BenQ@Gamescom2022

Eindhoven, Holandsko, 24. augusta 2022 – Spoločnosť BenQ, celosvetový výrobca spotrebnej elektroniky, predstavuje na veľtrhu Gamescom 2022 nové herné monitory MOBIUZ, najnovšie prírastky v portfóliu značky ZOWIE by BenQ určené pre eSport a herný projektor, ktorý získal ocenenie EISA.

V dňoch 24. až 28. augusta 2022 v nemeckom Kolíne nad Rýnom majú návštevníci BenQ stánku možnosť zoznámiť sa s novými monitormi určenými pre všetkých hráčov. Tento ročník veľtrhu Gamescom je výnimočný tiež tým, že sa bude konať ako v klasickej podobe, tak i v online prostredí.

„V BenQ neustále usilujeme o to, aby sme hráčom ponúkali dokonalé audiovizuálne zážitky a inteligentné riešenia využívajúce umelú inteligenciu. Len týmto spôsobom môžeme hráčom pomáhať dosahovať ďalšie výkonnostné úrovne,“ hovorí Steve Chu, prezident BenQ Europe, a dodáva: „Našim cieľom je zaisťovať prémiové zážitky pre každého hráča a preto pre nás bolo ďalším prirodzeným krokom posunúť hranice a priniesť zákazníkom najnovšie zobrazovacie technológie, ktoré zmenia ich pohľad na virtuálne prostredie.“

„Gamescom je perfektným miestom na predstavenie našej najnovšej generácie herných monitorov, pretože sa jedná o jednu z najvýznamnejších herných akcií na svete. Tešíme sa, keď si počas týchto dní všetci návštevníci nášho stánku po prvýkrát vyskúšajú naše nové monitory,“ uzatvára Chu.

Nová produktová rada v portfóliu MOBIUZ zahŕňa modely EX480UZ, EX270QM a EX270M.

BenQ MOBIUZ EX480UZ

BenQ MOBIUZ EX480UZ

Jedná sa o prvý herný monitor BenQ s OLED panelom prezentujúci sa 4K rozlíšením na 48-palcovej uhlopriečke, 10-bitovými farbami, podporou True Black HDR 400, obnovovacou frekvenciou 120 Hz a ultra rýchlou odozvou 0,1 ms. Nový model je vybavený technológiou FreeSync Premium a BenQ HDRi.
K dispozícii sú tiež KVM Switch, ovládač na ľahké prepínanie medzi režimami a celkové jednoduché nastavenie, prednastavené úrovne jasu a treVolo reproduktory.

BenQ MOBIUZ EX270M a EX270QM

Prvé herné monitory MOBIUZ, ktoré ponúkajú vysokú obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a rýchlu odozvu 1 ms GTG, teda ideálne špecifikácie na hranie FPS hier.
Model EX270M vlastní 27-palcový Full HD IPS panel a zvukový systém treVolo v konfigurácii 2.1 reprezentujúci dva reproduktory a 5W subwoofer.
Model EX270QM ponúka 27-palcový QHD IPS panel s certifikáciou VESA HDR600. Dostupné pripojenie HDMI 2.1 zaisťuje kompatibilitu s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR) pre najnovšiu generáciu herných konzol a teda i plynulý prenos obrazu.
Oba produkty sú vybavené diaľkovým ovládačom, nastavením jasu v niekoľkých úrovniach a možnostiach prednastaviť si jednotlivé režimy zobrazení.
Tieto tri monitory budú celosvetovo k dispozícii k predobjednávke od septembra resp. októbra 2022 za tieto ceny:

BenQ MOBIUZ EX480UZ

Portfólio ZOWIE by BenQ

Exkluzívny subbrand značky BenQ sa špecializuje na príslušenstvo pre profesionálnych eSport hráčov. ZOWIE by BenQ je medzi hráčmi veľmi uznávanou značkou, nedávno sa stala oficiálnym monitorovým partnerom turnaja Valorant Challenger Tour EMEA 2022 poriadaného štúdiom RIOT Games.
V stánku je možné si vyskúšať najnovšie prírastky v portfóliu monitorov vybavené technológiou DyAc+, ktorá výrazne znižuje rozmazanie obrazu pri rýchlych pohyboch vo virtuálnom svete. Zaujímavou komunitnou funkciou je XL Setting to Share, ktorá umožňuje zdieľať nastavenie displeja medzi ostatnými hráčmi.
Chýbať nebude tiež nová generácia myší ZOWIE by BenQ rady C a podložky pod myš G-SR-SE.

Ďalšie vlastnosti monitorov

Všetky monitory sú vybavené technológiou BenQ Eye-Care zahŕňajúcou technológiu na elimináciu blikania na pozadí panelu a znižujúcu vyžarovanie škodlivého modrého svetelného spektra.
Užívateľský komfort dopĺňa bohatá ergonómia vrátane výškovo nastaviteľných stojanov a ďalšieho nastavenia.

Herný projektor BenQ X3000i

Na pozretie bude projektor BenQ X3000i, ktorý najmä vďaka svojim prednostiam cieliacim na herný trh získal ocenenie EISA GAMING PROJECTOR 2022-2023 v kategórii „Home Theatre Display & Video”. Hráči ocenia prednastavený „Fast Mode“ dostupný prostredníctvom špeciálneho tlačidla na ovládači, nízku dobu odozvy až 4 ms pri Full HD 1080p rozlíšení a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz, a 16 ms v prípade 4K/60Hz a tri špeciálne herné režimy optimalizované pre rôzne žánre.

ZDIEĽAŤ