RED DEADII

Videli ste film „Osem hrozných“ v réžii Quentina Tarantina? Ak áno, viete, čo sú lovci ľudí. V minulosti v Amerike fungovali na „plný úväzok“ profesionáli, ktorí sa živili naháňaním gangsterov a zločincov. Buď ich hneď zabili a telo odovzdali úradom, alebo ich zatkli a doviedli na popravu. Ak si chcete vyskúšať, aké to asi bolo niekedy v roku 1899 na Divokom západe, zahrajte si hru Red Dead Redemption 2.

Vtedy na západe

Z westernov a literatúry si vieme predstaviť ako to ešte v 19. storočí vyzeralo na Divokom západe v Amerike. Ozbrojené gangy bojovali nielen so silami zákona, ale aj medzi sebou a gangstri utekali pred lovcami ľudí. Okrem násilia a zločinu však ozdobou Divokého západu bola aj krásna príroda a scenérie. V hre Red Dead Redemption 2 sa vžijete do postavy Arthura Morgana, pravej ruky člena gangu a človeka, ktorý má charizmu, no aj mierne pokrivené morálne zásady. Je však samozrejme na vás ako sa v hre budete rozhodovať, rozhodne to nie je len o prestrelkách či násilí.

Útek, lov, misie, pomoc…

Lákadlom v prospech Red Dead Redemption 2 je pravoverné zobrazenie sveta a doby, ktorá v závere 19. storočia vládla na Divokom západe. Ako sme už spomenuli, budete utekať pred lovcami ľudí, ktorí vás chcú ako člena gangu buď zabiť, alebo zatknúť. Ďalej budete loviť zvieratá a opekať mäso pre seba i celý gang, plniť rôzne misie a áno, môžete aj pomáhať. Často sa stane, že ak niekomu v hre pomôžete, neskôr vám to ten človek oplatí a vy získate či už zbrane alebo jedlo od neho ako bonus. Čiže oplatí sa aj pomôcť a ukázať, že Arthur Morgan nie je len zlý gangster.

Prečo túto hru skúsiť?

Ak máte radi históriu, akciu a vyžívate sa v úchvatných prírodných scenériách, môže byť pre vás Red Dead Redemption správnou voľbou. Skúsiť by ste ju mohli aj pre naozaj prepracovanú grafiku a rozsiahlu hernú mapu. Svet tejto hry je obrovský, prichádza sem aj veľa nečakaných postáv a ani po dlhých hodinách hrania vás neprepadne nuda či pocit, že túto sekvenciu hry ste už zažili.

Zdroj obrázku: Studio R3 / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here