Praha 21. 7. 2016 – Spoločnosť BenQ, mezinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a predný svetový výrobca DLP projektorov, uvádza na trh multimediálny LED projektor BenQ i500. Novinka je postavená na operačnom systéme Android s prístupom k aplikáciám v obchode Google Play a vďaka svojej bohatej konektivite  dáva možnosť ľahkého bezdrôtového prenosu.

Moderný a štýlový dizajn 1,3 kg vážiaceho kompaktného prenosného LED projektoru je doplnený o dozlata ladenou mriežkou na zadnej strane s krytkou konektorov. Zaujímavým detailom je taktiež ohraničenie objektívu rovnakou zlatou farbou.

BenQ i500 reprodukuje obraz s rozlíšením 1280 x 800 pixelov pomocou dvoch LED zdrojov svetla, ktoré dosahujú životnosť až 30 000 hodín. Projektor ponúka svietivosť 500 ANSI lumenov, kontrast 100 000:1 a fixný zoom. Disponuje technológiou short-throw premietajúcou 80-palcový obraz na vzdialenosť 1 metra a špeciálne navrhnutými dvoma dvojkomorovými 5W reproduktormi s účelovo kalibrovanými zvukovými režimami pre film, hry a posluch hudby. Je ho možné využiť taktiež ako Bluetooth reproduktor bez projekcie.

Bohatú výbavu chytrého projektora reprezentujú najmä široké možnosti konektivity a prenosu médií, rovnako ako aj voliteľná rozšíriteľnosť o aplikácie z obchodu Google Play. Integrovaný WiFi adaptér umožňuje pripojenie k internetu a tým projekciu obsahu z populárnych hudobných a video služieb ako sú YouTube, Vimeo, Spotify a ďalej hranie hier, sledovanie športu a ďalšie. BenQ i500 podporuje pripojenie cez Bluetooth a zobrazenie obsahu priamo z  USB zariadenia pomocou pripravených kancelárskych aplikácií.

Užívateľské rozhranie je vyvinuté v duchu dnešných moderných zariadení a je tak veľmi prirodzené a intuitívne. K dispozícii je diaľkový ovládač a projektor plne podporuje bezdrôtové myši a klávesnice. Systém projektoru poskytuje tiež automatické aktualizácie firmware i nainštalovaných aplikácií.

Smart projektor BenQ i500 je k dispozícii na trhu za odporúčanú koncovú cenu 809 euro s DPH na Slovensku.

Pre viac informácií navštívte  www.BenQ.cz

Tlačová správa