boot Düsseldorf 2015 – raj pre milovníkov vodných hračiek

Najväčšou európskou udalosťou pre námorníkov, jachtárov a fanúšikov vodných športov na začiatku roka je veľká predajná výstava v nemeckom meste Düsseldorf  nazvaná „boot Düsseldorf“. Koná sa každoročne v druhej polovici januára, tento rok to bolo v termíne 17. -25. 1. 2015.

O tom, že ide o skutočne významné podujatie tohto druhu, svedčí extrémne vysoká návštevnosť, ktorá sa tento rok vyšplhala na viac než 240 000 návštevníkov zo 60 krajín sveta! Technologické novinky z vodného sveta prezentovali stovky vystavovateľov, ktorí mali k dispozícii až 17 výstavných hál.

Dlhoročná popularita veľtrhu „boot Düsseldorf“ spočíva hlavne v tom, že na svoje si tu prídu  nielen profesionáli a fajnšmekri v oblasti vodných aktivít, ale aj bežní dovolenkári a príležitostní športovci.  Okrem obdivovania najnovších lodí a technológií, si môžete samozrejme nakúpiť rôzne doplnky, oblečenie, prístroje či potrebnú výbavu k jednotlivým športom. Na „boot Düsseldorf“ rozhodne odporúčame cestovať s prázdnymi kuframi a plnou kreditkou.

Najväčšie lákadlo – lode

Najväčšej obľube na veľtrhu sa tešia lode, rozdelené do pavilónov podľa kategórií. Jednotlivé haly sú venované veľkým motorovým jachtám, motorovým lodiam, rýchločlnom, motorovým plachetniciam či rybárskym člnom. Nechýbajú ani príslušenstvá vrátane vystavených motorov, rôzne doplnky do interiéru, exteriéru či potrebná výbava pri prevádzke lodí. Spoločnosti ponúkajú aj starostlivosť a servis.  Lode, ktoré sú sprístupnené, si môžete pozrieť aj z vnútra, posedieť si na palube a tak nachvíľu sa preniesť v myšlienkach na more…

Technika a technológie

„boot Düsseldorf“, poskytuje návštevníkom jedinečnú možnosť osobne sa zoznámiť s najnovšími technologickými zariadeniami určenými pre bezpečný a pohodlný pobyt na vode. Elektronike je venovaných niekoľko výstavných plôch, vyskúšať môžete nielen najnovšie navigácie a komunikačné systémy, ale aj rôzne technologické výstrelky určené pre zvýšenie komfortu na lodiach a pomoc pri vykonávaní vodných športov. Pri prehliadke ponuky stoviek inovácií nadobudnete ľahko dojem, že elektronika a autopiloti dokážu dnes urobiť všetku prácu za kapitánov a námorníkov a nič ľahšie, ako ovládanie lode neexistuje. Netreba však zabudnúť, že nie technológie, ale staré dobré papierové mapy pomohli kolonizovať tento svet a sú to práve mapy, ktoré popri rastúcej ponuke technologických vymožeností stále na palubách lodí hrajú kľúčovú úlohu. Technika zastáva v tejto sfére nepochybne dôležitú pozíciu, ale skúsení námorníci vedia, že pohnúť sa z prístavu bez tradičnej mapy s podrobným popisom plánovanej trasy je hazard. V každom prípade, „boot Düsseldorf“ vám v oblasti technológií určených pre pobyt na vode poriadne rozšíri obzory.

Všetko pre vodné športy a turizmus

Milovníci potápania si môžu vybrať od výstrojov, prístrojov až po exotické destinácie ako stvorené  pre potápanie či z veľkého množstva kurzov a škôl potápania v rôznych krajinách sveta. Nechýba ani svet podmorského fotografovania. Ani rybári neprídu skrátka, ani kanoisti a kajakári. Dva pavilóny sú venované propagácii vodného turizmu zahŕňajúcemu všetky informácie k prenájmom lodí, člnov, hausbótov, k prístavom, k okružným plavbám, školám vodných športov, kurzom, zoznamom jednotlivých organizácií a asociácií. Súčasťou sú aj  dovolenkové destinácie so širokou ponukou hotelov a rekreačných zariadení.

Sprievodné akcie, aké ste ešte nevideli

„boot Düsseldorf“ sľubuje výnimočný zážitok nielen svojím rozsahom a výstavnou ponukou. Nechýbajú ani zážitkové atrakcie pre rodiny, mladých a všetkých, ktorí si chcú počas výstavy oddýchnuť alebo vyskúšať niečo nové. Tento rok veľtrh ponúkol novinku „Experience 360° Water Sports“, ktorá sa stala okamžite veľmi obľúbenou. Išlo o koncept 20 zážitkových a tematických svetov vodných disciplín v jednotlivých halách, ktoré si priamo mohli návštevníci vyskúšať.

O veľtrhu „boot Düsseldorf“ by sa dali popísať traktáty. Nič sa však nevyrovná priamemu zážitku na vlastnej koži. Odporúčame vyskúšať, o technické zaujímavosti tam rozhodne nie je núdza a pokiaľ sa venujete čo i len okrajovo nejakému vodnému športu, určite na tomto podujatí nájdete veľa inšpirácie a samozrejme, vecičiek k jeho prevádzkovaniu.  V budúcom roku sa výstava koná v dňoch 23. – 31. 1. 2016.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here