Roman Kosolapov / Shutterstock.com

Digitálny svet sa neustále rozrastá a príchod nových technológií a inovácií nám čoraz viac skvalitňuje fungovanie. Kým pre niekoho je to najmä práca či určitá forma oddychu, iný zase uvíta neobmedzený vstup do hráčskeho sveta. Dnes už totiž takmer každý z nás trávi niekoľko hodín denne za počítačom a tento rastúci trend dá zabrať aj nášmu zraku. Vedeli ste však, že dioptrické okuliare môžete tomu prispôsobiť?

Digitálna doba je na vzostupe a dnešné modely počítačov to len potvrdzujú. Uľahčujú nám štandardné úkony a mnohým ponúkajú aj maximálny zážitok z hrania. Čoraz viac však narastá počet hodín, ktoré vieme presedieť za týmto výdobytkom doby a tým výrazne vplývať aj na náš zrak. Pokiaľ vás často sprevádza únava očí, ich červenanie či slzenie, mali by ste to riešiť. Naše oči sú totiž veľmi namáhané.

V prvom rade by malo byť vašou prioritou minimalizovať počet hodín. Ak nemáte problémy so zrakom a nenosíte okuliare, pomôcť môže aj pár užitočných nastavení či aplikácií, niektoré napríklad zmierňujú vyžarovanie modrého svetla v nočných hodinách, no nápomocné budú aj špeciálne okuliare, čo zabránia odrazom. Nosíte však dioptrické okuliare? Zjednodušiť si prácu s PC môžete aj ich úpravou.

Užitočná antireflexná vrstva

Dioptrické okuliare, ktoré disponujú antireflexnou vrstvou na šošovkách, uvítate aj pri práci s počítačom. Vaše oči nebudú tak namáhané a pocítite úľavu. Za všetko môže práve to, že touto úpravou bránite nepríjemným odrazom či zrkadleniu na šošovkách. Celkovo lepšie uvidíte a zároveň aj budete mať ochranu pred reflexnými odrazmi.

Prepustí viac svetla

Táto eliminácia odrazu v podobe antireflexnej vrstvy pomôže aj ostrosti zraku. Tým, že bráni odrazom, zlepší celkovú priepustnosť svetla. Získate tak vyšší kontrast videnia aj lepšiu ostrosť. Ďalším pozitívom je aj to, že pokiaľ sa pre tieto okuliare rozhodnete, vaše oči nebudú až také unavené, ako by to bolo v prípade okuliarov bez tejto úpravy.

Pomôže aj v iných situáciách

Okuliare s antireflexnou vrstvou na šošovkách sa dokonale hodia aj počas jazdy v nočných hodinách. Určite oceníte, keď vám viac nebudú autá v protismere svietiť do očí a obmedzovať vás nebudú ani svetlá vozidiel za vami či odrazy pouličných lámp. Antireflexná úprava pomôže aj pri fotografovaní. Je vidno na každej vaše fotke odraz blesku? Táto vrstva tieto odrazy minimalizuje.

Dioptrické okuliare so špeciálnou úpravou budú užitočné okrem práce s počítačom aj pri iných vymoženostiach doby. Pokiaľ používate často váš smartfón či večer odpočívate pri pozeraní televízie, tieto okuliare sú perfektnou voľbou. Dnes už môžete mať navyše aj trendový kúsok a vlastniť dioptrické okuliare Ray-Ban, ktoré budú mať taktiež túto antireflexnú vrstvu.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here