slúchadlá Sennheiser PXC 550-II
Režim pre posluch vo veternom počasí posúva technológiu aktívneho potlačenia okolitého hluku na novú úroveň.

Praha, 6. septembra 2019 – Spoločnosť Sennheiser odhalila v rámci veľtrhu IFA nástupcu uznávaných cestovných slúchadiel  PXC 550. Nový model PXC 550-II nezľavuje z vysokých nárokov na zvuk, čo dokladá i frekvenčný rozsah 17 Hz – 23 kHz a podpora kodekov aptX, aptX LL i AAC. Milovníci hudby sa tak môžu tešiť na kontrolovaný bas i krištáľovo čisté výšky bez ohľadu na to, či používajú systém Android alebo iOS. Vďaka  novému režimu aktívneho potlačenia okolitých ruchov Anti-Wind si poslucháči užijú obľúbenú funkciu bez problémov i pri veterných podmienkach.

Ponuka ovládacích prvkov bola rozšírená o dedikované tlačidlo na spustenie elektronických asistentov Amazon Alexa, Google Asistent a Apple Siri. V kombinácii s precíznymi mikrofónmi Sennheiser sa tak užívatelia dostanú ku všetkým obľúbeným funkciám behom okamihu bez toho, aby museli vybrať telefón z vrecka. Na ovládanie prehrávača i telefónnych funkcií sú slúchadlá vybavené dotykovou plochou na pravej mušli. Príjemným detailom je i automatické spustenie slúchadiel pri ich rozložení a pozastavení reprodukcie vo chvíľach, kedy ich majiteľ zloží z hlavy.

slúchadlá Sennheiser PXC 550-II

O cene a dostupnosti budeme informovať.

Verný zvuk a intuitívne ovládanie

Sennheiser PXC 550-II ponúka užívateľom perfektne vyrovnaný zvukový prejav. Podpora kodekov aptX a AAC umožní bezstratový prenos hudby v CD kvalite a frekvenčný rozsah slúchadiel dokonca presahuje možnosti bežného ľudského sluchu. Technológia aptX Low Latency pritom zaistí perfektnú synchronizáciu  obrazu a zvuku. Revolúciu v oblasti technológií na potlačenie okolitého hluku predstavuje režim Anti-Wind. Ten dá zabudnúť na rušivé zvukové artefakty vznikajúce pri použití tradičných systémov potlačenia okolitého hluku vo veternom počasí.

Užívatelia iste ocenia i intuitívne ovládanie pomocou dotykovej plochy na pravej mušli slúchadiel. To je doplnené o dedikované tlačidlo na spustenie digitálnych asistentov Amazon Alexa, Google Asisstant a Apple Siri. Sennheiser PXC 550-II navyše samé rozoznajú usadenie na hlave poslucháča a v prípade zloženia pozastavia prehrávanie. Poteší i automatické spustenie pri rozložení slúchadiel na posluch.

Hodiny pohodlného cestovania

Novinka je vybavená bohatým polstrovaním hlavového mosta potiahnutého syntetickou kožou. To platí i pre ergonomicky tvarované náušníky. Precízne spracovanie a moderné materiály zaisťujú nadštandardné pohodlie i pre zaoceánske lety. Tomu odpovedá i 20h výdrž batérie v prípade použitia technológie Bluetooth. Tá s pripojením prostredníctvom konektora Jack a využitím potlačenia okolitého hluku narastá na celých 30 hodín. Užívatelia sa tak nemusia obávať vybitej batérie ani v prípade, že by sa rozhodli obletieť naraz celú zemeguľu.

Tlačová správa