BMW

Pražské výstavisko PVA v rámci podujatia e-SALON už po druhýkrát privítalo vystavovateľov a fanúšikov elektrickej energie v jednostopých a dvojstopých dopravných prostriedkoch. Vystavovatelia si pripravili novinky pre ako pre súkromný, tak aj firemný segment, ktoré si návštevníci mohli pozrieť. Čerešničkou na torte bola hala s elektromobilmi, elektrickými skútrami a e-bicyklami pripravenými na vyskúšanie pre záujemcov.

e-salon-2019

Veľkú pozornosť priťahovali elektrické jednostopé vozidlá (elektrické skútre a motorky)

Najväčším lákadlom boli automobily v prevedení plne elektrickom, hybrid alebo plug-in hybrid, tak ako priniesla domáca automobilka Škoda. Tieto autá v bežnej premávke rozpoznáme podľa označenia iV.

Počet áut do zásuvky sa rozrastá aj v triede úžitkových vozidiel. Veľký potenciál v tejto oblasti vidí aj automobilka MAN, ktorá na e-SALON priniesla plne elektrickú dodávku s typovým označením eTGE. Táto rozvozová dodávka v mestskej premávke s nákladom necelých 1 000 kg prejde cca 130 km na batériu bez nabíjania. Výrobca udáva maximálny dojazd 173 km.

MAN

Pre milovníkov histórie si vystavovatelia pripravili plne funkčný elektromobil zo začiatku minulého storočia (rok výroby 1906).

No a na záver sme si nenechali ujsť funkčnú repliku historickej motorky, ktorá bola skonštruovaná na základe originálu, ale v elektrickej verzii. Zážitkom bolo počuť jej pôvodný zvuk, ktorý znel z reproduktora motorky.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here