BenQ 4K projektor
Modely V7000i a V7050i menia pohľad na premietanie v domácom prostredí

Spoločnosť BenQ, popredný svetový dodávateľ technológií a riešení pre zobrazovanie obsahu, uvádza na trh dva nové modely projektorov V7000i a V7050i. Obe novinky určené na vytvorenie vlastného kina v obývacej izbe ponúkajú 4K rozlíšenie, technológie HDR-PRO a CinematicColor a režim Filmmaker.

Projektory s krátkou projekčnou vzdialenosťou zaberajú veľmi málo miesta. Produkty navonok nenápadného, esteticky pohľadného designu sú zhotovené v dvoch farebných prevedeniach – bielej farbe (model V7000i) a čiernej farbe (model V7050i), a fungujú ako prirodzená dekorácia. Funkčné prvky, akými sú lamely po bokoch či zaťahovací kryt, sa okrem praktických vlastností stavajú do úlohy elegantných doplnkov.

BenQ_V7000i

BenQ pri nových modeloch vyzdvihuje najmä ich obrazovú kvalitu: „I tí najnáročnejší užívatelia okamžite poznajú rozdiel. I v dobre osvetlenom prostredí sú farby sýte a živé. Modely V7000i a V7050i majú 1,3-krát väčší farebný objem, teda viac dostupných farieb a ich odtieňov, sýtosti a jasu, než aktuálne dostupné laserové televízie v rovnakej triede, a to dokonca pri väčšej veľkosti premietanej plochy.“ A účelovosť projektorov ďalej podčiarkuje zmienka o softwarovom vybavení: „Integrovaný operačný systém Android TV a štýlový moderný design predurčujú oba projektory na skvelý filmový zážitok z domáceho kina v obývacej izbe“.

BenQ V7000i a V7050i disponujú 4K rozlíšením 3840 x 2160 pixelov. O vizuálnu kvalitu premietaného obrazu sa starajú exkluzívne technológie, BenQ CinematicColor prinášajúca  98% pokrytie farebného priestoru DCI-P3, zatiaľ čo technológia HDR-PRO zaisťuje podporu HDR10 a HLG a dynamickú úpravu kontrastu a jasu priamo pri používaní na základe mapovania tónov farieb. Tým sú odhalené všetky detaily v tmavých alebo tienistých oblastiach pri zachovaní kvality a nepreexponovaní svetlých miest.

BenQ_V7050i

Oba modely zdieľajú rovnaké hodnoty ako UHD Alliance a preto je pripravený tiež režim Filmmaker, ktorý umožňuje video prezentáciu filmu či televíznej show v takej kvalite, akú zamýšľali filmári pri natáčaní.

Okrem video zážitku myslia oba modely i na ten zvukový. Bohatá konektivita je doplnená o porty HDMI 2.0b a SPDIF na pripojenie externého zariadenia. V prípade nutnosti je však možné využiť zabudovaný stereo systém treVolo s dvoma 5W reproduktormi s výškovým a basovým reproduktorom v ľavej a pravej časti projektorov.

K dispozícii je i nekončiaci obsah dostupný prostredníctvom obchodu Google Play v certifikovanom operačnom systéme Android TV. Rozsiahla knižnica filmov, televíznych seriálov, hier a športových prenosov uspokojí mnoho užívateľov a to vrátane intuitívneho a prehľadného rozhrania.

Nové projektory BenQ V7000i a BenQ V7050i budú k dispozícii  v priebehu októbra 2021 za odporúčanú koncovú cenu 99 990 Kč s DPH v Českej republike a 3 922 eur s DPH na Slovensku.

ZDIEĽAŤ