pripravovaná novinka Alfa Romeo 4C Spider

Talianska automobilka Alfa Romeo sa na viedenskom autosalóne 2018 rozhodne nenechala zahanbiť a predviedla niekoľko svojich nových modelov. Medzi ne patrí aj Alfa Romeo 4C Spider, vozidlo s jedinečným dizajnom a technológiami. Ak chcete mať potešenie a vietor vo vlasoch nielen na vozovke, ale aj na okruhu, potom je tento taliansky super šport pre vás ako stvorený.

Dizajn
Exteriér

Vďaka prirodzenej evolúcii Coupé si môžete užiť nielen vietor vo vlasoch, ale aj nočnú jazdu pod hviezdami. Lepší pocit jazdy a slobody zabezpečuje konštrukcia, ktorá je založená na špecifických štylistických a technologických možnostiach. Aj napriek tejto konštrukcii sa stále zachovala športová DNA Alfa Romeo. Kryt motora bol upravený, aby umožnil lepší prívod vzduchu. Predná kapota pôsobí mohutne, aj napriek tomu, že sa jedná o pomerne kompaktný super šport. Takýmto spôsobom vo vás prebúdza zvedavosť, aký motor sa pod ňou asi môže schovávať. Pri pohľade na zadnú časť ucítite ohromujúcu silu tohto automobilu, ktorú vyžarujú krivky a spojler, pričom ten je vo farbe karosérie alebo z uhlíkového kompozitu. Športový vzhľad tomuto vozidlu taktiež dodávajú kolesá z ľahkej zliatiny v rozmeroch od 17 do 19 palcov, ktoré majú vpredu a vzadu rôznu veľkosť z dôvodu zabezpečenia lepšej dynamiky a rovnováhy vozidla.

Interiér

Pri nastúpení  do novej Alfy 4C Spider  sa vo vás automatický prebudí srdce pretekára. Pri vytváraní interiéru sa s uhlíkom nešetrilo, čoho dôkazom je jednodielna škrupina vozidla či tuhá karbónová štruktúra sedadiel. Športový dizajn sedadiel je doplnený ľahkým čalúnením a logom Alfa Romeo na hlavovej opierke.  V jednoduchosti je krása, čoho dôkazom je jednoduchý dizajn palubnej dosky, na ktorej nájdeme digitálny tachometer, rádio a ovládací panel.  Všetky ovládače sú orientované smerom k vodičovi, čo umožňuje lepšiu manipuláciu. Hliníkové pedále a sploštený dizajn volantu  v spodnej časti dodáva vozidlu športový charakter.

Motor

Alfa Romeo 4C Spider skrýva pod kapotou zážihový preplňovaní štvorvalec s označením 1750 Turbo, ktorý má priame vstrekovanie a výkon až 240 koní.  Tento motor je vyrobený kompletne z hliníka a ponúka uchvacujúci výkon a krútiaci moment, ktorý vrcholí na 350 Nm. Zaujímavosťou je, že až 80 % krútiaceho momentu je k dispozícii už od 1700 ot/min. Alfa Romeo 4C Spider má maximálnu rýchlosť 250 km/h a z 0 – 100 zrýchli za neuveriteľných 4,5 sekundy.

Motor 1750 Turbo
Zdvihový objem (ccm3) 1742
Max. výkon (KW/ot.) 240 / 6000
Max. krútiaci moment (Nm/ot.) 350 /2200-4250
Prevodovka automatická
Zrýchlenie z 0 – 100 km/h 4,5 s
Max. rýchlosť 250 km/h
Spotreba na 100 km 6,9 l

Cena super športu Alfa Romeo 4C Spider je 72 900 € s DPH.

redakcia techvia.sk