karavan_RIMOR_Horus_45

Leto nám už pomaly, ale isto klope na dvere a mnohí z nás už začali premýšľať nad letnou dovolenkou, tí rýchlejší si už aj vybrali a rezervovali. Ak  sa však neviete celkom rozhodnúť, čo podniknúť toto leto a snáď by ste mali chuť aj skúsiť niečo nové, máme pre vás jeden tip.

Rozmýšľali ste niekedy nad cestou karavanom? Páčilo by sa vám presúvať sa z miesta na miesto, veľa vidieť, zažiť a zároveň sa nezaťažovať zakaždým hľadaním vhodného ubytovania? Ak chcete mať všetko potrebné neustále so sebou a nevyžadujete luxus niekoľkoizbového apartmánu, tak to by mohlo byť to pravé pre vás. Ak je tam ešte nejaké to „ale“ a necítite sa na šoférovanie veľkého obytného karavanu, aj tu máme riešenie.

Spoločnosť  Bofirex s.r.o. so sídlom v Žiline na webe www.velkyvoz.sk ponúka na prenájom rôzne typy karavanov, od väčších po menšie od rôznych výrobcov, takže si môžete vybrať podľa svojich predstáv. Sú bohato vybavené a poskytujú dostatočný komfort na cestovanie aj pre viacčlenné posádky.

karavan_RIMOR_Horus_45

Ku karavanom je možné prenajať si auto-stany, rôzne šikovné „drobnosti“ ako napríklad nosiče bicyklov či doplnky k prenájmu ako napríklad  lôžkoviny, prenosnú chladničku, horský bicykel, nafukovací čln s veslami, plynový gril a vonkajšiu izoláciu skiel kabíny.

karavan_RIMOR_Horus_45

Naša redakcia pre vás otestovala jeden z menších karavanov HORUS 45 od talianskeho výrobcu Rimor, ktorý je postavený na podvozku Fiat Ducato.  
Vybrali sme sa na cestu naprieč Chorvátskom až na hranice s Čiernou Horou a späť. Prešli sme okolo 3 300 km za 5 dní a zozbierali sme množstvo aktuálnych informácií a tipov, kam sa pozrieť, ak sa vyberiete do tejto obľúbenej destinácie.

Zaujalo vás to? Viac sa čoskoro dozviete v nasledujúcej reportáži.

karavan_RIMOR_Horus_45

Martin Morávek