Aligator Scooter Pro
Vyrazte na cestu do mesta i na dedinu na výkonnej elektrickej kolobežke Aligator Scooter Pro!

Aligator Scooter Pro

Či už chcete držať krok s celosvetovým trendom dvojstopovej mikromobility, alebo sa potrebujete občas prepraviť cez mesto, ideálnym partnerom sa pre Vás môže stať elektrická kolobežka od českej značky Aligator Scooter Pro, ktorá práve vstupuje na trh. Ideálny a nenáročný partner na cestu do práce, na nákup alebo na zábavu má silný elektromotor, ktorý umožňuje svižnú jazdu po rovine aj do mierneho kopca. Počas presunov mestskou dopravou možno kolobežku ľahko zložiť.

kolobežka Aligator Scooter Pro

„Veríme v obrovský potenciál mestskej mikromobility a zároveň chceme prinášať na trh prístupné produkty z kategórie Smart Life,“ tvrdí Michael Krejčí, spolumajiteľ značky Aligator.

Celosvetová obľuba elektrických kolobežiek prudko rastie s ročným predajom asi 5 miliónov kusov. Odhaduje sa, že ich podiel na dvojstopových vozidlách vzrastie trojnásobne, zo súčasných 2,5 až na 8 % [1]. Do roku 2030 bude na cestách predovšetkým v mestách jazdiť podľa odhadov až 130 miliónov elektrických kolobežiek a minimotocyklov.

Aligator, ktorý bol doposiaľ synonymom telefónov pre seniorov, tak postupne prináša na trh ďalšie nové produkty z kategórie Smart Life, po inteligentných a outdoorových telefónoch to boli na prelome roka inteligentné hodinky a teraz vstupuje i do kategórie elektromobility.

„V mestách po celom svete prudko rastie obľuba elektrických kolobežiek a elektrobicyklov. Mladí ľudia predovšetkým v mestách sa chcú rýchlo presúvať na relatívne krátke vzdialenosti, záleží im na životnom prostredí a cestovanie autom im pripadá zbytočne zložité a zväzujúce,“ tvrdí Tomáš Černý, druhý spolumajiteľ značky Aligator.

Aligator Scooter Pro je určený predovšetkým na pohodlné a rýchle mestské cestovanie na kratšie vzdialenosti. Vďaka vysokej kapacite batérie dokáže prejsť až 25 km na 1 nabitie, v troch rýchlostných režimoch  8 km / h, 15 km / h a 25 km / h.

kolobežka Aligator Scooter Pro

Vďaka skladaciemu mechanizmu s aretáciou je možné kolobežku zložiť i rozložiť behom dvoch sekúnd a pri hmotnosti 13,9 kg ju možno ľahko preniesť i jednou rukou. Premyslená konštrukcia využíva letecké zliatiny hliníka, čo umožnilo zvýšiť nosnosť až na 120 kg.

Takmer deväťpalcové perforované kolesá s kvalitným odpružením ponúkajú pohodlnú jazdu. Sú plné, netreba sa obávať defektu a nie je nutné ich hustiť. Stupienok je vybavený profilovaným pogumovaným povrchom, ktorý zamedzuje zošmyknutiu topánky a napomáha bezpečnejšej jazde. Po zastavení sa dá využiť sklopný stojan.

Kolobežka je vybavená dvoma typmi bŕzd, účinnou kotúčovou a elektronickou rekuperačnou. Rekuperačná brzda mení pri brzdení energiu pohybu na elektrinu a tú kolobežka použije na dobíjanie batérie. Pri jazde si používateľ môže zvoliť, či využije zadnú kotúčovú brzdu, alebo aj prednú rekuperačnú.

kolobežka Aligator Scooter Pro

Súčasná mobilita je už prakticky nepredstaviteľná bez inteligentného telefónu a aplikácií. Aj kolobežku Aligator Scooter Pro ľahko prepojíte s mobilom pomocou aplikácie KCQ Scooter App, ktorá zaznamená prejdené kilometre, stav batérie alebo pomôže s nastavením pokročilých funkcií kolobežky.

kolobežka Aligator Scooter Pro

Vpredu i vzadu je kolobežka vybavená LED svetlometmi, predný sa dá aktivovať z ovládacieho panelu vozidla a v prípade zadného sa dá vybrať, či bude svietiť stále, alebo sa zapne pri brzdení.

Kolobežka sa nabíja pomocou napájacieho kábla a adaptéra z bežnej 220 V siete.

Odporúčaná cena: 399,- EUR

nabíjanie kolobežka Aligator Scooter Pro

Ďalšie informácie: www.aligator.cz

[1] https://www.esferasoft.com/blog/global-escooter-market-trends-statistics-and-micromobility-report/

ZDIEĽAŤ