vyskúšané

Počas letných a prázdninových dní sa na našich cestách a cyklochodníkoch premáva množstvo cyklistov. Určite každý z nich myslí na svoju bezpečnosť. Správa sa tak, aby svojím správaním nespôsobil nehodu či škodu svojmu kolegovi. Podľa zákona deti pri bicyklovaní musia mať prilbu a taktiež vodiči pri obchádzaní cyklistu na ceste musia dodržať odstup 1,5 metra.

Osvetlenie bicykla je taktiež dôležité. Vidieť a byť videný je nutnosť, nielen pre cyklistov. Spoločnosť Lidl si pre svojich zákazníkov pripravila sadu svetiel na bicykel CRIVIT® Súprava LED svetiel na bicykel.

CRIVIT® Súprava LED svetiel na bicykel

Predné a zadné svetlo na bicykel

Obe svetlá nie je potrebné napájať klasickými vymeniteľnými batériami, čo je podľa nás veľmi praktické. Stačí ich nabíjať klasicky ako mobilný telefón. V balení nájdeme pribalený kábel s konektormi USB a USB-C.

predné svetlo na bicykel

Nabíjanie prebiehalo cca dve hodiny. Doba nabíjania závisí od nabíjacieho adaptéra. Samotná intenzita predného svetla je dobrá. Je možné si vybrať z troch intenzít svietivosti a cyklu blikania. Na vrchnej strane svetla sa nachádza sled diód, ktoré informujú o výkone svetla a spotrebe batérie.

predné svetlo na bicykel

Montáž svetla je veľmi jednoduchá, pričom nie je potrebné žiadne náradie. Na svetle sa nachádza gumička, pomocou ktorej si svetlo upevníte na bicykel.

predné LED svetlo na bicykel

Zadné svetlo sa taktiež upína pomocou gumy, ktorá je dostatočne pevná na to, aby svetlo dobre držalo. Nabíjanie je zabezpečené pomocou USB-C konektora.

Predné a zadné LED svetlo na bicykel

Zadné svetlo je vybavené funkciou zobrazenia brzdenia a je možné ho používať v troch módoch: na jedno stlačenie v dennom režime, na dve stlačenia v nočnom režime a na tri stlačenia je vypnuté.

zadné LED svetlo na bicykel

Veci, ktoré si chcete vziať so sebou pri bicyklovaní je možné poukladať do priestranného ruksaku CRIVIT® Cyklistický ruksak, ktorý si v spoločnosti Lidl môžete zakúpiť v modrej, čiernej a zelenej farbe.

CRIVIT® Cyklistický ruksak

Rozmery ruksaku sú:

V modrom prevedení:
Objem 14 + 3 l: cca 26 x 46 x 18 (+ 5) cm (Š x V x H)
Hmotnosť je cca 640 g.

V zelenom prevedení:
Objem 16 l: cca 28 x 50 x 20 cm (Š x V x H)
Hmotnosť je cca 660 g.

V čiernom prevedení:
Objem 14 + 3 l: cca 26 x 46 x 18 (+ 5) cm (Š x V x H)
Hmotnosť je cca 640 g.

Objem 16 l: cca 28 x 50 x 20 cm (Š x V x H)
Hmotnosť je cca 660 g.

Samotné vyhotovenie ruksaku je dobre dielensky spracované s reflexnými znakmi. V prípade zlého počasia si svoje veci ako aj samotný ruksak môžete ochrániť pláštenkou, ktorá sa nachádza v spodnej časti.

CRIVIT® Cyklistický ruksak

Starostlivosť o bicykel sa vypláca. O servis sa môže starať autorizovaný servis, predajca alebo sa o to postaráte sami. Pre domácich servismajstrov či kutilov Lidl ponúka náradie na údržbu bicykla CRIVIT® Súprava náradia na bicykel, 20-dielna. V praktickom balení typu kufrík sa nachádzajú prípravky na opravu defektu, vycentrovania kolies, výmeny reťaze alebo kľúče na dotiahnutie povolených častí bicykla.

CRIVIT® Súprava náradia na bicykel 20-dielna

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here