team-building

Možno si poviete, že to nemôžeme myslieť vážne, veď čo môže mať počítačová hra, často určená pre jedného hráča, spoločné s utužovaním tímového ducha či kolektívu? Moderné technológie výrazne rozšírili možnosti počítačových hier. Jedným z rozšírení je čoraz prepracovanejší multiplayer, čiže hra s viacerými hráčmi, či už doma na vlastnej sieti, alebo na diaľku cez internet. Call of Duty ako strategická a akčná hra je v tomto prípade vhodnou voľbou aj na team-building, a čudovali by ste sa, no viacero firiem či organizácii práve takúto formu utužovania partie často využíva!

Prečo takýto team-building?

Samozrejme, v prvom rade musí byť na danom oddelení alebo vo firme partia ľudí, ktorí holdujú počítačovým hrám a radi sa zahrajú aj strategickú Call of Duty. Nebudeme si klamať ani kohokoľvek podceňovať, no je jasné, že väčšinou sa jedná skôr o mužské kolektívy. Nájdu sa však samozrejme aj ženy, ktoré sa v takýchto hrách vyžívajú. Utužovanie kolektívu by predsa malo byť nielen o zábave pri menšom či väčšom množstve alkoholu, no aj o vzájomnom spoznávaní a spolupráci. Preto môže byť team-building spestrený spoločným hraním hier ako Call of Duty vhodnou formou ako sa jednak spoznať, ale zároveň strategicky spolupracovať.

Rôzne možnosti multiplayera

V Call of Duty sa dá hrať klasicky jeden proti jednému, dvaja proti dvom, šiesti proti šiestim či rozsiahle súboje pre povedzme dvadsať hráčov. Na rozdiel od športových hier, kde je to vždy jeden proti jednému alebo maximálne dvaja na dvoch, ponúka strategická hra možnosť zapojiť oveľa viac hráčov. Títo hráči musia v jednotlivých tímoch spolupracovať a „kryť si chrbát,“ ak chcú poraziť nepriateľa, v tomto prípade teroristov či rôzne znepriatelené vojská. Do hry samozrejme vstupuje aj akcia a napätie, no v prvom rade ide o stratégia. Spolu so zábavnými situáciami, ktoré pri spoločnej hre nastanú, je to aj preto vhodná voľba na team-building.

Technicky zrealizovateľné

Keď sa chce, tak všetko ide, a to platí aj o Call of Duty. Pre team-building je možné vytvoriť lokálnu sieť a tam môžu hráči zvádzať súboje na veľkom hernom poli. Zrealizovať sa to dá, a pokiaľ sú vo firme skutočne nadšenci hier, je práve takýto team-building vhodný na utuženie a vytvorenie dobrej partie.

Zdroj obrázku: welcomia / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here