ASUS
ASUS získal popredné umiestnenie v kategórii Počítače a výnimočné uznanie za inovácie, finančnú spoľahlivosť a kvalitu produktov a služieb

KĽÚČOVÉ BODY

  • ASUS získal ocenenie Fortune’s World’s Most Admired Companies v kategórii Počítače šiesty raz za sebou.
  • Ocenenie je zvýraznením snahy spoločnosti ASUS prinášať výnimočné inovácie a vytvárať všadeprítomný, inteligentný a radostný život pre každého.
  • Fortune vykonal prieskum v rámci 1 500 firiem a označil ASUS za poprednú spoločnosť.

Bratislava 17. február 2021 – ASUS oznámil, že po šiesty raz získal ocenenie magazínu Fortune ako jedna z najviac obdivovaných spoločností na svete. ASUS sa popredne umiestnil v kategórii Počítače a získal výnimočné uznanie za inovácie, finančnú spoľahlivosť a kvalitu produktov a služieb. „ASUS ašpiruje na post najviac obdivovaného technologického lídra,“ povedal riaditeľ spoločnosti ASUS Jonney Shih. „Sme poctení, že sme získali toto prestížne ocenenie magazínu Fortune už po šiesty raz. Ocenenie World’s Most Admired Companies je uznaním toho, že ASUS sa neustále transformuje, vyvíja a nasleduje svoju víziu.“

Prieskum magazínu Fortune hodnotil firmy na základe 9 kritérií od hodnoty investície a kvality manažmentu a produktov až po sociálnu zodpovednosť a schopnosť priťahovať talentovaných ľudí. ASUS získal v týchto kritériách vysoké hodnotenia a v roku 2020 dosiahol aj ďalšie úspechy – bol označený za najlepšieho výrobcu notebookov (Best Laptop Brand) v roku 2020 magazínom Laptop Mag[1], získal ocenenie ako firma s najväčším dôrazom na sociálnu zodpovednosť (Most Socially Responsible Company) v Ázii[2] a získal viac ako 50 prestížnych dizajnových ocenení – všetko sú to dôkazy toho, že značka ASUS a jej produkty sú uznávané a oceňované odborníkmi aj používateľmi.

ASUS sa drží svojho sľubu In Search of Incredible a prináša výnimočné technologické inovácie, z ktorých profitujú ľudia na celom svete. ASUS v poslednom čase výrazne napreduje v segmentoch umelej inteligencie, inteligentnej medicíny a inteligentnej výroby. Odvetvia umelej inteligencie a strojového učenia neustále napredujú a ASUS využíva tento pokrok, aby nasadil inteligentnú liečbu, využil analýzu veľkého množstva dát na zlepšenie zdravotníctva a posunul sa smerom k presnému personalizovanému liečeniu. ASUS tiež využíva AI na zlepšenie efektivity výrobných procesov.

ASUS má za sebou úspešný štart do roka 2021. Na výstave CES 2021 predstavil portfólio výnimočných produktov a získal 16 ocenení CES Innovation Awards – medzi ocenenými produktmi boli notebooky, displeje, smartfóny, základné dosky, grafické karty, mini počítače a herné príslušenstvo. Ocenenie World’s Most Admired Companies magazínu Fortune je pre ASUS veľkou poctou a dôkazom neustáleho odhodlania prinášať výnimočné inovácie a vytvárať všadeprítomný, inteligentný a radostný život pre každého.

FORTUNE

Metodológia prieskumu

Magazín Fortune vykonal prieskum v spolupráci so spoločnosťou Korn Ferry. Prieskum pozostával z hodnotenia približne 1 500 firiem. Tisícka najväčších amerických spoločností bola zvolená na základe príjmov. Doplnilo ju 500 neamerických spoločností zo zoznamu Fortune’s Global 500, ktorých tržby sú vyššie ako 10 miliárd amerických dolárov. Z každého priemyslu boli zvolené firmy s najvyššími tržbami, celkovo 670 spoločností z 30 krajín. Z nich sa následne vyberali ocenené firmy podľa hlasovania výkonných pracovníkov, ktorí pracujú v danom odvetví.

Spoločnosť Korn Ferry vyberala najviac obdivované firmy v 52 kategóriách a na základe 9 kritérií od hodnoty investície a kvality manažmentu a produktov až po sociálnu zodpovednosť a schopnosť priťahovať talentovaných ľudí. Aby spoločnosť získala ocenenie, musí sa so svojím hodnotením umiestniť v prvej polovici rebríčka v rámci svojej kategórie.

Kompletné hodnotenie spoločnosti ASUS si môžete prečítať na stránke:

https://fortune.com/company/asustek-computer/worlds-most-admired-companies/
[1] Zdroj: https://www.laptopmag.com/features/asus-brand-rating

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here