monitor BenQ_EX2780Q

Praha, 6. novembra 2019 – Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a expert na profesionálne monitory, uvádza na trh EX2780Q. Nový monitor cieli na hráčov a ponúka 27-palcový IPS panel s frekvenciou 144 Hz a WQHD rozlíšením 2560 x 1440 bodov. K dispozícii sú tiež technológie HDRi a FreeSync i moderné USB-C pripojenie.

Moderný jednoduchý dizajn monitoru je doplnený o metalickú hnedú základňu a mriežku ukrývajúcu reproduktory. Sofistikovaný dizajn ďalej umocňuje bezrámčekové prevedenie s ovládaním po pravej ruke na zadnej strane panelu, využívajúce tiež joystick pre ľahšiu orientáciu v OSD nastavení. Rýchlu úpravu hlasitosti má možnosť užívateľ previesť prostredníctvom kolieska na spodnej hrane obrazovky.

Novinka v hernom portfóliu BenQ disponuje širokými pozorovacími uhlami a kvalitným obrazom IPS panelu pokrývajúcim 95 % priestoru DCI-P3. Obnovovacia frekvencia 144 Hz spoločne s integrovanou technológiou AMD FreeSync zaisťujú plynulý obraz bez rušivých zásekov. Farebný výkon podčiarkuje i technológia HDRi, vyvinutá spoločnosťou BenQ, zdokonaľujúca obraz inteligentným riadením ostrosti, jasu a kontrastu. Integrovaný bol tiež senzor automaticky ovládajúci jas obrazovky na zobrazenie všetkých detailov v každom okamihu.

Herné zobrazenie a diaľkový ovládač

BenQ EX2780Q prináša ako tradične i špeciálne režimy zobrazenia: Black eQualizer zosvetľujúci tmavé oblasti bez toho, aby preexponoval miesta svetlé, Color Vibrance pre ľahké a rýchle nastavenie intenzity farieb a tiež ďalšie herné režimy pre rôzne typy hier.
Nastavenie monitoru je po novom dostupné i prostredníctvom diaľkového ovládača s priamymi funkciami a centrálnym kolesom pre orientáciu.

Konektivita

Takmer bezrámčekové prevedenie je vhodné k usporiadaniu viacerých monitorov vedľa seba. Na pripojenie je možné využiť konektory HDMI, DisplayPort a USB-C.

Bohatý zvuk

Monitor v sebe ukrýva zostavu reproduktorov 2.1, teda dva klasické 2W reproduktory a jeden 5W subwoofer. Zároveň je možné meniť ekvalizér v piatich prednastavených scenároch pre Rock/Party, Cinema, Dialogue/Vocal, Pop/Live a Game.

Technológia Eye-Care

Monitor je vybavený Eye-Care technológiami na ochranu zraku užívateľa. Low Blue Light a Flicker-free významne pozitívne ovplyvňujú zdravie očí pri dlhých herných seansách. Technológia Brightness Intelligence Plus automaticky nastavuje jas a teplotu farieb v závislosti na okolitom osvetlení.

BenQ EX2780Q je k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 12 999 Kč s DPH v Českej republike a 489,90 Eur s DPH na Slovensku.

Tlačová správa