ŠKODA
  • Druhý ročník slovenskej verzie jedinečného podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France
  • Atmosféru skutočných profesionálnych pretekov si 20. a 21. augusta užijú slovenskí fanúšikovia cyklistky v Bratislave a jej okolí
  • Súťažiacich bude počas pretekov sprevádzať flotila áut ŠKODA, sprievodným vozidlom bude plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV

Bratislava, 17. augusta 2022 – Slovensko sa už tento víkend, ako jedna z vybraných krajín z celého sveta, opäť stane súčasťou legendárnej Tour de France. Aj druhý ročník slovenskej verzie tohto jedinečného podujatia  cyklistiky prináša ŠKODA AUTO Slovensko v úlohe hrdého partnera. V tomto smere od neho nechýba podpora vo forme flotilových áut či sprievodného vozidla pretekov. Tejto úlohy sa zhostil nový plne elektrický model ŠKODA ENYAQ COUPE RS iV vo výraznej „mamba green“ farbe. Trasa samotných pretekov L’Etape ponúka unikátnu kombináciu prejazdu centrom Bratislavy, Malými Karpatami, až po finiš na Kamzíku. Pripravený je aj bohatý sprievodný program.

Podujatie L’Etape by Tour de France sa tento rok uskutoční v takmer dvoch desiatkach krajín celého sveta. Slovensko a Bratislava sú medzi vybranými lokalitami druhý rok za sebou. „Veľmi sa teším, že  sa nám spoločnými silami po roku opäť podarilo priniesť kúsok legendárnej Tour de France na slovenské cesty. Už po druhý raz sme so ŠKODA AUTO Slovensko hrdým partnerom L’Etape Slovakia by Tour de France, tohto sviatku všetkých priaznivcov cestnej cyklistiky. Ako si mnohí z vás všimli, naša značka je súčasťou veľkého množstva cyklo-podujatí u nás i vo svete, ktorých sme hrdým partnerom. Sme radi, že môžeme byť aktívne prítomní aj tu, pričom z našej strany samozrejme nechýba podpora vo forme flotilových vozidiel či sprievodného vozidla pretekov. Tejto úlohy sa zhostil nový 100 % elektrický model ŠKODA ENYAQ COUPE RS iV, ktorý svojím športovým vzhľadom a výraznou „mamba green“ farbou absolútne zapadne do tohto podujatia. Pre všetkých priaznivcov cyklistiky sme pripravili atraktívny sprievodný program, či už ide o aktivity pre deti, krátke edukačné kurzy prvej pomoci, masáže pre cyklistov alebo obľúbený fotokútik,“ priblížil  Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko. V cyklistickom drese bude na štarte pripravený aj riaditeľ  ŠKODA AUTO Slovensko Jaroslav  Hercog, ktorý s radosťou vymenil kancelárske kreslo za sedlo bicykla.

L´Etape Slovakia

Dvojdňový festival cyklistiky vo veľkom štýle

Trasa L’Etape ponúka unikátnu kombináciu prejazdu centrom hlavného mesta, malebnými dedinkami v podhorí Malých Karpát, vinohradmi, lesoparkom, až po finiš na ikonickom Kamzíku. Na hlavné preteky v nedeľu 21. augusta so štartom o 7.00 h. v L´Etape Village v športovom a zábavnom areáli na Štrkovci, v bratislavskom Ružinove, sa na súťaž s názvom RACE (117 km) prihlásilo 351 cyklistov. Na kratšiu súťaž RIDE (65 km) 343 jazdcov. Okrem toho sa v sobotu 20. augusta uskutočnia detské preteky a nesúťažná Family Ride na 35 km dlhej trati. L´Etape Village bude otvorená už od piatkového poludnia, kedy sa návštevníci postupne môžu tešiť na množstvo aktivít. Prezentáciu oficiálneho riaditeľského vozidla Tour de France, špeciálne upravený červený model ŠKODA ENYAQ iV, ktorý mnohí poznajú z televíznych obrazoviek z čela pelotónu, predstavenie legendárnych cyklistických dresov z histórie „Tour“ či  spoločný cyklo tréning s bratmi – Martinom a Petrom Velitsovcami.

Organizátori 2. ročníka tohto podujatia privítajú aj viacero špeciálnych hostí. Medzi nimi bude aj bývalý československý reprezentant Jozef Regec, desiaty v pretekoch jednotlivcov na OH 1988 v Soule. Na pozvanie Petra a Martina Velitsovcov príde do Bratislavy i bývalý jazdec tímu Bora Markus Burghardt. Bratia Velitsovci budú aj súťažiť. Peter si vybral kratšiu trať (RIDE) a Martin dlhšiu (RACE). Slávnostný ceremoniál oceňovania najlepších cyklistov bude na Štrkovci v L´Etape Village, kde je pripravený aj bohatý sprievodný program a after párty.

ZDIEĽAŤ