Ilustračné foto Alfa Romeo Stelvio
Ilustračné foto Alfa Romeo Stelvio . (Zdroj http://www.autoexpress.co.uk/)
Alfa Romeo odštartuje ďalšiu ofenzívu v podobe nového SUV, ktoré bude väčším bratom pre úspešný model Alfa Romeo Stelvio.

Väčšia verzia bude rovnako ako prvá, ponúkaná s elektrifikovaným hnacím motorom a bude najväčším vozidlom značky Alfa Romeo. Správa z minulého roku uviedla, že prichádzajúce SUV by malo byť pravdepodobne rivalom pre autá, akými sú napríklad BMW X5 alebo Mercedes-Benz GLE.

Roberto Fedeli, technický riaditeľ automobilky Alfa Romeo, v rozhovore pre Auto Express hovorí:

„Stelvio je jednoznačne príkladom DNA značky Alfa. Prečo ho teda nevložiť do auta, ktoré bude o niečo väčšie? Chce to nové auto so správnou úrovňou elektrifikácie. Plug-in hybrid by mohol byť v rozpore s DNA našej značky, no napríklad 48-voltové mierne hybridné riešenie je niečo, čo môžeme zrealizovať bez akejkoľvek straty“.

Novinka bude postavená na základe rovnakej architektúry ako SUV Stelvio. Aby spĺňalo prísne emisné normy, bude využívať mierne hybridné nastavenie zamerané na výkon, ktoré by mohlo dosiahnuť výkon až 400 koní. Alfa schválne uprednostní väčšie SUV, pretože má celosvetovú príťažlivosť a zisky z ich predaja sú rovnako vyššie. Fedeli sa vyjadril, že kvôli dlhšiemu rázvoru a väčšiemu trupu auto získa na váhe približne 200 kg, no vyššia hmotnosť by mala byť kompenzovaná použitím systému e-turbo.

„Som šťastný, že sa nám podarilo získať spojenie štvorvalcového motora s 48-voltovým e-turbom. Myslím, že ho raz použijeme aj vo výrobe. S 2.0-litrovým turbo motorom môžete dosiahnuť 350 až 400 koní. Momentálne jazdíme na simulátore auta presne s takýmto motorom, pracujeme na ňom a výsledok nie je vôbec zlý,“ dodal.

Kým sa najväčšie SUV z dielne Alfa dostane na trh, ubehnú približne dva roky a je veľmi pravdepodobné, že bude ponúkané v sedemmiestnom prevedení, aby bolo konkurencieschopnejším voči  podobne vybaveným modelom, akými sú Audi Q7 či Volvo XC90.

zdroj http://www.autoexpress.co.uk

redakcia techvia.sk