Fitness aplikácie na cvičenie

Ak sa chcete dostať do formy, najlepšie urobíte, ak budete mať na to plán, a budete si zapisovať svoj progres. Ak to však nechcete mať na niekoľkých rôznych lístočkoch a zabudnuté papiere hľadať kade-tade, môžete využiť výborných pomocníkov v podobne fitness aplikácií na cvičenie. Pomôžu vám mať lepší prehľad o tom, koľko zjete, čo ste odcvičili, a merať pokrok.

Práve to, že:

  • ľudia nemajú v cvičení žiadny systém,
  • skáču od jedného tréningu k inému, prípadne od jedného cviku k inému,
  • nemerajú si pokrok…

…býva hlavným dôvodom, že nevidia výsledky.

Ak však máte reálne očakávania pri chudnutí, naberaní svalov, či zvýšení sily, máte prehľad koľko kalórií denne prijímate a pravidelne si o všetkom si robíte záznamy, dramaticky zvýšite svoje šance na úspech.

Prinášame vám preto zoznam užitočných aplikácií, ktoré vám pomôžu mať lepší systém v tom, čo robíte.

 

MyFitnessPal

Aplikácia na cvičenie Myfitnesspal

MyFitnessPal je nutričným poradcom a zároveň trénerom v jednom. Ide o aplikáciu, ktorá vás vďaka počítaniu kalórií a správnemu nasmerovaniu pomôže schudnúť a tiež napraví vaše zlozvyky.

MyFitnessPal obsahuje databázu viac než 6 miliónov rôznych druhov jedál. Pomocou Barcode skeneru si môžete načítať potraviny do svojho denného prehľadu. Pomôžu taktiež recepty s nutričnými hodnotami, ktoré si môžete ukladať v aplikácii. Aplikácia ponúka aj možnosť poznačiť si obľúbené reštaurácie a ich ponuku. Tak budete mať k dispozícii štatistiky o potravinách a naučíte sa, ako si vybrať najzdravšie voľby pre váš cvičebný plán.

Aplikácia obsahuje kalorické tabuľky pričom vám preráta denný príjem všetkých živín. Neustále vám bude pripomínať progres pri plnení cieľa a váš aktuálny stav. K tomu budete mať k dispozícii stovky cvičení.

Veľkou výhodou aplikácie je aj jej možnosť prepojenia s ďalšími viac ako päťdesiatimi aplikáciami na cvičenie.

Cena: zadarmo (Premium verzia 49,99 eur za rok)

 

Endomondo

Aplikácia na cvičenie Endomondo

Ak vás niečo baví, budete v tom pokračovať – práve táto myšlienka je hybnou silou aplikácie Endomnodo, pretože veľa ľudí s cvičením skoncuje práve preto, lebo ich to prestane baviť.

Pomocou Endomondo môžete sledovať svoje kondičné aktivity, vďaka čomu budete mať k dispozícii prehľad o tom, ako rýchlo ste behali, koľko ste zabehli a ako dlho ste robili strečing. Je výborný pre tých, ktorí potrebujú aplikáciu na zaznamenávanie aktivity, no zároveň chcú čerpať motiváciu. Prostredníctvom aplikácie môžete aj komunikovať s priateľmi a globálnou komunitou.  

Eldomondo je však v niečom výnimočné v porovnaní s klasickými aplikáciami pre športovcov. Aplikácia je navrhnutá ako osobný tréner, ktorý v prvom rade motivuje. Dokonca je možné aplikáciu prepojiť s MyFitnessPal, čím budete mať k dispozícii účinný nástroj pre ľahšie dosiahnutie vytýčených cieľov.

Zaujímavými funkciami aplikácie je napr. zvukové povzbudzovanie či informovanie o priebehu tréningu. Hoci je zameraná hlavne na cyklistiku a beh, zozbiera štatistiky aj o ďalších, približne 40 iných športoch.

Cena: základná verzia zadarmo (Premium verzia 5,30 eur na mesiac alebo 26,50 eur na rok)

 

Jefit

Aplikácia na cvičenie Jefit

Jefit je aplikácia, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie na svete a má cez sedem miliónov užívateľov. Je vhodná pre ľudí cvičiacich v posilňovniach a venujúcich sa silovému tréningu. Jej databáza obsahuje tisícky cvičení a tréningových plánov triedených podľa jednotlivých častí tiel. Nechýbajú ani detailné inštrukcie, plánovač tréningov, možnosť zapisovania si cvičení a celkového progresu či časovač. Nevýhodou je, že verzia zadarmo má veľa reklám a je dosť obmedzená vo funkcionalitách.

Cena: dostupná verzia zadarmo, pro verzia od 3,33 eur mesačne

 

Kalorické tabuľky

Aplikácia na cvičenie Kalorickétabuľky

Ak chcete rýchlo a zdravo schudnúť, nezaobídete sa bez počítania kalórií. Vďaka tejto aplikácii budete mať k dispozícii najväčšiu databázu s nutričnými hodnotami potravín dostupných na Slovensku. Kalorické tabuľky vám pomôžu počítať kalórie a celkový denný príjem z jedla.

Taktiež pomocou kalorických tabuliek môžete sledovať pitný režim a zaznamenávať si všetky jedlá do jedálnička. Aplikácia vyniká v tom, že umožňuje potraviny ukladať aj pomocou skenovania kódov obalu. Nechýba ani grafické zobrazenie vývoja telesnej hmotnosti a graf každodenného plnenia energetickej bilancie. Podľa svojej preferencie si môžete zvoliť počítanie v kalóriách aj kilojouloch.

Cena: zadarmo

 

Madbarz

Aplikácia na cvičenie Madbarz

Madbarz je výborným pomocníkom pri cvičení, konkrétne pri cvičení na doma s vlastnou váhou. Keď si odcvičíte cvik, aplikácia vám odmeria pauzu a idete na ďalší. Máte na výber množstvo tréningov od tých najzákladnejších pre začiatočníkov až po cviky pre pokročilejších. Je jedno, či chcete schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu. Po vyplnení vašich údajov ako napr. hmotnosť, vek, ale aj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, vám aplikácia vyberie vhodné tréningové plány.

Aplikácia má intuitívne ovládanie, takže za chvíľku v nej budete ako doma. Umožňuje prehľad štatistík o vašich doterajších výkonoch, zistíte, ktoré cviky vám robia problémy a budete sledovať svoj progres. Z každého cvičenia dostanete nejaké body, čím môžete postupne prechádzať na vyšší level.

Cena: zadarmo

 

Freeletics

Aplikácia na cvičenie Freeletics

Freeletic je aplikácia na cvičenie hlavne s vlastnou váhou. Ponúka celý rad vysoko intenzívnych intervalových tréningov. Vďaka aplikácii prekonáte samých seba a dostanete sa do formy. K tomuto účelu slúži meranie vlastného času, za ktorý ste dané cvičenie zvládli, vďaka čomu budete mať k dispozícii pekný prehľad o tom, ako ste napredovali.

Súčasťou aplikácie je prehľadné prostredie, v ktorom je radosť sa pohybovať. Stačí si zadať pár informácií o svojej momentálnej kondícii a aplikácia vám vyhodnotí, čo je pre vás najlepšie na začiatok.

Pre lepšiu personalizáciu si každý môže zvoliť počet cvičení do týždňa, určí si vlastný cieľ a pod. V prípade potreby si daný cvičebný program môže zmeniť počas procesu. Tréningy zahŕňajú skoky, šprinty na mieste, angličáky, atď. Výborné sú aj názorné ukážky prostredníctvom videí, ktoré vám ukážu správnu techniku cvičenia. Samotná aplikácia je skvelou motiváciou k tomu, aby ste sa držali svojho cvičebného plánu a nabáda vás k tomu, aby ste dosahovali čo najlepšie výsledky.

Cena: zadarmo sú dostupné len základné tréningové plány

 

Článok pre vás pripravil portál fitnessrevolution.sk, kde nájdete užitočné rady o chudnutí a cvičení overené vedou.