Automotodróm SLOVAKIA RING

Akcia na našom prvom permanentnom okruhu však ponúkne predtým niekoľko zaujímavých podujatí.

Prvé z nich bude už tento víkend stredoeurópsky seriál pretekov cestných motocyklov na okruhu Alpe Adria International Motorcyle Championship.

Automotodróm SLOVAKIA RING

Mimoriadne obľúbený šampionát navštevuje SLOVAKIA RING od otvorenia okruhu v roku 2010 a slovenské podujatie tiež otvorí tohtoročnú sezónu. Tá neskôr pokračuje do Holandska (Assen), Maďarska (Pannonia Ring), Nemecka (Oschersleben), Chorvátska (Grobnik) a Česka (Most).

Automotodróm SLOVAKIA RING1. máj bude opäť patriť stále populárnejšiemu „majálesu“ Power fest, ktorý je určený pre všetkých fanúšikov rýchlych kolies, driftu a tuningu. 4. a 5. mája navštívi náš okruh vynovený seriál Porsche Sprint Challenge Central Europe so zbrusu novými okruhovými špeciálmi Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

Automotodróm SLOVAKIA RING
9. až 12. máj patrí jednému z vrcholov slovenskej motoristickej sezóny: WTCR – FIA Svetový pohár cestovných vozidiel v spojení s osemhodinovými pretekmi Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC.

Automotodróm SLOVAKIA RING
Práve EWC, kde 17. rok štartuje aj slovenský tím Maco Racing, absolvovalo uplynulý víkend slávne podujatie 24 Heures Motos v Le Mans. Preteky dokonca navštívilo až 76 000 divákov, ktorí si vychutnali nekonečné súboje o prvú priečku medzi Honda Endurance Racing a Team SRC Kawasaki France. Od 4. hodiny sa vedenia ujal práve tím Kawasaki, ktorý sa konečným víťazstvom dostal do priebežného vedenia v šampionáte. Slovenský tím Maco Racing sa po ťažkom páde ich jazdca prepadol napokon na 15. miesto v triede EWC a 32. miesto absolútne.

Tlačová správa