koncept audi
Ilustračné foto. Koncept z roku 2014 . (Zdroj https://www.carthrottle.com/)
Pre dvoch najväčších nemeckých rivalov je momentálne kľúčové ponúknuť veľké dvojdverové kupé. Audi si však pevne stojí za svojím rozhodnutím, že nové dvojdverové kupé mať nebude, zatiaľ.

Audi má v pláne postaviť dvojdverové vlajkové kupé, ktoré by bude súperom pre BMW radu 8 a Mercedes-Benz S-Class Coupé. Takéto auto by malo byť podobné konceptu z roku 2014 (na fotke), ale súčasné zameranie spoločnosti Audi na najziskovejších trhoch znamená, že vysoko nákladové projekty ako je napríklad tento, si zatiaľ odložili bokom.

Marc Lichte, šéf dizajnu značky Audi, pre magazín Autocar prezradil, že s radosťou uvíta auto, akým by bolo nové dvojdverové kupé, ale tento druh dopytu na trhu je stále príliš nízky. Milujem výzor dvojdverových kupé, ale je tiež pravda, že objemy predaja pre tento typ automobilov sú oveľa nižšie ako u štvordverových automobilov. V budúcnosti, kto vie? V tomto smere máme veľa plánov a myšlienok,“ dodáva.

Najnovší model Mercedes S-Class Coupé, ktorý má prísť na trh už tento rok bude spájaný a porovnávaný s nápadným BMW radu 8, ktoré príde na trh v približne v rovnakej dobe. Nikto však neočakáva, že sa budú predávať v obrovských množstvách. Medzitým sa podrobne preskúmajú možnosti predaja dvojdverových Audi a ich životaschopnosť na trhu do budúcna.

Lichte sa taktiež vyjadril, že automobilka má dostatok času na rozhodovanie sa o novom dvojdverovom luxusnom kupé: „Najprv musíme spustiť A6, o rok na to plánujeme novú Q8, A1 a Q3. Nič pred spustením týchto modelov neurobíme. Pôjdeme krok za krokom.“

Volkswagen Group sa veľkými dvojdverovými autami zaoberá už celé desaťročia. Na začiatku roku 2000 spoločnosť Škoda vyrobila dvojdverový koncept modelu Superb, ktorý bohužiaľ nikdy nezačala vyrábať vo veľkom. Teraz je na pamiatku vystavený v múzeu spoločnosti Mladá Boleslav.

Zdroj: https://www.carthrottle.com/post/audi-wants-to-make-a-bmw-8-series-rival-but-not-yet/

redakcia techvia.sk