Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a expert na LED monitory, uvádza na trh BenQ PD2710QC. Novinka určená najmä dizajnérom ponúka IPS panel s QHD rozlíšením 2560 x 1440 pixelov, 100% pokrytie farebného  priestoru sRGB a Rec. 709, špeciálne režimy CAD/CAM, animácia a Darkroom, a ako svetovo prvý monitor určený profesionálom disponuje dokovacou stanicou dostupnou cez USB-C rozhranie.

 „BenQ PD2710QC je navrhnutý pre dizajnérov  a vyrobený tak, aby previedol  predstavy užívateľov do reality,“ hovorí Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodáva: „V súlade s tým prináša i dôležité inovácie, ako sú rozhrania USB-C, certifikácia Technicolor a prirodzene taktiež pokročilé technológie na ochranu zraku.“

BenQ PD2710QC je vyhotovený zo šedého brúseného kovu, je výškovo nastaviteľný, umožňuje naklopenie i otočenie až do pozície pivot a montáž na stenu v štandarde VESA. Displej  je zasadený  do 7 mm úzkeho rámčeka. Konektivitu zaisťujú dva DisplayPort a jeden HDMI konektory.

Svetovo prvý monitor určený dizajnérom s USB-C dokovacou stanicou
BenQ PD2710QC umožňuje cez  pripojenie jedným USB-C káblom nabíjať notebook alebo iné mobilné zariadenie, prenášať dáta, pripojiť sa na internet a reprodukovať video a audio. Dokovacia stanica disponuje celkom štyrmi portami USB 3.1 Gen 1, USB-C konektorom a rozšírením DisplayPort. Ďalej nechýba RJ-45, 3,5 mm audio jack a sieťový vypínač.

Certifikovaná kvalita farieb
Monitor pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB a Rec. 709. Použitý IPS panel s QHD rozlíšením 2560 x 1440 bodov ponúka  presné a konzistentné farby so širokými pozorovacími uhlami s prestížnou certifikáciou Technicolor. Dostupné režimy CAD/CAM, animácia a Darkroom mód zvýrazňujú príslušné charakteristiky obrazu, aby ho maximálne optimalizovali pre danú aplikáciu či použitie.

Eye-care technológie na ochranu zraku
Komfort pri používaní i zdravie užívateľov pri dlhých pracovných úsekoch rieši BenQ PD2710QC za pomoci technológií Flicker-free a Low Blue Light, ktoré zabraňujú blikaniu na pozadí, resp. redukujú množstvo vyžarovaného modrého svetla.

Profesionálny monitor pre dizajnérov BenQ PD2710QC je k dispozícii na trhu za odporúčanú koncovú cenu 679 euro s DPH na Slovensku.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ