Cooler Master MasterCase EG200

Spoločnosť Cooler Master, líder v oblasti designu a výroby počítačových komponentov a periférií, uvádza na trh MasterCase EG200. Po oznámení prototypu v rámci CMShowCase 2021 sa skriňa na umiestnenie externej grafickej karty dočkala reálneho vyhotovenia.

Výkon stolového počítača pre notebook

Cooler Master MasterCase EG200 ponúka kompletné riešenie pre transformáciu kancelárskeho  notebooku na plne výkonnú pracovnú či hernú stanicu. Skriňa poskytuje dostatok priestoru pre grafické karty najväčších rozmerov a maximálnu priepustnosť zaisťuje rozhranie Thunderbolt 3.

Funkčnosť celej skrine podčiarkujú ďalšie dostupné USB porty oddelené od Thunderbolt 3, tak aby grafická karta alebo iné zariadenie pripojené cez PCI-e mali k dispozícii celú šírku pásma, pripravené pozície na HDD či SSD a tiež vertikálny stojan pre notebook.

K dispozícii, po odkrytí prednej časti šasi, je dokovacia stanica umožňujúca ľahké a rýchle pripojenie 2,5“, resp. 3,5“ diskov. Priamym pripojením úložiska tak nedochádza k redukcii rýchlosti zápisu a čítania. Spoje na PCB sú navrhnuté s prioritou pre prenosové rýchlosti pamäte a zabraňujú strate signálu pri viac zároveň aktívnych zariadeniach pripojených cez USB.

Cooler Master MasterCase EG200

Hlavnými prednosťami kompaktnej skrine sú:
  • Zvýšenie grafického výkonu – prináša výkon stolového počítača do notebooku. Model EG200 sa pripája k notebooku cez vysokorýchlostný Thunderbolt 3, čo výrazne zvyšuje herný či výpočtový výkon vďaka externej grafickej karte.
  • Thunderbolt 3 rozhranie – pripojenie, ktoré podporuje vysoké rýchlosti až 40 Gbit/s a poskytuje 60W napájanie cez USB-C. Skriňa je vybavená najnovším ovládačom JHL7440 zaisťujúcim maximálny výkon a kompatibilitu.
  • Integrovaný stojan na notebook – vertikálny stojan umiestnený na boku umožňuje úhľadné uloženie notebooku.
  • Dedikovaný IO panel – USB konektory, resp. kompletne celý USB hub, sú oddelené od Thunderbolt 3, čo umožňuje využiť maximálny potenciál šírky pásma Thunderbolt 3 pre zariadenia pripojené cez PCI-e.
  • Dokovacie stanice pre úložisko – rozširuje obmedzené úložisko notebooku jednoduchým umiestnením 2,5“, resp. 3,5“ HDD či SSD do prednej časti skrine.
  • Kompatibilita s Mac a PC – zariadenia vybavené rozhraním Thunderbolt 3 sú kompatibilné v duchu plug-and-play. V prípade Mac je potrebné overenie na strane výrobcu vzhľadom k obmedzenej podpore len na AMD grafické karty.
  • Kompaktné rozmery – model EG200 je jedna z najmenších skríň, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre rozmerné grafické karty až do veľkosti 330 x 51 x 156 mm.
  • Ďalšia možnosť rozšírenia – integrovaný 550W zdroj zo série V-Gold, špeciálne navrhnutý pre napájanie i tých najvýkonnejších grafických kariet. Je možné pripojiť tiež ďalšie PCI-e zariadenia ako ethernet kartu, NVMe rozšírenie a pod.
Cena a dostupnosť

Cooler Master MasterCase EG200 bude k dispozícii v priebehu apríla 2021 za doporučenú koncovú cenu 9 190 Kč s DPH v Českej republike a 349 Eur s DPH na Slovensku.

ZDIEĽAŤ