Samsung Galaxy Z Flip

Prvý skladací sklenený displej od Samsungu a unikátne užívateľské rozhranie, to je úplne nový mobilný zážitok.

Samsung Galaxy Z Flip

 

SAN FRANCISCO, USA – 11. februára 2020 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila model Galaxy Z Flip, nový a prevratný skladací smartfón. Galaxy Z Flip je odvážny a štýlový, určený pre tých, ktorí sa radi vyjadrujú prostredníctvom najmodernejších technológií. Smartfón so skladacím skleneným displejom, ktorý doslova ohýba fyzikálne zákony – displej s uhlopriečkou 6,7 palca sa v zloženom stave zmestí do každej dlane[1]. Medzi ďalšie prednosti patrí originálna konštrukcia skrytého kĺbu a celkom nové, na mieru urobené užívateľské rozhranie. Vďaka nemu s modelom Galaxy Z Flip môžete dokumentovať, zdieľať a zažívať svet okolo seba bez toho, aby ste k tomu potrebovali ruky. Takto vyzerá štýlový a originálny začiatok novej dekády, ktorá bude patriť skladacím smartfónom.

Samsung Galaxy Z Flip

Model Galaxy Z Flip bude na Slovensku k dispozícii u vybraných predajcov elektroniky od 21. 2. K dispozícii bude v dvoch farebných prevedeniach: Čierna (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror). Zákazníci si môžu smartfón predobjednať už dnes od 20:30 hod do 20. 2. za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 480 Eur. Kupujúci sa v prípade nákupu Galaxy Z Flip distribuovaného v SR spoločnosťou Samsung Electronics Czech and Slovak nemusia báť náhodného mechanického poškodenia displeja. Súčasťou kúpnej ceny smartfónu je totiž ročné poistenie, vďaka ktorému má zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur. (Bližšie informácie o spôsobe aktivácie poistenia a jeho podmienkach zákazník nájde na stránke www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service).

Samsung Galaxy Z Flip

 

„Nadšené prijatie modelu Galaxy Fold nám v Samsungu vlialo novú krv do žíl. Galaxy Z Flip je ďalší dôležitý krok – postupne budujeme novú triedu skladacích smartfónov a prinášame zákazníkom nové tvary, nové displeje a predovšetkým úplne nové mobilné zážitky,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Vďaka jedinečnému skladaciemu prevedeniu mení Galaxy Z Flip definíciu mobilných zariadení a toho, čo užívateľom dokážu ponúknuť.“

Ďalší krok v skladacej ére

Kategóriu skladacích smartfónov založil model Galaxy Fold, s ním začala nová éra. Galaxy Z Flip predstavuje krok do novej dekády. Prvý model radu Z je priekopníkom novej triedy prístrojov a dôkazom, že to Samsung myslí so svojou vedúcou rolou naozaj vážne. Vďaka nemu je jasné, že naše nové technológie a tvary budú používateľom prinášať nevídané zážitky a potešenie aj v ďalších rokoch.

Moderný dizajn aj technológia

Kompaktné štýlové prevedenie Samsungu Galaxy Z Flip iste poteší všetkých, pre ktorých moderné technológie predstavujú hlavne možnosť osobného vyjadrenia sa. S týmto smartfónom to naozaj nie je problém, vďaka inovatívnym vlastnostiam je pre to ako stvorený.

  • Štýl do každého vrecka – Galaxy Z Flip si so sebou môžete vziať všade, v zloženom stave nie je väčší ako bežná peňaženka. Vyzerá výborne a bez problémov sa zmestí do vrecka, kabelky alebo dlane. A potom ho otvoríte a uhlopriečka displeja sa skoro zdvojnásobí na 6,7 ​​palca, teda 17 cm.[1] Ponuka farebných variantov, elegantné zaoblené rohy, robustný mechanizmus, ktorý v zatvorenej polohe pevne drží – Galaxy Z Flip si nepochybne získa pozornosť na prvý pohľad.
  • Prvý skladací sklenený displej od Samsungu – Galaxy Z Flip sa pýši displejom Infinity Flex s technológiou Ultra Thin Glass (UTG) z vlastnej dielne spoločnosti Samsung. Vďaka tomu je príjemne tenký a vyzerá veľmi elegantne a exkluzívne – niečo také sa v kategórii skladacích smartfónov doteraz neobjavilo. Vďaka originálnej konštrukcii takisto odpadol výrez a ďalšie rušivé prvky, užívatelia majú k dispozícii celú plochu s pomerom strán 21,9:9 – to Samsung doteraz neponúkol. Môžete si teda užiť svoj obľúbený obsah ešte v lepšej podobe než predtým.
  • Konštrukcia skrytého kĺbu – Galaxy Z Flip je vybavený konštrukciou skrytého kĺbu, čo je skutočná perla moderného inžinierstva. Základom je technológia s dvoma vačkami, vyrobenými tak, aby bol smartfón v otvorenom aj zavretom stave dokonale stabilný a skladacia konštrukcia nebola na pohľad vôbec poznať. Galaxy Z Flip je pritom možné otvoriť prakticky v ľubovoľnom uhle, podobne ako notebooky. Okrem toho využíva systém skrytého kĺbu aj najnovšiu technológiu Samsungu založenú na nylonových vláknach, ktoré odpudzujú nečistoty a prach.

Samsung Galaxy Z Flip

Nová skladacia generácia

Galaxy Z Flip je určený pre moderný a dynamický životný štýl. Dáva užívateľom viac možností a viac pozorovacích uhlov, zároveň im uvoľňuje ruky. Žiadny iný smartfón na trhu nič podobné neponúka.

  • Voľné ruky – keď Galaxy Z Flip rozložíte, drží tvar v akomkoľvek uhle. Tým pádom môžete fotografovať selfies aj s prostredím okolo seba alebo sa ponoriť do videochatov pomocou aplikácie Google Duo – a máte pritom voľné ruky.
  • Režim Flex – v spolupráci s Googlom vyvinul Samsung režim Flex pre jedinečnú ohybnú konštrukciu Galaxy Z Flip. Keď prístroj stojí na nejakej ploche bez podpery, displej sa automaticky rozdelí na dve polovice, každá z nich má uhlopriečku 4 palce, teda 10,3 cm. Na hornej polovici si potom môžete prezerať fotografie, videá a ďalší obsah, dolná polovica slúži na ovládanie. Na hornom displeji si môžete napríklad púšťať klipy z YouTube[1] a na dolnom vyhľadávať ďalšie videá, čítať popisy alebo písať komentáre.
  • Fotoaparát, aký tu ešte nebol – Galaxy Z Flip dokáže stáť bez opory, čo výrazne rozširuje užívateľské možnosti pri fotografovaní a natáčaní. Môžete napríklad ľahko zhotovovať skupinové snímky so samospúšťou alebo nočné zábery. Máte k dispozícii ľubovoľné uhly záberu a navyše voľné ruky, k fotografovaniu ani natáčaniu nepotrebujete žiadny statív. Po zotmení môžete bez blesku využiť špeciálny nočný režim fotoaparátu alebo točiť pôsobivé časozberné videá vďaka funkcii Night Hyperlapse. Stačí smartfón otvoriť a postaviť ho na stôl. V zavretom stave môžete rýchlo jednou rukou urobiť kvalitné selfie pomocou fotoaparátu na zadnej strane – na to nemusíte prístroj ani otvárať.
  • Notifikácie podľa chuti – Je úplne jedno, či je Galaxy Z Flip zavretý, stojí na stole alebo je úplne otvorený – o hovor, správu alebo pripomienku z kalendára nikdy neprídete. V zavretom stave sa na displeji zobrazí dátum, čas a stav batérie[2]. Hovor môžete prijať aj bez otvorenia smartfónu, aplikácie pre písanie správ sa spustia automaticky, akonáhle kliknete na upozornenie a otvoríte telefón.
  • Režim Multi-Active Window – V tomto režime výborne funguje multitasking, stačí otvoriť lištu a preniesť na ňu aplikácie, ktoré chcete využiť. Na hornom displeji si môžete prečítať článok z módneho webu alebo blogu a dole rovno nájsť vyhliadnutý kúsok oblečenia v najbližšom obchode[3].

Samsung Galaxy Z Flip

Základ a ekosystém radu Galaxy

Z Flip je súčasťou série Galaxy a tým aj jej rozsiahleho ekosystému. Fotoaparát, displej, batéria, bezpečnostné prvky, to všetko je na najvyššej úrovni, a to isté platí pre špičkové služby ako Samsung Health, Samsung Pay, Samsung Knox atď.[1] Vďaka natáčaniu v 4K, funkcii Live Focus a stabilizátora si môžete vychutnať výbornú kvalitu videozáznamov[2]. Galaxy Z Flip ponúka optimalizovaný duálny batériový systém, ktorý má vyšší výkon a pritom nezaberá viac priestoru. Umožňuje káblové aj bezdrôtové dobíjanie, k dispozícii je aj systém Wireless PowerShare[3], ktorý umožňuje bezdrôtovo dobíjať slúchadlá Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch alebo iný telefón. Technológia Samsung Knox chráni užívateľov a ich zariadenia na mnohých úrovniach od procesora po softvér, jej súčasťou sú mesačné a štvrťročné bezpečnostné aktualizácie. Užívateľom sú k dispozícii služby umožňujúce monitoring zdravotných a fitness funkcií pomocou Samsung Health a prístup k viac ako 5000 smart produktom z dielne Samsungu aj ďalších partnerov prostredníctvom systému SmartThings.

Samsung Galaxy Z Flip

Technické špecifikácie Samsung Galaxy Z Flip 

Galaxy Z Flip

Displej Hlavný
displej
Uhlopriečka 6,7“ (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9)
Infinity Flex Display
2636 x 1080
425 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku, bez započítania zaoblených rohov.
Skutočná obrazová plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom
a otvoru pre fotoaparát.

Vonkajší displej 1,1“(2,8 cm) Super AMOLED
Display
300 x 112
303 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku, bez započítania zaoblených rohov.
Skutočná obrazová plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom
a otvoru pre fotoaparát.

Rozmery a hmotnosť Zatvorený 73,6 x 87,4 x 17,3 mm (pant) – 15,4 mm (voľný koniec)
Otvorený 73,6 x 167,3 x 7,2 mm – 6,9 mm (displej)
*Do hrúbky Galaxy Z Flip v otvorenom stave sa nepočíta rám hlavného displeja.
Hmotnosť 183 g
Fotoaparát Predný fotoaparát 10 MPix Selfie Camera: f2,4
Veľkosť pixelov: 1,22μm
FOV: 80˚
Zadný
duálny fotoaparát
12 MPix ultraširoký fotoaparát: f2,2
Veľkosť pixelov: 1,12μm
FOV: 123˚
12 MPix širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, f1,8
Veľkosť pixelov: 1,4μm
FOV: 78˚
Stabilizátor pre zadný širokouhlý fotoaparát
Až 8x digitálny zoom
Podpora HDR10+
Kontinuálne automatické ostrenie
Procesor 7㎚ 64-bit Octa-Core
※ 2.95GHz (max. rýchlosť) + 2.41GHz + 1.78GHz
Pamäť 8 GB RAM a 256 GB vnútorný úložný priestor
* Skutočná dostupná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaných programov.
Batéria Duálna batéria 3300 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou
sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity
batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna)
kapacita je 3200 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti,
typu využitia pod.

Dobíjanie Rýchle dobíjanie pomocou kábla alebo bezdrôtovej
wireless PowerShare
* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC.
Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC
* Wireless PowerShare je obmedzené na telefóny Samsung alebo iné značky s WPC Qi, napr. Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a príslušenstvo ako Galaxy Watch Active, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Buds+ alebo Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvo, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Môže mať vplyv na príjem signálu
či dátové služby, záleží na prostredí v sieti.
Operačný systém Android 10
Siete  Enhanced 2X2 MIMO, 5CA,
LTE Cat.16 až po 1.0 Gb/s Download
LTE Cat.13 až po 150 Mb/s Upload
až po 1.0 Gb/s Download / až po 150 Mb/s Upload
* Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,256QAM
Bluetooth® v 5.0 (LE až po 2Mb/s), ANT+, USB Type-C, NFC,
Location (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
* Pokrytie Galileo a Beida je obmedzené. Beida nie je v niektorých krajinách dostupná.
SIM karta 1x eSIM a 1x Nano SIM
* SIM karty sa predávajú samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a operátora.

* eSIM vyžaduje bezdrôtový servisný plán, umožňuje aktiváciu tarifu bez fyzickej
nano SIM karty. Dostupnosť ESIM závisí od krajiny a operátora.
Zistite u operátora, či vašu tarifu e-sim podporuje.

Platby Samsung Pay (Link)
Kreditné a debetné karty: podpora MST a/alebo NFC, Prepaid card, Global remittance, Transit, členské karty, darčekové kupóny, odmeny
* Dostupné vo vybraných krajinách. Vlastnosti sa môžu meniť podľa štátu a poskytovateľov.
Senzory Kapacitný snímač odtlačkov prstov (na strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetické senzor, Hallov senzor (digitálny, analógový), senzor prítomnosti, RGB svetelný senzor
Autentifikácia Blokovanie: obrazec, PIN, heslo
Biometrické blokovanie: odtlačok prsta, rozpoznávanie tváre
* Rozpoznávanie tváre funguje iba pri otvorenom telefóne pomocou predného fotoaparátu.
Audio Mono reproduktor
Priestorový zvuk pre Bluetooth a slúchadlá s podporou Dolby Atmos (Dolby Digital,
Dolby Digital Plus)
Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128
PCM: až 32 bit, DSD*: DSD64/128
Podporované formáty: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB,
FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
Bluetooth
Dual Audio: ku Galaxy Z Flip je možné pripojiť dve zariadenia s Bluetooth súčasne a prehrávať pomocou oboch zariadení súčasne.
Scalable Codec: vylepšené Bluetooth pripojenie pri interferencii signálu.
Nahrávanie
Kvalitu nahrávania vylepšuje mikrofón High AOP s minimalizáciou skreslenia v hlučných podmienkach.
* Prehrávanie DSD64 a DSD128 závisí od formátu súboru.
* Pri pripojení dvoch zariadení sa môže líšiť kvalita zvukového výstupu.
* Len pre niektoré typy príslušenstva značky Samsung alebo AKG.
* AOP: Acoustic Overload Point
Video Podporované formáty:
MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Pripojenie k TV
Bezdrôtový prenos: Smart View (prenos obrazu v rozlíšení 1080p a
30 obr/s)
Zabezpečenie Platforma Knox: monitoring a ochrana v reálnom čase.
Antivírus, prevencia malware (technológia McAfee)
Bezpečná zložka: zabezpečený priestor v zariadení pre aplikácie, fotografie,
videá alebo súkromné súbory
* Dodávatelia antivírusových programov či softvéru pre ochranu pred malware
sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť.
Balenie Galaxy Z Flip, dátový kábel, cestovný adaptér, špendlík, USB konektor (OTG),
základný návod, kryt displeja, slúchadlá (USB Type-C) so zvukovou technológiou od AKG
* Skutočné súčasti balenia, vrátane krytu displeja, závisia na regióne alebo
krajine a modelu. Farba balenia a krytu displeja sa môže meniť v závislosti
na farbe modelu.

[1] Týka sa priemernej výdrže batérie v bežných podmienkach a pri bežnom spôsobe využitia. Skutočná výdrž batérie závisí od rôznych faktorov, medzi ktoré patrí kvalita siete, využívané funkcie a nastavenia, frekvencia hovorov, intenzita dátového pripojenia pod. Výsledky sa môžu líšiť.
[2] Natáčanie so stabilizátorom umožňuje len fotoaparát na zadnej strane.
[3] Systém Wireless PowerShare funguje s väčšinou zariadení s certifikátom Qi. Vyžaduje minimálne 30 % kapacity batérie. Rýchlosť a efektivita dobíjania sa u rôznych zariadení líšia. S niektorým príslušenstvom alebo krytmi nemusí fungovať. V prípade problémov vyberte prístroje z krytov a obalov. V niektorých situáciách môže mať systém vplyv na príjem signálu.
[1] YouTube bude s režimom Flex kompatibilný v blízkej budúcnosti.
[2] Funguje v kombinácii s vybranými aplikáciami, ich počet vďaka tretím výrobcom stále rastie.
[3] Funguje v kombinácii s vybranými aplikáciami.
[1] V skutočnosti je obrazová plocha displeja menšia, vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here