rádio

Rádio patrí medzi veci, ktoré si ľudia všimnú, až keď im začnú chýbať. Zvykom mnohých z nás je pustiť si po príchode domov hudbu „do pozadia,“ zvlášť v prípade, ak sme doma sami. Niektorí už volia púšťanie hudby prostredníctvom smart TV, no rádio je rádio a stále predstavuje obľúbenú klasiku. Zameriame sa na súčasné rádiá a na to, aké rôzne funkcie ponúkajú.

Bluetooth, internet či digitálny príjem

Ak máte radi technologické vychytávky, tak moderné rádio dokáže ponúknuť oveľa viac než „len“ príjem klasických FM alebo AM vĺn. Niektoré rádiá už totiž ponúkajú aj možnosť pripojenia na wi-fi sieť či Bluetooth. V praxi to znamená, že si prostredníctvom svojho rádia môžete prehrávať hudbu zo Spotify či pesničky, ktoré máte uložené v telefóne. Novinkou je digitálne vysielanie, ktoré sa na Slovensku síce zatiaľ len testuje, no dá sa očakávať, že v budúcnosti nahradí súčasné analógové vlny. Takéto rádiá s wi-fi či Bluetooth viete efektívne prepojiť s telefónom či počítačom a zažiť špičkový audio-zážitok.

Unikátny retro-dizajn

Výrobcovia rádií sa ubrali zaujímavým smerom. Využili vlastnú kreativitu a začali vymýšľať rôzne modely rádií, ktoré sú pútavé nielen funkciami, ale aj dizajnom. Snáď najpútavejšie sú retro-rádiá, pri ktorých by ste na prvý pohľad povedali, že boli vyrobené niekedy začiatkom 20. storočia. Samozrejme, nie je to tak. Pod veľmi zaujímavým retro-dizajnom sa skrývajú najmodernejšie technológie súčasnosti.

Alebo klasika?

Samozrejme, stále môžete investovať aj do úplne „základného“ rádia, ktorého cena je doslova minimálna a ponúka príjem FM a AM vĺn. Aj toto môže byť lákavé riešenie, keďže mnohí si rádio dajú do kuchyne či obývačky a do pozadia si pustia svoju obľúbenú rádiovú stanicu, pričom nepotrebujú riešiť nič iné. Ako sami vidíte, súčasné rádiá by mali uspokojiť každého.

Zdroj obrázka:
Andrzej Rostek / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here