na rovnomenné minuloročné modely. Obe novinky majú ambíciu sprístupniť moderné funkcie chytrého telefónu čo najširšiemu spektru zákazníkov po celom svete. V najnižšej cenovej kategórii prinášajú oba modely moderné Full View displeje vyrábané v továrňach TCL, vylepšený dizajn i mnoho praktických funkcií a aplikácií.

„Myslíme si, že kvalitné zariadenia s najnovšími technológiami majú byť prístupné každému, bez ohľadu na to, koľko je ochotný za ne utratiť,“ hovorí Peter Lee zo spoločnosti TCL Communication, a pokračuje: „Smartfóny Alcatel 1X a Alcatel 1C dokazujú, že moderný telefón nemusí byť len ten, za ktorý utratíte veľa peňazí.“

Alcatel 1X (2019)

Alcatel 1X (2019) ponúka moderný 5,5″ Full View displej typu IPS s rozlíšením HD+ a moderným pomerom strán 18:9. Jeho dizajn zaujme nevšednou povrchovou úpravou, ktorá na dotyk pripomína okrúhle kamienky v modrej alebo čiernej farbe. Tento špeciálny prírodou inšpirovaný povrch je nielen odolný voči poškrabaniu, ale zabraňuje i nechcenému vykĺznutiu telefónu z ruky. Novinka bude vybavená technológiou rozpoznania tváre Face Key, vďaka ktorej je možné smartfón odomknúť bez jediného dotyku. Face Key detekuje viac než 100 bodov tváre, takže je zaistené, že k dátam v telefóne sa nedostane nikto nepovolaný.

Alcatel_1X

Zdokonalenia sa dočkal i hlavný fotoaparát, ktorý je oproti predchodcovi duálny s objektívmi s rozlíšením 13 Mpx a 2 Mpx. Druhý menovaný slúži na hranie sa s bokeh efektom v reálnom čase. Vylepšenia sa dočkali i ďalšie režimy fotenia, najmä portrétne. Sekundárny objektív ponúka detekciu hĺbky ostrosti v kombinácii so softvérom na úpravu hotových fotiek. To umožňuje užívateľom zaostrenie akéhokoľvek bodu snímky alebo rozostrenie zvyšku fotky.

Alcatel 1X (2019) bude v Českej republike a na Slovensku v predaji začiatkom 2. štvrťroku roku 2019 za 119 Eur s DPH.

Alcatel 1C (2019)

Alcatel_1C

Taktiež druhá novinka, model Alcatel 1C (2019), vsádza na moderný pomer strán obrazovky 18:9 a atraktívny dizajn. Vybavená je 5″ Full View displejom či mriežkovanou protisklzovou textúrou zadného krytu, ktorá zaručuje príjemný úchop. K dispozícii bude v dvoch farebných prevedeniach – čiernom a modrom. Fotky je možné vylepšiť funkciami skrášlenia alebo zoradiť do zaujímavých koláží. Cena modelu Alcatel 1C (2019) neprekročí čiastku 70 Eur s DPH, do ČR a SR sa dostane už behom prvého štvrťroku 2019.

Alcatel 1C (2019) pracuje na operačnom systéme Android 8 Oreo (Go Edition). Ten je optimalizovaný tak, aby mohol fungovať úplne plynule i na základných smartfónoch s menšou operačnou pamäťou. K dispozícii je špeciálna sada predinštalovaných aplikácií Google, ktoré kladú menšie nároky na úložisko a dokážu efektívne využívať obmedzené výpočtové prostriedky telefónu. Ide napríklad o služby Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go a Gmail Go, rovnako ako optimalizované aplikácie Chrome, Google Play a Gboard. Telefón umožňuje využívať i nástroj Google Assistant for Android (Go edition).

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here