novinka ASUS ZenFone3

Asus UX430UA-GV002T je ultrabook, ktorý nepochybne vyčnieva z davu svojou eleganciou a prepracovanosťou. Veľkú úlohu zohralo použitie 14 palcovej  obrazovky, ktorá bola úspešne integrovaná v kompaktnom tele s rozmermi, ktoré by sme čakali skôr pri  13 palcových zariadeniach .

Okrem rámu obrazovky, na ktorého výrobu dizajnéri použili čierny plast, celé telo a všetky povrchy tvorí elegantný kovový tmavosivý hliník. Taktiež je možné nájsť verzie tohto modelu v rôznom farebnom prevedení. Asus Zenbook 3 bol navrhnutý tak, aby vás mohol sprevádzať kdekoľvek bez toho, aby vás výraznejšie obmedzoval. Výbornú mobilitu dosiahol vďaka svojej váhe 1,25 kilogramu, kompaktným rozmerom a hrúbke len 1,59 cm.

Asus Zenbook 3 disponuje klasickými konektormi USB 2.0, 3.0,3.1 Typ-C, Micro HDMI, mikrofónom, kombinovaným zvukovým konektorom a konektorom napájania. Čo určite poteší a uľahčí vašu prácu je čítačka kariet.

Asus UX430UA-GV002T je vybavený už vyššie spomínaným Full HD 14 – palcovým displejom s antireflexnou povrchovou úpravou. Jednou zo silných stránok tohto modelu je práve kvalita obrazovky. Široké pozorovacie uhly,  živé farby, vynikajúca úroveň kontrastu a jasu. Jednoducho pastva pre oči. Za toto všetko vďačíme technológiám Wide View a Asus Splendid, vďaka ktorým si môžete vychutnať jedinečný vizuálny zážitok.

V hornej lište nad displejom je umiestnená HD web kamera spolu s kontrolkou, ktorá signalizuje jej spustenie.

Klávesnica má tri režimy intenzity podsvietenia v bielej farbe, ktoré si prispôsobíte podmienkam, v ktorých pracujete. Počas dňa ho môžete dokonca celkom vypnúť a tým zvýšiť výdrž batérie.  Klávesy majú dostatočnú veľkosť na to, aby sa s klávesnicou dalo pracovať pohodlne a primeraná vzdialenosť medzi jednotlivými klávesmi vám zaručí bezchybné písanie aj pri dlhšom používaní ultrabooku.

Touchpad má veľmi dobrú odozvu, vysokú presnosť a podporuje multi-touch gestá. V jeho pravom hornom rohu nájdeme sklom chránenú čítačku na odtlačok prstov, vďaka ktorej bude vaše prihlásenie oveľa bezpečnejšie. Tlačidlo na zapnutie notebooku je súčasťou klávesnice a zvyknúť si naň nám nerobilo problém.
Asus Zenbook UX430UA-GV002T disponuje najnovšou technológiou Asus SonicMaster, ktorá v spolupráci s Harman Kardon poskytne dokonalý zvukový zážitok. Dvojica 1,5 W stereo reproduktorov zaujme svojou kvalitou a dostatočne hlasitým prejavom.

Výkon tohto ultrabooku na nás veľmi zapôsobil. Dvojjadrový procesor Intel Core i5-7200U siedmej generácie je sprevádzaný 8 GB pamäte DDR4 RAM a 256 GB SSD pamäte. SSD disk zabezpečí plynulú a rýchlu odozvu systému bez zbytočného čakania. Súčasťou procesoru je aj integrovaná grafika Intel HD Graphics.

Asus Zenbook UX430UA má veľmi dobré schopnosti pripojenia, je kompatibilný s dvojpásmovým Wi-Fi pripojením 802.11ac a technológiou Bluetooth vo verzii 4.1.

Kapacita jeho 3-článkovej lítiovo – polymérovej batérie je 50 Wh a u zariadeniu poskytuje výdrž 7 a pol hodiny pri jednoduchom zaťažení ako je surfovanie s použitím pripojenia Wi-Fi. Pre model s parametrami ako je tento, je to celkom slušná výdrž.

Balenie obsahuje, samozrejme okrem zariadenia, nabíjačku, návod na použitie a záručný list.
Asus UX430UA-GV002T je naozaj vydarený ultrabook, ideálny pre váš každodenný život. Je spratný a ľahko prenosný. Výkonovo úplne postačujúci na bežné, ako aj náročnejšie úkony. Ventilátor pri chladení vydáva o niečo viac hluku, ako by sme mohli očakávať a povrchová úprava je naozaj nádherná no len do chvíle, kým na ňu nesiahneme. Potom nerobíme nič iné, len čistíme odtlačky. Napriek týmto drobnostiam ide o výborného pomocníka či už na dlhé cesty alebo na prácu doma. Navyše je za rozumnú cenu.

Asus UX430UA-GV002T je na slovenskom trhu dostupný za približne 920 € s DPH.

Základné parametre:

ASUS Zenbook UX430

Procesor: Intel® Core™ i5-7200UProcessor, 2.5GHz (3M Cache, up to 3.1GHz)
Operačný systém: Windows 10 (64bit); Microsoft® Office 365 Customers Trial verzia na 30 dní
Pamäť: 8GB DDR4 1600 MHz (8GB on board), Memory Slot nie
Displej: 14″ FHD (1920×1080) 16:9 LED-podsvietenie, matný
Grafická karta a pamäť: Intel® HD Graphics 620
Pevný disk: SATA3 256G M.2 SSD
Optická mechanika: Nie
Čítačka kariet: SD, MMC
Video kamera: HD web camera
Komunikácia: 802.11ac, BT 4.1
Ethernet:  Nie
Rozhrania: 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x USB 3.1. typ C, 1x Headphone-out & Audio-in Combo Jack, 1x micro HDMI, Fingerprint sensor
Batéria a adaptér: 3 článková batéria (50WHrs, Li-ion Polymer) 45W AC Adapter:
Rozmery: 32.4(W) x 22.5(D) x 1.59 ~ 1.59 (H) cm 1,30 kg

Záruka: Celosvetová záruka na hardvér 2 roky, 1 rok záruka na batériový článok

text & foto Martin Morávek a Matej Bičan

ZDIEĽAŤ