BenQ

Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ profesionálnych zobrazovacích technológií, uvádza na trh TEY1A a TEY2A. Mini počítače určené do voľného slotu interaktívnych veľkoformátových displejov ponúkajú plnú podporu Google Mobile Services (GMS) a zaisťujú prístup k oficiálnemu obchodu Google Play, nástrojom GMS či ešte väčšiu konzistentnosť a bezpečnosť pri spolupráci vo vzdelávacom a business segmente.

Model TEY1A je vybavený výkonným osemjadrovým procesorom a využíva operačný systém Android 13, zatiaľ čo TEY2A vlastní integrovaný OS Android 12. Ponúkajú bohatú konektivitu vrátane USB 3.0 Type-A a C, HDMI, audio in/out, Wi-Fi 6 a gigabitový ethernet port.

Oba mini počítačové moduly spadajú pod licenčnú zmluvu Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) a sú vybavené vlastným optimalizovaným operačným systémom s predinštalovaným obchodom Google Play, ktorý užívateľom umožňuje prístup ku všetkým aplikáciám dostupným na tejto platforme, a to priamo cez BenQ displej. Oba modely TEY1A i TEY2A majú predinštalované základné Google aplikácie, ako sú Google Drive, Chrome a YouTube. Užívatelia majú možnosť spustiť dve aplikácie zároveň vedľa seba.

Moduly vlastnia natívne rozhranie systému Android s niekoľkými prispôsobiteľnými obrazovkami, fixným priestorom pre najpoužívanejšie aplikácie a umožňujú preťahovanie aplikácií, zložiek a widgetov rovnako ako na klasických mobilných zariadeniach. Východisková domovská obrazovka obsahuje tiež panel Google vyhľadávanie.

Vďaka oficiálnej licencii a obchodu Google Play nemusia mať užívatelia strach o bezpečnosť. Všetky služby a aplikácie nainštalované cez túto oficiálnu platformu sú preverené prostredníctvom služby Google Play Protect, ktorá kontroluje všetky aplikácie a v prípade škodlivosti ich môže deaktivovať a odstrániť zo zariadenia.

Výhodou systému založeného na Google Android sú tiež ďalšie funkcie vylepšujúce prístupnosť. Jedná sa napríklad o prevod textu na reč, viacjazyčný preklad alebo optické rozpoznávanie znakov (OCR).

BenQ TEY1A a TEY2A budú k dispozícii na lokálnom trhu v septembri 2023. Odporúčaná koncová cena zatiaľ nebola stanovená.

ZDIEĽAŤ