ASUS Zenfone 11 Ultra

 Najnovšia vlajková loď prináša bezkonkurenčný fotoaparát, dizajn, umelú inteligenciu a výkon

  • Dôkladne prepracovaný dizajn: 6,78″ 144 Hz AMOLED displej s 94 % pomerom obrazovky k telu, recyklované materiály v prémiovom šasi
  • Veľká batéria: 65 W HyperCharge nabíjanie, podpora pre bezdrôtové nabíjanie a 5 500 mAh kapacita s výdržou viac ako 26 hodín bežného používania
  • Inteligentné fotoaparáty: 50 Mpx fotoaparát, 6-osová hybridná gimbalová stabilizácia 3.0, Super HyperSteady stabilizácia pre video a režim AI Portrait Video
  • Poháňaný umelou inteligenciou: Funkcie AI Wallpaper, AI Call Translator a AI Transcript prinášajú unikátne zlepšenia používateľského zážitku

ASUS predstavil smartfón Zenfone 11 Ultra, svoju najnovšiu vlajkovú loď, a spustil jeho predaj na Slovensku. Zenfone 11 Ultra predstavuje dôležitý prechod k väčšiemu formátu, ktorý poskytuje viac všetkého a v starostlivo navrhnutom šasi prináša lepšie fotoaparáty, výkonnejší procesor a väčšiu batériu.

„ASUS Zenfone 11 Ultra prináša používateľom prémiový dizajn, fotoaparát na úrovni vlajkovej lode, funkcie umelej inteligencie a dlhšiu výdrž batérie,“ uviedol co-CEO spoločnosti ASUS S.Y. Hsu. „Stručne povedané, Zenfone 11 Ultra obsahuje všetko, čo by mala mať vlajková loď v roku 2024, a používateľovi poskytne najväčší úžitok.“

Zenfone 11 Ultra je k dispozícii v štyroch sviežich farbách, ktoré sú inšpirované rôznymi krajinkami po celom svete a sú pripravené prispôsobiť sa štýlu používateľa. ASUS vytvoril nový Zenfone s ohľadom na udržateľnosť – využíva recyklované materiály, ako je 100 % recyklovaný hliník rámu, a má viac recyklovateľný obal.

ASUS Zenfone 11 Ultra

Ultra pohlcujúci displej a udržateľný dizajn

Zenfone 11 Ultra má pohlcujúci AMOLED displej, ktorý si podmaní zmysly. Má 6,78 palca, frekvenciu 144 Hz a je vylepšený technológiou Pixelworks®, takže používateľom ponúka živý obraz a vďaka technológii nízkoteplotného polykryštalického oxidu (LTPO) aj dobrú energetickú účinnosť. Rovnako pôsobivý je aj dizajn telefónu s pozoruhodným 94 % pomerom obrazovky k telu vďaka výrazne menším rámikom.

Zenfone 11 Ultra je dostupný v štyroch farbách, ktoré sú inšpirované krajinkami z celého sveta. Obľúbené klasické farby Skyline Blue a Eternal Black odrážajú modrú dennú a čiernu nočnú oblohu Škandinávie. Farby Misty Grey a Desert Sand sú inšpirované hmlistými ránami, resp. úchvatnými dunami. Zadný kryt telefónu s matným povrchom pre prémiový pocit a maximálne pohodlie pri držaní obsahuje logo 30. výročia spoločnosti ASUS.

Zenfone 11 Ultra nie je iba odolný a štýlový – je to skutočný šampión udržateľnosti. Jeho ekologický rám je vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka a jeho displej tvorí z viac ako jednej pätiny recyklované sklo. ASUS je vďaka tomu opäť o krok bližšie k obehovému dodávateľskému reťazcu. Podarilo sa znížiť aj spotrebu plastov v balení o 94 % použitím baliaceho papiera na telefón a kábel.

Ultra výkon podporený väčšou batériou

Zenfone 11 Ultra disponuje vysokým výkonom, ktorý zabezpečuje vlajkový procesor Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform. Tento špičkový procesor umožňuje bezproblémovú prevádzku pri akejkoľvek úlohe, od intenzívneho hrania hier až po multitasking. Vďaka vysokovýkonnej 16 GB RAM a 512 GB internému úložisku sa môžu používatelia spoľahnúť na robustné zariadenie, ktoré bez problémov zvládne úlohy s umelou inteligenciou a ponúka plynulé hranie a pohlcujúcu grafiku.

Vďaka mimoriadne úspornému procesoru Snapdragon 8 Gen 3 a ďalším komponentom, ako aj väčšej batérii s kapacitou 5 500 mAh dokázal ASUS predĺžiť výdrž batérie smartfónu Zenfone 11 Ultra až o 26,5 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Toto zlepšenie zaručuje, že si používatelia môžu užívať neprerušované používanie dlhší čas. Zenfone 11 Ultra umožňuje viac ako 26 hodín bežného používania a stanovuje nový štandard výdrže medzi smartfónmi.

Telefón dostal do výbavy aj zlepšené HyperCharge nabíjanie s výkonom 65 W, ktoré umožňuje používateľom rýchlo a efektívne nabíjať zariadenie. Zenfone 11 Ultra tiež podporuje bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom akejkoľvek bezdrôtovej nabíjačky kompatibilnej so štandardom Qi.

ASUS Zenfone 11 Ultra

Stelesnenie ultra fotoaparátov

Fotoaparáty modelu Zenfone 11 Ultra sú výnimočné a nanovo definujú fotografovanie a záznam videa pomocou smartfónov. Hlavný fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx využíva pokročilé funkcie, ako je 6-osová hybridná gimbalová stabilizácia 3.0, Super HyperSteady stabilizácia videa a záznam 3D priestorového zvuku vďaka technológii OZO Audio. Kombinácia týchto prvkov poskytuje bezkonkurenčnú stabilizáciu a kvalitu zvuku a stanovuje nové štandardy v oblasti obrazových technológií v smartfónoch. 6-osová hybridná gimbalová stabilizácia tretej generácie zaručuje, že videá zostanú nerozmazané a bez otrasov – aj keď je telefón v pohybe –, čo používateľom umožňuje bez námahy zachytiť zábery v profesionálnej kvalite.

Zenfone 11 Ultra dopĺňa hardvérové zlepšenia viacerými softvérovými úpravami, ktoré ešte viac zlepšujú jeho obrazové schopnosti. Režim AI Portrait Video ponúka efekt hĺbky ostrosti, čím dodáva videám profesionálnu estetiku. Manuálne nastavenie zaostrenia poskytuje používateľom kreatívnu kontrolu nad vizuálnym podaním scény.

Umelá inteligencia zlepšuje používateľský zážitok a prináša funkcie ako HyperClarity a AI Object Sense, ktoré pomáhajú zaznamenať realistické snímky a zachytiť každý okamih života. Funkcia HyperClarity sa aktivuje počas priblíženia a výrazne zvyšuje jasnosť obrazu prostredníctvom modelov hlbokého učenia, rekonštrukcie obrazu a pridávania detailov pomocou umelej inteligencie. 32 Mpx predný fotoaparát sa môže pochváliť zlepšenou kvalitou pri slabom osvetlení a širším uhlom záberu, takže fotí úžasné selfie aj v náročných prostrediach.

ASUS Zenfone 11 Ultra

Sila ultra inteligencie

Zenfone 11 Ultra ponúka pokročilé funkcie umelej inteligencie a naplno využíva AI výkon procesora Snapdragon 8 Gen 3, aby nanovo definoval spôsob, akým používatelia využívajú svoje zariadenia. Vďaka funkcii AI Noise Cancellation na potlačenie hluku pomocou umelej inteligencie ponúka telefón krištáľovo čistú kvalitu zvuku vo všetkých situáciách, či už ide o telefonické hovory, hovory cez aplikácie na posielanie okamžitých správ alebo komunikáciu v hrách.

Zariadenie tiež ponúka funkciu AI Call Translator, ktorá umožňuje okamžitý prevod reči na text a preklad do používateľom preferovaného jazyka. Zenfone 11 Ultra využíva sofistikované modely umelej inteligencie, aby pochopil kontextové nuansy a zabezpečil bezproblémovú komunikáciu bez ohľadu na jazykové bariéry. Preklad sa prevedie na jasný hlasový výstup, čím sa zvyšuje zrozumiteľnosť a prepojenie používateľov na celom svete.

Funkcia AI Wallpaper umožňuje jednoducho vytvárať personalizované tapety pomocou umelej inteligencie. Používatelia môžu niekoľkými pokynmi vytvoriť jedinečné pozadia, ktoré odrážajú ich štýl a osobnosť, a dodať tak svojmu zariadeniu nádych individuality.

Ďalšou revolučnou funkciou je AI Transcript. Tá umožňuje jednoducho a v reálnom čase zachytiť a uložiť prepis pomocou aplikácie na záznam zvuku alebo z existujúcich zvukových súborov.

Zenfone 11 Ultra tiež transformuje správu súborov vďaka sémantickému vyhľadávaniu. Používatelia môžu vyhľadávať fotografie v galérii a nainštalované aplikácie pomocou kľúčových slov. Táto intuitívna funkcia rozumie príkazom prirodzeného jazyka, podporuje viacero jazykov a offline funkcie. Okrem toho je integrovaná do nastavení telefónu, čo zjednodušuje jeho nastavovanie.

Vďaka funkcii ASUS GlideX môžu používatelia streamovať aplikácie z telefónu na obrazovky počítačov. Nástroj tiež zjednodušuje prenos súborov, zlepšuje konferenčné hovory a konsoliduje ovládanie zariadení. Zrkadlenie obrazovky telefónu na počítači umožňuje vychutnať si médiá s rodinou, priateľmi a kolegami. Aplikácia Prepojenie s Windowsom ponúka prenášanie súborov ťahaním, posielanie textových správ z počítača, spravovanie hovorov a prispôsobovanie oznámení, čím nanovo definuje prepojenie smartfónu s počítačom a prináša bezkonkurenčné pohodlie a efektivitu.

Uvedenie smartfónu Zenfone 11 Ultra predstavuje významný míľnik pre inovácie v smartfónoch. Ide o zariadenie, ktoré je dokonalým spojením špičkovej technológie, udržateľného dizajnu a bezkonkurenčného výkonu. Vďaka dôkladnej kombinácii prémiových dizajnových prvkov, schopností fotoaparátov, funkcií umelej inteligencie a predĺženej výdrži batérie stanovuje Zenfone 11 Ultra nový štandard toho, čo môžu používatelia očakávať od vlajkového smartfónu v roku 2024 a neskôr.

ASUS Zenfone 11 Ultra

CENA & DOSTUPNOSŤ

Novinka ASUS Zenfone 11 Ultra je na Slovensku k dispozícii za cenu 999 eur vo verzii 12/256 GB a za 1 129 eur vo verzii 16/512 GB.

ŠPECIFIKÁCIE | ASUS Zenfone 11 Ultra

Rozmery / Hmotnosť 163,8 x 76,8 x 8,9 mm / 224 g
Farby Klasické: Skyline Blue / Eternal Black
Nové: Misty Grey / Desert Sand
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx 6-osová hybridná gimbalová stabilizácia 3.0, 1/1,56″, f/1.9
Ultraširokouhlý: 13 Mpx, f/2.2, Free-form šošovky
Teleobjektív: 32 Mpx, f/2.4, OIS, 3X optický zoom, technológia pixel binning 1,4μm (rozlíšenie fotografie: 8 Mpx)
Predný fotoaparát 32 Mpx RGBW, technológia pixel binning 1,4μm (rozlíšenie fotografie: 8 Mpx)
Obrazovka 6,78″ flexibilný AMOLED, FHD+, až 144 Hz obnovovacia frekvencia (iba v hrách), LTPO 1 ~ 120 Hz, maximálny jas 2500 nitov
Batéria / Nabíjanie 5 500 mAh (typická kapacita), káblové 65 W HyperCharge, bezdrôtové 15 W Qi
Pamäť RAM: až do 16 GB LPDDR5X
ROM: až do 512 GB UFS 4.0
Mobilné frekvencie 5G SA&NSA: n1 / n2 / n3 / n5 / n7 / n8 / n12 / n18 / n20 / n25 / n26 / n28 / n38 / n40 / n41 / n48 / n66 / n77 / n78 / n79
4G FDD-LTE: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B18 / B19 / B20 / B25 / B26 / B28 / B32 / B66
4G TDD-LTE: B34 / B38 / B39 / B40 / B41 / B42 / B43 / B48
WCDMA: 800 / 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Ostatné Akcelerometer, e-kompas, senzor vzdialenosti, senzor okolitého svetla, snímač odtlačkov prstov v displeji, gyroskop (podpora pre ARCore), Hall senzor, podpora pre Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, GPS / GNSS / GLONASS / Galileo / Beidou / QZSS / NavIC, 3,5 mm jack, NFC

ZDIEĽAŤ