Notebook Asus ROG GL552V disponuje antireflexným HD displejom  a podsvietenou nízkoprofilovou klávesnicou. Notebook je tenký cca. 3 cm a vcelku ľahký – 2,6 kg. Dizajn je veľmi pekný, ale na kovovom povrchu vidieť odtlačky prstov a na čiernej klávesnici zase prach (prípadne chlpy domáceho miláčika).
Jeho výkon je naozaj dobrý, utiahne najnovšie hry na skoro najvyšších nastaveniach grafiky (Dying Light The Following-vysoké, alebo Witcher 3 Wild Hunt-tak isto vysoké, 45-55 FPS). Obrovské 2TB úložisko HDD+128GB SSD zaručuje naozaj dosť miesta na všetko. To spolu s procesorom i7 Skylake a grafickou kartou NVIDIA GTX 960M tvorí veľmi dobrú kombináciu. Ale pri väčšej záťaži je poriadne hlučný a na mieste, kde je vetrák, vcelku silno hreje.

Notebooky rady ROG majú podobne ako MSI pár vychytávok, medzi ktoré patria napríklad ROG Gaming Center, ktoré umožňuje pomocou ,,profilov“ rýchlo meniť niektoré nastavenia – napríklad Eye Care alebo uzamknutie Windows klávesy, ale ukazuje aj výkon (podobne ako ,,správca úloh“). Potom tu je technológia Game First III, pomocou ktorej sa dá uprednostňovať tok dát v sieti (to sa hodí napríklad pri hraní multiplayerových hier).

Podľa mňa sa ho za tých 1300 eur oplatí kúpiť, ale samozrejme na trhu sú aj iné ekvivalentné konkurenčné notebooky. Každý záujemca o herný notebook si musí vybrať podľa svojich priorít  a možností.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here